رمزارز
رسانه بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

لغو ممنوعیت نگهداری رمزارزها توسط بانک‌ها در ایالات متحده

مجلس نمایندگان ایالات متحده به تصویب لایحه‌ای رأی داد که دستورالعمل بحث‌برانگیز کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) که بانک‌ها را از نگهداری رمزارز منع می‌کرد، لغو می‌کند

مجلس به تصویب یک لایحه دو حزبی تحت عنوان H.J. Res 109 رأی داد که بولتن حسابداری ویژه 121 (SAB 121) کمیسیون بورس و اوراق بهادار را لغو می‌کند و بانک‌ها را ملزم می‌کند دارایی‌های رمزارزی مشتریان را در ترازنامه خود نگهداری کنند که این موضوع در مورد دارایی‌های سنتی مانند اوراق بهادار صدق نمی‌کند.

مایک فلود، نماینده حزب جمهوری‌خواه که این قطعنامه را معرفی کرد، اظهار داشت که SAB 121 برای بانک‌هایی که به دنبال حضانت کریپتو هستند ناعادلانه است، زیرا دارایی‌های حضانتی همیشه خارج از ترازنامه در نظر گرفته می‌شوند.

بااین‌حال، پیش از رأی‌گیری، دفتر جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، بیانیه‌ای صادر کرد و به قانون‌گذاران و مردم اطلاع داد که دولت او قصد دارد قطعنامه مشترکی را که روی سیاست رمزارزها در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تأثیر می‌گذارد، وتو کند.

کاخ سفید اعلام کرد که به شدت با اعضای مجلس نمایندگان که به دنبال تصویب قطعنامه‌ای مشترک هستند که ادعا می‌کند تلاش‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای محافظت از سرمایه‌گذاران در بازارهای دارایی‌های دیجیتال و حفاظت از سیستم مالی گسترده‌تر را مختل می‌کند، مخالف است.


اداره مالیات استرالیا به دنبال داده‌های ۱.۲ میلیون کاربر رمزارز


اداره مالیات استرالیا (ATO) به دنبال اطلاعات شخصی و جزئیات تراکنش ۱.۲ میلیون کاربر صرافی‌های رمزارز را برای سرکوب احتمالی تعهدات مالی رمزارز است. مقامات مالیاتی بر این باورند که این داده‌ها به شناسایی تریدرهایی که ممکن است مالیات خود را در معاملات رمزارزها پرداخت نکرده باشند، کمک می‌کند.

اداره مالیات استرالیا اطلاعات شخصی از جمله تاریخ تولد کاربران، حساب‌های شبکه‌های اجتماعی، شماره تلفن، جزئیات مربوط به تراکنش مانند آدرس کیف پول، نوع معامله کوین‌ها و جزئیات حساب بانکی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

برای رگولاتورهای استرالیا، رمزارزها برخلاف سایر ارزهای خارجی، دارایی‌هایی هستند که مشمول مالیات می‌شوند. این موضوع مستلزم پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه توسط معامله‌گران بر سود حاصل از فروش دارایی‌های رمزارزی است.


حزب حاکم کره جنوبی برای معامله ETF بیت‌کوین فشار خواهد آورد


حزب دموکرات کره از کمیسیون خدمات مالی (FSC) درخواست خواهد کرد که در تفسیر خود از وضعیت حقوقی صندوق‌های اسپات معامله شده در بورس بیت‌کوین (ETF) تجدیدنظر کند. یک مقام ناشناس کمیته سیاست حزب دموکرات به روزنامه محلی گفت که این حزب پس از افتتاح مجلس ملی در ماه ژوئن این درخواست را مطرح خواهد کرد. حزب مخالف در انتخابات آوریل در کره جنوبی به قدرت رسید و ۱۷۵ کرسی از ۳۰۰ کرسی مجلس قانون‌گذاری را در اختیار دارد.

پیش‌ازاین، پس از تأیید ETFهای اسپات بیت‌کوین در ایالات متحده، FSC بیانیه‌ای صادر کرد و گفت که شرکت‌های اوراق بهادار کره‌ای می‌توانند با فهرست کردن ETFهای اسپات خارجی، قانون بازار سرمایه را نقض کنند.


بایننس مجوز بازگشت به بازار هند را دریافت کرد


صرافی رمزارز بایننس مجوز ارائه خدمات خود را در هند از یک تنظیم‌کننده مالی هندی به نام واحد اطلاعات مالی دریافت کرده است. تأیید اخیر، بایننس را به دومین صرافی ارزهای دیجیتال خارج از کشور تبدیل می‌کند که پس از KuCoin، یک نوید نظارتی دریافت می‌کند.

بایننس و کوکوین یکی از نزدیک به ده‌ها صرافی ارزهای دیجیتال خارجی بودند که در دسامبر ۲۰۲۳ اخطار عدم انطباق دریافت کردند. در عرض ۱۵ روز پس از اطلاع‌رسانی، وزارت دارایی هند به بخش فناوری اطلاعات خود اعلام کرد که دسترسی URLها و برنامه‌های تلفن همراه به پلتفرم‌های رمزنگاری ممنوعه در هند را مسدود کند.

لازم است اشاره شود که هیوبی، کراکن، Gate.io، بیترکس، بیت‌استمپ، MEXC Global و بیت‌فینکس نیز اعلامیه نظارتی را دریافت کردند.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/7u5t
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.