رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

ریال دیجیتال در جزیره کیش اجرایی شد

کاربران شبکه بانکی کشور از تیرماه امسال می‌توانند با استفاده از کیف ریال دیجیتال پرداخت‌های خود را انجام دهند

در رویداد هاوینگ عصرانه راه‌کار، احمدرضا قودجانی، مشاور و کارشناس ارشد حوزه رمزارزها، درباره پیاده‌سازی ریال دیجیتال در کشور صحبت کرد و گفت که به‌زودی اجرایی خواهد شد. طبق گزارش منتشر شده از این رویداد، قودجانی درباره پیاده‌سازی پروژه ریال دیجیتال در کیش عنوان کرد: «بانک مرکزی در بسیاری از موارد که مدنظر داشته، به اهداف خود رسیده است. طبق آخرین صحبت‌هایی که انجام شده، آقای محرمیان در نظر دارد که ریال دیجیتال به‌صورت پایلوت در جزیره کیش پیاده‌سازی و وارد فاز عملیاتی‌تر شود تا اینکه مشاهده کنیم اکوسیستم چه واکنشی به آن نشان می‌دهد.»

پس گذشت حدود ۴۰ روز از صحبت‌های او، امروز خبر پیاده‌ساری ریال دیجیتال به‌طور رسمی منتشر شد. به گزارش  خبرگزاری تسنیم، مشتریان شبکه بانکی از تیرماه ۱۴۰۳ می‌توانند بدون استفاده از پول‌های کاغذی یا کارت‎‌های بانکی به‌سادگی از طریق کیف پول ریال دیجیتال و تنها با اسکن بارکد تولید شده توسط نرم‌افزارهای ارائه شده، با شیوه‌های نوین خریدهای خود را انجام داده و یا نسبت به انتقال وجه به کیف پول سایر مشتریان اقدام کنند.

طبق اعلام بانک مرکزی، بعد از طی مراحل مطالعاتی اولیه، طراحی پروژه ریال دیجیتال از سال ۱۴۰۰ و پس از اخذ مجوزهای لازم از شورای پول و اعتبار در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفت و متعاقباً اجرای فاز پیش‌آزمایشی از ابتدای سال ۱۴۰۱ آغاز گردید که پس از بررسی دستاوردهای فاز پیش آزمایشی، فاز آزمایشی محدود این پروژه از خرداد ماه ۱۴۰۲ آغاز شد.

با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، با مشارکت فعال شبکه بانکی، و همکاری‌های لازم در شبکه پرداخت کشور، از تیرماه سال ۱۴۰۳ با مشارکت دو بانک ملت و تجارت پروژه یادشده وارد مرحله گسترده فاز آزمایشی با امکان بهره‌برداری عمومی خواهد شد.

در این مرحله که مقرر است بصورت مشخص از محدوده جغرافیایی جزیره کیش آغاز گردد، مشتریان شبکه بانکی و گردشگران این امکان را خواهند داشت تا با استفاده از این ابزار پرداخت جدید، نسبت به پرداخت هزینه‌های خرید کالا و خدمات اقدام کنند.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/7fxr
منبع تسنیم
1 نظر
  1. […] آن وجود داشت در تیرماه 1403 وارد فاز اجرایی شد. پس از خبری که دیروز درباره اجرایی شدن آن در جزیره کیش منتشر شد، […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.