رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

واکنش پلیس فتا و مرکز ملی فضای مجازی به خطرات بازی همستر

پس از هشدار سخنگوی مرکزملی فضای مجازی درباره هک حساب مردم در بازی همستر، معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فتا فراجا نیز اعلام کرد که در حال ارزیابی تهدیدات و آسیب‌های احتمالی این بازی هستند

بازی تلگرامی همستر یاHamster Kombat‌، در کنار محبوبیت زیادی که دارد، می‌تواند خطراتی را نیز به‌دنبال داشته باشد. خطراتی مانند مشکلات سلامتی‌، مسائل امنیتی و حریم خصوصی و حتی اعتیاد و مشکلات رفتاری متوجه افرادی است که مدت طولانی را صرف این بازی می‌کنند.

در میان فراگیر شدن بازی همستر در ایران، حسین دلیریان، سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی در تاریخ ۱۸ خردادماه در حساب توییتری خود درباره هک حساب‌های مردم در همستر هشدار داد.

دلیریان گفت: «در این چند روز در بسیاری از سوپر گروه‌ها، بحث‌های بسیاری از کاربران ایرانی را خواندم؛ شیوه جدید ماین کردن ارز دیجیتال با استفاده بازی‌ها، به بستر مناسبی برای هکرها و سارقان تبدیل شده است. به عنوان سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی می‌گویم، افرادی که در این بازی‌ها شرکت می‌کنند، مراقب اطلاعات و حساب‌هایشان باشند.»

پس از این هشدار، پلیس فتا تیز به خطرات احتمالی این بازی محبوب در ایران واکنش نشان داد. به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ رامین پاشایی معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا درباره بازی همستر گفت: «فعلاً در حال ارزیابی تهدیدات و آسیب‌ها هستیم و نتیجه ارزیابی‌ها به‌زودی اعلام خواهد شد.»

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/i9c9
1 نظر
  1. […] روز پیش خبری در رسانه رمزارز درباره افزایش حساسیت پلیس فتا نسبت به پروژه همستر منتشر شد که سرهنگ رامین پاشایی معاون فرهنگی اجتماعی […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.