رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

بحث رمزارز در ایالات متحده دولتی شده است

رضایت وال‌استریت از ETF بیت‌کوین، تصویب لایحه FIT21 و حمایت ترامپ از رمزارزها، رویکرد خوش‌بینانه نسبت به رمزارزها در ایلات متحده را نشان می‌دهد

لین مارتین، رئیس گروه بورس و اوراق بهادار نیویورک، در کنفرانس اجماع ۲۰۲۴ (Consensus 2024) در مورد راه‌اندازی صندوق‌های قابل‌معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) و پتانسیل رمزارزها برای وال‌استریت، ابراز خوش‌بینی کرد. او بر منابعی که این صندوق‌ها قبلاً به بازار تزریق کرده‌اند، تأکید کرد.

مارتین در مصاحبه‌ای گفت: «ما بیش از شش سال است که در حال گفت‌وگو با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در رابطه‌با صندوق‌های قابل‌معامله در بورس بیت‌کوین هستیم. به نظر من موفقیت این صندوق‌ها و نقدینگی که به بازار اصلی (بازار بیت‌کوین) آورده‌اند غیرقابل‌انکار است.»

باتوجه‌به گفته‌های مارتین، علاقه مدیران مالی به رمزارزها، چه به شکل مستقیم و چه از طریق صندوق‌های قابل‌معامله در بورس، به طور فزاینده‌ای در حال افزایش است و این موضوع باعث جهش قیمت‌ها در بازار رمزارزها شده است. تصویب صندوق‌های قابل‌معامله در بورس مبتنی بر بیت‌کوین در ژانویه با افزایش قابل‌توجه نقدینگی در بازار، توجه سرمایه‌گذاران سنتی را به خود جلب کرد.


پذیرش رمزارزها توسط واشنگتن و وال‌استریت


بازارهای رمزارز و وال‌استریت اخیراً شاهد نوسانات قیمتی قابل‌توجهی بوده‌اند و بخش زیادی از این نوسانات را می‌توان به ورود قابل‌توجه وجوه به صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) مستقر در آمریکا نسبت داد. از زمان تأیید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس بیت‌کوین، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال از مرز ۱ تریلیون دلار گذشته است.

یک صندوق قابل‌معامله در بورس مبتنی بر رمزارز به طور مستقیم قیمت یک ارز خاص را دنبال می‌کند و وجوه سبد سهام را به‌صورت استراتژیک به آن ارز اختصاص می‌دهد. این وجوه به طور فعال در صرافی‌های عمومی معامله می‌شوند و عملکرد یک رمزارز خاص را نشان می‌دهند. صندوق‌های قابل‌معامله در بورس رمزارزی مانند سایر صندوق‌ها به‌راحتی در بازارهای بورس استاندارد در دسترس هستند و سرمایه‌گذاران می‌توانند آنها را در حساب‌های کارگزاری خود نگه دارند.

اخیراً نیز یک صندوق قابل‌معامله در بورس مبتنی بر اتریوم (Ethereum ETF) تأیید شد که به سرمایه‌گذاران روشی قانونی و در دسترس برای قرارگرفتن اتریوم ارائه کرد. به‌احتمال زیاد صندوق‌های قابل‌معامله در بورس مبتنی بر رمزارزهای دیگری نیز به دنبال آن تأیید شوند.

سخنان مارتین در زمانی مطرح می‌شود که خوش‌بینی نسبت به رمزارزها در دولت ایالات متحده وجود دارد. هفته گذشته، مجلس نمایندگان ایالات متحده لایحه FIT21 را تصویب کرد. این لایحه با ایجاد اصطلاح «کالای دیجیتال» برای دارایی‌های دیجیتال، نحوه طبقه‌بندی رمزارزها توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) را روشن می‌کند.

هدف این لایحه ریشه‌کن‌کردن کلاهبرداری‌ها، تنظیم صرافی‌های ارز دیجیتال و محافظت از مصرف‌کنندگان و هم‌زمان ایجاد یک محیط باثبات برای رمزارز هاست. این لایحه اساساً به این معنی است که رمزارز اکنون یک موضوع دولتی است.

همچنین اخیراً، دونالد ترامپ شروع به پذیرش کمک‌های مالی برای مبارزات انتخاباتی خود به‌صورت رمزارز کرد که نشان‌دهنده پذیرش گسترده این صنعت توسط سیاستمداران است.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/1vh0
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.