رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

از پیامک‌های دادگستری استان تهران تا آگهی‌های دیوار؛ خریدوفروش با رمزارز جرم است؟

معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تهران، هشدار داد که مبادله با رمزارزها مجاز نیست

با فراگیر شدن بازی همستر در میان مردم ایران، به‌نظر می‌رسد حساسیت دولت نسبت به موضوع رمزارز بیشتر شده و وزارت دادگستری تهران در چند روز اخیر پیامک‌هایی با موضوع رمزارز برای عموم مردم ارسال کرده است.

در اولین پیامک، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تهران، در روز جمعه در قالب پیامک درباره بازی‌هایی مانند همستر هشداد داد: «ساخت، عرضه و قیمت‌گذاری رمزارزها از جمله نات‌کوین و همستر کامبت، تحت نظارت هیچ مرجع رسمی داخلی و بین‌المللی نیست و به راحتی امکان از دست رفتن کامل سرمایه مالک آن‌ها وجود دارد.»

امروز به تاریخ ۲۷ خردادماه نیز معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران با ارسال پیامکی هشدار خود را راجع‌به خریدوفروش با استفاده از رمزارزها اعلام کرد: «برطبق مصوبه هیات دولت جمهوری اسلامی ایران رمز ارزها مشمول حمایت و ضمانت دولت و نظام بانکی نبوده و استفاده از آن در مبادلات داخل کشور مجاز نیست.»

طبق این پیامک اعلام شده که نمی‌توان از انواع رمزارزها برای مبادلات داخلی استفاده کرد و خریدوفروش با آن‌ها مجاز نیست. اما موضوع انجام معامله با رمزارزها روز‌به‌روز به‌خاطر مزایای آن بیشتر بین مردم رواج پیدا می‌کند و نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.

همان‌طور که در گزارشی با عنوان «خرید املاک با رمزارز در ایران؛ فرصتی طلایی یا چالشی ناشناخته» که قبلا در رسانه رمزارز منتشر شده، بازار ملک از بازارهایی است که از رمزارز برای خریدوفروش آن به‌کار برده می‌شود و در پلتفرم‌های مختلفی آگهی‌های آن به‌چشم می‌خورد.

در گزارش دیگری با عنوان «چرا در کلاهبرداری‌های رمزارزی پای یک دیوار در میان است؟» که اخیرا در رمزارز منتشر شده، درباره انبوه آگهی‌های خریدوفروش نات‌کوین و همستر در دیوار صحبت شد که حتی خود پلتفرم دیوار نیز درباره آن صحبتی نکرده است.

این فعالیت‌‌های ضدونقیض در ارتباط با مبادله با رمزارزها سردرگمی را ایجاد کرده که بلاخره امکان خریدوفروش با رمزارزها وجود دارد یا غیرمجاز است. اگر مجاز نیست چرا در پلتفرم‌های معتبر تبلیغ می‌شود و اگر هست چرا پیامکی مانند پیامک امروز دریافت می‌شود.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/21bc
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.