رمزارز
رسانه بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

پاسخ تتر به دور زدن تحریم‌ها توسط ونزوئلا

طبق خبری که دیروز منتشر شد، شرکت نفت دولتی ونزوئلا، با وجود تحریم‌های ایالات متحده، از رمزارزها برای فروش نفت استفاده کرده است. از دیروز خبرگزاری‌ها منتظر بازخورد بنیاد تتر نسبت به این موضوع هستند که در نهایت چند ساعت قبل تتر اعلام کرد کیف‌ پول‌های کاربران این کشور بسته خواهد شد.

به‌ گزارش «کوین‌دسک»، پس از ادعای وزیر نفت ونزوئلا درباره فروش نفت در شرایط تحریم با استفاده از استیبل‌کوین تتر و گزارش رویترز از این اتفاق، تتر کیف پول‌های کاربران ونزوئلایی را به دلیل دور زدن تحریم‌ها مسدود می‌کند. این اقدام در پی افزایش فشار مقامات آمریکایی برای اجرای تحریم‌ها علیه ونزوئلا صورت می‌گیرد.

تتر به کاربران ونزوئلایی ۳۰ روز فرصت می‌دهد تا دارایی‌های خود را به یک صرافی مجاز منتقل کنند و پس از این مهلت، کیف پول‌های مسدودشده غیر قابل دسترسی خواهند شد. تتر اعلام کرده که این اقدام به منظور رعایت قوانین و مقررات مربوطه انجام می‌شود، اما برخی از کاربران ونزوئلایی از این اقدام تتر ابراز نارضایتی کرده‌ و آن را ظالمانه دانسته‌اند.

تتر مدعی است که با لیست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا (OFAC) مطابقت دارد و کیف پول‌های موجود در این لیست را مسدود خواهد کرد. سال گذشته نیز 32 آدرس کریپتوی مرتبط با تروریسم و ​​جنگ در اسرائیل و اوکراین را مسدود کرده بود.

ونزوئلا پیش از این در سال ۲۰۱۸ با هدف مقابله با بی‌ثباتی اقتصادی ناشی از تحریم‌های ایالات متحده، رمزارزی به نام پترو راه‌اندازی کرده بود. با این حال، این پروژه به دلیل عدم پذیرش، در اوایل سال ۲۰۲۴ کنار گذاشته شد.

ایالات متحده از سال گذشته نظارت خود بر صنعت کریپتو را افزایش داده و اخیراً صرافی CoinList را به دلیل کمک به کاربران روسی برای دور زدن تحریم‌ها جریمه کرده است.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/3vhz
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.