رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

تتر استیبل‌کوین دلاری با پشتوانه طلای فیزیکی راه‌اندازی می‌کند

تتر با راه‌اندازی پلتفرم Alloty یک استیبل‌کوین دلاری با پشتوانه طلا به اسم «aUSD» را از طریق قراردادهای هوشمند اتریوم راه‌اندازی کرده‌ است

تتر رسماً پلتفرم جدید Alloy را راه‌اندازی کرد. در این پلتفرم قرار است استیبل‌کوین دلاری با پشتوانه طلای «aUSD» معرفی شود. این توکن یک دارایی بیش از وثیقه‌گذاری‌شده محسوب می‌شود؛ به این معنی که تتر‌ تلاش می‌کند برای تضمین ثبات آن از وثیقه‌ بیشتری (بیشتر از نسبت ۱ به ۱) استفاده کند. به عبارت دیگر طلایی که تتر به‌ صورت وثیقه نگهداری می‌کند، بیشتر از توکن صادرشده aUSDT ارزش دارد. علاوه بر این تتر طلای فیزیکی پشتوانه aUSD را در کشور سوییس ذخیره می‌کند.

این سازوکار به‌ منزله تضمین امنیت aUSD ایجاد شده تا با کاهش نوسانات احتمالی آن ثبات و اطمینان‌ بیشتری ایجاد کند. استخراج و مدیریت aUSDT از طریق قراردادهای هوشمند شبکه اتریوم انجام می‌شود. شفافیت و امنیت در این قراردادها با ردیابی تمام توکن‌های وثیقه‌ و استخراج‌شده تضمین می‌شود و دائماً از اوراکل‌های قیمت برای ارزیابی نسبت استخراج به ارزش (MTV) استفاده می‌شود.

هدف aUSDT این است که ضمن داشتن مزایای ذاتی طلا (مثل کمیابی، نوسان کم و حفظ قدرت خرید) از مزایای دلار آمریکا (مثل استفاده گسترده در پرداخت‌ها، معاملات، تسویه حساب‌ها و پس‌انداز) نیز برخوردار باشد. پلتفرم Alloy تتر هم ایجاد دارایی‌های تتری را امکان‌پذیر می‌کند و احتمالاً از محصولات جدیدتری در آینده رونمایی خواهد کرد.

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیرعامل تتر‌، اظهار داشت: «پلتفرم Alloy یک پلتفرم باز است که به کاربران اجازه می‌دهد دارایی‌های دیجیتال مصنوعی بیش از حد وثیقه‌گذاری را ایجاد کنند. این پلتفرم به زودی بخشی از پلتفرم توکنیزه‌سازی جدید تتر خواهد بود که اواخر سال جاری راه‌اندازی می‌کند.»

او سپس خاطرنشان کرد: «Alloy گامی بزرگ در جهت چشم‌انداز دارایی‌های دیجیتال است که کاربران را قادر می‌سازد استیبل‌کوین‌ها را به صورت مستقیم از طریق آن استخراج کنند. تتر با ترکیب ثبات دلار آمریکا و امنیت طلا در نظر دارد ارز دیجیتالی متنوع و مطمئن برای استفاده روزمره و مدیریت دارایی ایجاد کند. تتر با راه‌اندازی این دارایی جدید امیدوار است تعریف جدیدی از ثبات در اقتصاد دیجیتال معرفی کند و رویکرد نوینی برای مدیریت دارایی‌های دیجیتال در اختیار کاربران قرار دهد.»

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/k7gq
منبع نوبیتکس
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.