رمزارز
رسانه بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

سختی استخراج بیت‌کوین به پایین‌ترین حد از سال ۲۰۲۲ رسید

کاهش هش‌ریت بیت‌کوین برای برخی از ماینرها خبر خوبی است

بر اساس گزارشی که روز دوشنبه منتشر شد، میزان سختی استخراج بیت‌کوین در هفته گذشته حدود ۶ درصد کاهش یافته و به پایین‌ترین سطح خود از زمستان کریپتو، یعنی دسامبر ۲۰۲۲ رسیده است. این موضوع، یک تحول مثبت برای برخی از ماینرها به شمار می‌رود.

این گزارش خاطرنشان کرد که به دنبال کاهش قیمت بیت‌کوین و تقریباً دوبرابر شدن هزینه‌ها از زمان وقوع رویداد هاوینگ، ماینرهایی که هزینه‌های بالاتری داشتند تعطیل شده‌اند و در نتیجه هش‌ریت کاهش یافته است.

تحلیلگرانی به نام‌های گوتام چوگانی و ماهیکا ساپرا نوشتند: «به دنبال کاهش هش‌ریت، سهم بازار سه ماینر ما پس از هاوینگ ۲۰ واحد در ثانیه افزایش یافته است.»

هش‌ریت به کل قدرت محاسباتی ترکیبی گفته می‌شود که برای استخراج و پردازش تراکنش‌ها در یک بلاکچین اثبات کار مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این گزارش اشاره شده که ماینرهای پیشروی بیت‌کوین یعنی Riot Platforms و CleanSpark با برقراری تعادل قوی و موقعیت نقدی، کمترین هزینه تولید را دارند.

این نویسندگان در ادامه نوشتند: «بدون تغییر ماندن موقتی قیمت بیت‌کوین در واقع برای ماینرهای فعلی آن با هزینه‌های پایین‌تر خوب است؛ زیرا هش‌ریت‌ها پایین باقی می‌مانند و ماینرهای قوی می‌توانند سهم بازار خود را افزایش دهند.»

همچنین در این گزارش آمده است: «در نهایت، زمانی که روند قیمت بیت‌کوین صعودی می‌شود، ماینرها می‌توانند درآمدهای دلاری بالایی نسبت به تولید بالاتر کسب کنند.»

بر اساس پیش‌بینی این گزارش، قیمت بیت‌کوین به‌صورت عمده کاهش نخواهد یافت و زمانی که سرمایه‌های بیشتر به سمت ETF بیت‌کوین جذب شود، این رمزارز نیز روند صعودی در پیش خواهد گرفت.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/9t5g
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.