رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

درآمد حاصل از نات‌کوین و همستر حرام است

آیت‌الله مکارم شیرازی و امام جمعه لنده اعلام کردند که مال حاصل از نات‌کوین و همستر جایز نیست

نظرات فقهی چند سالی است که راجع‌به رمزارزها متفاوت است و مراجع در این زمینه نظرات متفاوتی دارند که در سه دسته موافق، مخالف و بدون نظر قرار می‌گیرند. هنوز تکلیف رمزارزها و درآمد آن‌ها از نظر فقهی مشخص نشده که بحث حرام یا حلال بودن درآمد حاصل از بازی‌های تلگرامی مانند نات‌کوین و همستر با توجه به فراگیری آن‌ها به میان آمده است.

در حال‌حاضر دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی که قبلا نیز نظر منفی خود را درباره رمزارزها اعلام کرده بود، در جواب سوالی درباره بازی‌های تلگرامی مانند همستر پاسخ داد: «با توجه به ابهامات زیادی که این نوع ارز‌ها دارند، از جمله اینکه منشاء استخراج آن روشن نیست و نیز غالبا اعتبار آن از سوی دولت‌ها پذیرفته نشده و همچنین منشاء سوء استفاده‌های زیادی شده است، معامله، سرمایه گذاری و درآمد حاصل از آن‌ها جایز نیست.»

همچنین سید هدایت محمودی امام جمعه شهر لنده نیز دیروز، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته درباره مسئله نات‌کوین و همستر گفت: «یکی از مصادیق کلاهبرداری امروز مسئله نات کوین و همستر است. این مال از راه حرام کسب می‌شود و خانواده‌ها باید در رابطه با تبلیغات فریبنده دشمنان نهایت دقت را داشته باشند.» وی افزود: «خانواده‌ها نیز باید دقت را در بحث سواد رسانه‌ای و چنین مواردی داشته باشند.»

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/8j91
منبع مهر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.