رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

اتریوم اگر طلای دیجیتال نیست، می‌تواند آینده Web 3.0 باشد

تحلیل‌گران رمزارز پس از انتقادهایی درباره نبود دلیل خرید ETF اتریوم، گزینه‌ای مناسب برای ارائه آن به عموم مردم، معرفی کردند

اتریوم ممکن است برخلاف تردیدهای اخیری که در مورد دلیل فروش صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اتریوم به وجود آمده است، بالاخره یک ارزش فروش قابل توضیح پیدا کرده باشد. اتریوم می‌تواند تبدیل به گزینه‌ای برای آینده web 3.0 شود.

یک تحلیلگر رمزارز به نام مایکل نادو از «DeFi report» در گزارشی در تاریخ ۲۸ گفت: «ETH یک تکنولوژی مناسب برای رشد وب ۳.۰ است. اگر بیت‌کوین را طلای دیجیتال است و خریدETF آن از این جهت گزینه مناسبی است، اتریوم یک گزینه خرید یا شاخصی با رشد بالا برای پذیرش وب ۳.۰ می‌تواند باشد.»

بر اساس داده‌های «Grand View Research»، صنعت وب ۳.۰ تا سال ۲۰۳۰ درآمد سالانه ۳۳.۵ میلیارد دلاری را به همراه خواهد داشت. نادو همچنین استدلال کرد که در صورت تجزیه و تحلیل دو رمزارز برتر بازار با اصطلاحات ساده سرمایه‌گذاری، به طور بالقوه اتر دارای «بازار هدف بسیار بزرگتری» است.


ویژگی‌هایی که اتریوم دارد، بیت‌کوین ندارد


نادو (Nadeau) بر این باور است که اتریوم می‌تواند پس از راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر اتریوم، رکورد قیمتی خود در نوامبر ۲۰۲۱ (۴۸۷۰ دلار) را بشکند. همانطور که با راه‌اندازی صندوق‌های ETF مبتنی بر بیت‌کوین در ژانویه مشاهده شد، این صندوق‌ها فشار تقاضا را برای اتر افزایش خواهند داد.

با این حال، اعتبارسنج‌های اتریوم (Ethereum validators) با ماینرهای بیت‌کوین متفاوت هستند؛ زیرا هزینه‌های عملیاتی بالایی ندارند. این بدان معناست که اعتبارسنج‌های اتریوم مجبور به فروش اتریوم برای پوشش هزینه‌ها نیستند، که این امر فشار بیشتری بر طرف تقاضا وارد می‌کند. او همچنین اشاره کرد که اتریوم در مقایسه با بیت‌کوین، نسبت به حلقه‌های بازخورد مثبت بسیار واکنش‌پذیرتر است.

او ادعا کرد: «این تقویت متقابل عرضه و تقاضا می‌تواند با تأثیر قیمت بر فعالیت درون شبکه (on-chain activity) که منجر به سوزاندن بیشتر ETH می‌شود و آن هم به نوبه خود می‌تواند روایت‌ها، قیمت‌گذاری بیشتر، فعالیت بیشتر درون شبکه و سوزاندن بیشتر ETH را هدایت کند، بیان شود.» نادو همچنین مطرح کرده که اتریوم در مقایسه با بیت‌کوین دارای اثرات شبکه‌ای برتر است و فرصتی را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند تا اتر را سهام‌گذاری (stake) کرده و بازدهی کسب کنند، قابلیتی که بیت‌کوین فاقد آن است.

این اظهارات در همان روزی انجام شد که به طور بالقوه می‌توانست بزرگترین مقدار اتر سهام‌گذاری شده در یک تراکنش واحد باشد. طبق داده‌های Etherscan، در تاریخ ۲۸ می، ۵۰۰ میلیون دلار اتر روی Lido سهام‌گذاری شد.

این ادعا پس از انتقاد چندین تحلیلگر ارز دیجیتال صورت گرفت که می‌گفتند اتریوم برخلاف روایت دیرباز طلای دیجیتال بیت‌کوین، فاقد یک ارزش فروش ساده است. جیمز چک، تحلیلگر ارشد گلس‌نود دراین باره گفته بود: «با وجود سال‌ها تلاش، اتریوم هنوز یک خلاصه آسان‌فهم برای معرفی خود به عموم مردم ندارد.»

اریک بالچوناس، تحلیلگر صندوق‌های قابل معامله در بورس بلومبرگ به ارزش فروش طلای دیجیتال بیت‌کوین اشاره کرد و پرسید: «آیا یک جمله ساده شبیه به آن برای اتر وجود دارد؟ اگر چنین است، آن چیست؟»

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/ldc3
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.