رمزارز
رسانه بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

آمریکا به ‌دنبال مالکیت تتر است

برد گارلینگ‌هاوس، مدیرعامل ریپل در مصاحبه‌ای هشدارهایی درباره تتر، بزرگ‌‌ترین صادرکننده استیبل‌کوین ارائه کرد. گارلینگ‌هاوس گفت: «کاملاً واضح است که دولت ایالات متحده به دنبال تتر است.»
او همچنین اشاره کرد که تتر را بخش مهمی از اکوسیستم کریپتو می‌داند، اما پیش‌بینی تأثیر دقیق اقدامات دولت بر تتر دشوار است. ارزش استیبل‌کوین اصلی تتر، USDT، در حال حاضر ۱۱۱ میلیارد دلار است.
گارلینگ‌هاوس همچنین تجربیات خود را به‌عنوان مدیرعامل ریپل به اشتراک گذاشت و به آشنایی خود با بیت‌کوین در حدود سال ۲۰۱۲ اشاره کرد. او ابتدا نسبت به ایده جایگزینی بانک‌ها با ارزهای دیجیتال تردید داشت، به همین دلیل رویکرد ریپل در ترکیب امور مالی سنتی با ارزهای دیجیتال برای او جذاب بود. او فرصت کار در اوبر را داشت، اما با توجه به مفهوم جسورانه «اینترنت ارزش» و موارد بالقوه استفاده از توکنXRP، ریسک کردن با ریپل را ترجیح داد.
با این حال، رهبری ریپل از سال ۲۰۱۶ برای گارلینگ‌هاوس یک تجربه «تنهایی» بوده است، زیرا او دیگر همکارانی مانند دوران یاهو ندارد. او همچنین اعتراف کرد که شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه ریپل، «دورانی بسیار تاریک» برای این شرکت بود، اما آنها با شفافیت درباره روند پرونده حقوقی، تیم را متحد کردند.
گارلینگ‌هاوس متقاعد شده که SEC موفق به محدود کردن صنعت کریپتو نخواهد شد و فشارهای نظارتی فعلی را تنها یک مانع موقت در مسیر بازار ارزهای دیجیتال می‌داند. او همچنین اشاره کرد که به دلیل سختی پیش‌بینی بازه‌های زمانی خاص، در بازار ارزهای دیجیتال معامله نمی‌کند. در نهایت، هنگامی که از او در مورد رویدادهای غیرمنتظره‌ای که می‌توانند بر این صنعت تأثیر بگذارند (قوی سیاه) سؤال شد، گارلینگ‌هاوس محاسبات کوانتومی را تهدیدی برای ارزهای دیجیتال نمی‌داند.
این ادعا در بحبوحه یافته‌های افشاگرانه‌ای در مورد سوءاستفاده از USDT توسط سازمان‌های تروریستی و کشورهای تحریم‌شده برای فرار از محدودیت‌های مالی آمریکا مطرح می‌شود. در آوریل، آدواله آدیومو، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا، در کمیته بانکداری سنا شهادت داد و بر استفاده روزافزون روسیه از روش‌های پرداخت جایگزین مانند USDT تتر برای دور زدن تحریم‌های اقتصادی تأکید کرد.
آدیومو نوشت: «ما شاهد هستیم که روسیه به طور فزاینده‌ای به مکانیسم‌های پرداخت جایگزین؛ ازجمله استیبل‌کوین تتر روی می‌آورد تا تحریم‌های ما را دور بزند و به تأمین مالی ماشین جنگی خود ادامه دهد.»
همزمان، گزارش سازمان ملل متحد بر استفاده گسترده از ارزهای دیجیتال برای پول‌شویی تأکید کرد. با این حال USDT روی بلاکچین ترون به‌عنوان یک ابزار برجسته؛ به‌ویژه در پلتفرم‌های قمار آنلاین غیرقانونی ظهور کرده است.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/3uco
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.