رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

مجتمع قضایی قدس به دعاوی رمزارز اختصاص پیدا کرد

بر اساس نامه‌ای که به دادگستری‌های سراسر کشور توسط معاون خدمات الکترونیک قضایی ابلاغ شد، یک شعبه اختصاصی برای رسیدگی به دعاوی مربوط به ارز دیجیتال اختصاص یافت.

طبق نامه‌ای که در تاریخ ۸ خرداد ۱۴۰۳ به دادگستری‌های سراسر کشور ابلاغ شده است، شعبه ۱۱۶۲ دادگاه کیفری ۲ تهران به دعاوی رمزارز اختصاص پیدا کرده است.

متن بخش‌نامه در ادامه آمده است:

معاونین و سرپرستان محترم فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری‌های سراسر کشور

با سلام و احترام

به پیوست تصویر نامه شماره ۹۰۰۱/۱۹۸/۱۹ مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، سرپرست محترم معاونت فناوری اطلاعات و برنامه‌ریزی دادگستری کل استان تهران مبنی بر اختصاص شعبه ۱۱۶۲ دادگاه کیفری دو تهران مستقر در مجتمع قضایی قدس جهت رسیدگی به پرونده‌های مربوط ارزهای دیجیتال (رمزارز) ارسال می‌گردد؛

لذا شایسته است دستور فرمایید؛ مراتب به کلیه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی آن استان اطلاع رسانی گردد.

محمدحسین آقایی معاون خدمات الکترونیک قضایی


وضعیت رسیدگی به مسائل رمزارزی در ایران


با توسعه رمزارزها در سراسر جهان، کشور ما نیز در سال‌های اخیر طرفداران زیادی در این حوزه پیدا کرده است. حاکمیت و دولت در این مدت در تلاش بوده برای این حوزه تنظیم‌گری مناسبی انجام دهد، اما با این حال، موفقیت چشمگیری در این زمینه نداشته و هنوز قانون مشخصی برای حوزه رمزارزها در کشور وجود ندارد.

یکی از مسائلی که از عدم قانون‌گذاری برای این حوزه به وجود آمده، رشد چشمگیر کلاهبرداران و افراد سودجو در سال‌های اخیر بوده است. بارها شاهد این موضوع بوده‌ایم که از عدم آگاهی مردم سوء‌استفاده شده و با وعده‌ سودهای کلان، کلاهبرداران مردم را در دام انداخته‌اند.

تاکنون، رسیدگی به موضوع کلاهبرداری رمزارزها در کشور با مشکلات زیادی روبه‌رو بوده است. اما اکنون با اختصاص یک شعبه قضایی برای رسیدگی به چنین مسائلی، شاهد یک قدم مثبت از سوی حاکمیت هستیم.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/ujyp
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.