رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

چرا اکثر مدیران دورکاری را نمی‌پسندند؟

مسعود سرپوشانی، مدیرعامل تریدینگ هاوس، در یادداشتی درباره موضوع دورکاری و چالش‌های آن گفت

تریدینگ هاوس شبکه اجتماعی تخصصی برای فعالان حوزه تریدینگ و سرمایه‌گذاری است که افراد در آن می‌توانند اخبار مهم فارکس و صنعت کریپتو را دنبال کنند، تحلیل‌های دیگران را ببینید و راجع به آنها نظر بدهند. محتوا و ماهیت کاری تریدینگ هاوس به نحوی است که همه کارمندان آن دورکار هستند و به‌صورت غیرحضوری با یکدیگر و با شرکت همکاری می‌کنند.

از نظر من چالش‌های دورکاری بیشتر متوجه شرکت‌هایی است که سیستم کاری حضوری دارند و حالا می‌خواهند به شکلی دیگر و به‌صورت غیرحضوری فعالیت کنند. اما فعالیت تریدینگ هاوس از ابتدا به صورت غیرحضوری راه‌اندازی شده است.

البته که در روزهای ابتدایی چالش‌هایی هم وجود داشت؛ مثل نحوه ایجاد ارتباط میان کارمندان شرکت با یکدیگر. در این شرایط آنچه اهمیت دارد دسترسی مداوم به اینترنت و ابزارهایی است که در اختیار افراد قرار می‌گیرد. در همین زمینه هم تریدینگ هاوس سعی کرد در پلتفرم ارتباطی جداگانه‌ای ارتباط درون‌سازمانی خود را شکل دهد. قرار نیست که حتماً همه افراد کنار هم و ‌دور یک میز بنشینند. ما به‌صورت منظم جلسات چندین‌ساعته ویدئویی داریم. اگر ابزار و بستر مناسب برقراری ارتباط باشد الزامی به حضور در فضای فیزیکی وجود ندارد. اسلک و کلودهای شخصی برای قراری ارتباط و داکیومنت، نمونه‌های از این دست هستند.

استفاده از پلتفرم جداگانه از پلتفرم‌های ارتباطی معمول مانند تلگرام، واتس‌اپ و… اهمیت پیام‌ها را نشان می‌دهد و باعث می‌شود ارتباطات در فضایی رسمی‌تر شکل بگیرند.

آنچه چالش‌های دورکاری درباره فرهنگ پذیرش آن را رقم می‌زند، بیشتر متوجه کارفرماها، مدیران و رهبران است. احتمالاً آنها یا بر این باورند که عدم حضور کارمند در شرکت یا حتی فعالیت او به‌صورت هیبریدی، مانع کنترل کامل بر مدیریت کسب‌وکار است. یا در نتیجه در دورکاری اتلاف وقت رخ می‌دهد.

دورکاری نیازمند تعریف SLA برای اعضای هر تیم است، به این صورت عملکرد آنها ارزیابی می‌شود.


مفهوم برندکارفرمایی در تریدینگ هاوس برند کارفرمایی هویت و اعتبار یک کسب‌وکار برای جذب نیروهای انسانی است که تمایل نیروهای انسانی برای ورود به مجموع را برمی‌انگیزد.

این مجموعه سعی می‌کند برای تقویت برند کارفرمایی خود، فضایی صمیمانه دوستانه و به دور از چارچوب درختی داشته باشد. تریدینگ هاوس دارای ساختاری فلت است و افراد در هر سمتی که هستند می‌توانند نظرشان را اعلام کنند، انتقاد کنند و حتی از وظایف سایر تیم‌ها آگاهی داشته باشند.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/cg1t
منبع سایت برند کارفرمایی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.