رمزارز
رسانه بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

رمزارزها فقط با قوانین مربوط به اوراق بهادار سنجیده می‌شوند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، با درخواست کوین‌بیس مخالفت و اعلام کرد که نیازی به ایجاد یک چهارچوب نظارتی جدید برای دارایی‌های دیجیتال به جای قوانین اوراق بهادار موجود آمریکا نیست

در جولای ۲۰۲۱، کوین‌بیس درخواستی به SEC ارائه کرد و خواستار قانون‌گذاری ایجاد مجموعه قوانین جدید برای هدایت استفاده و فعالیت ارزهای دیجیتال شد. SEC به دلایلی ازجمله کفایت قوانین اوراق بهادار موجود برای بازار ارزهای دیجیتال، این درخواست را رد کرد. این اقدام باعث شد این صرافی آمریکایی دادخواستی را به دادگاه تجدیدنظر سوم آمریکا ارائه دهد تا کمیسیون را مجبور به انجام قانون‌گذاری درخواستی کند. در پاسخ، تنظیم‌کننده‌های آمریکایی با دادگاه‌های آمریکا اعلام کرده‌اند که شرایط فعلی، نیازمند ایجاد این چهارچوب نظارتی جدید نیست.

برای حمایت از موضع خود علیه کوین‌بیس، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اعلام کرد که اعمال مقررات موجود اوراق بهادار برای چندین دهه انجام شده و نمی‌توان آن را به عنوان یک «اختیار گسترده و جدید» طبقه‌بندی کرد. کمیسیون همچنین گفت که هرگز موضع خود را در مورد اختیاراتش بر دارایی‌های دیجیتال تغییر نداده؛  بنابراین ایجاد مقررات جدید غیرضروری است. علاوه بر این، تنظیم‌کننده‌های آمریکایی استدلال کردند که اقدامات اجرای قانون آنها علیه کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال، نیازمند فرآیند قانون‌گذاری نیست، بلکه اعتباربخش به اثربخشی قوانین اوراق بهادار موجود است.


دلایل کمیسیون بورس و اوراق بهادار


  • اقدامات اجرایی قبلی؛ اعتباربخش قوانین موجود: SEC  استدلال می‌کند که اقدامات اجرایی قبلی آنها علیه کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال، گواه کافی بر کفایت قوانین اوراق بهادار موجود است. با انجام این اقدامات، SEC  به طور ضمنی این موضوع را تعیین کرد که آنها تحت قوانین فعلی، اختیار تنظیم دارایی‌های دیجیتال را دارند.
  • تأیید دادگاه‌های آمریکا: دادگاه‌هایی که بر این پرونده‌ها نظارت می‌کنند نیز با رویکرد SEC موافقت کرده‌اند. این موضوع با ادعای کوین‌بیس مبنی بر اینکه SEC از حدود اختیارات خود فراتر می‌رود (تصاحب قدرت) و سعی در گسترش اختیارات خود (خودبزرگ‌بینی) از طریق اقدامات اجرایی دارد، تناقض دارد.
  •  کوین‌بیس توضیحی برای رد شدن درخواست خود دریافت کرده است:  SECادعای کوین‌بیس مبنی بر عدم دریافت توضیح مناسب برای رد درخواست قانون‌گذاری خود را رد می‌کند. در حالی که ممکن است SEC توضیح مفصلی ارائه نکرده باشد، اما این سازمان مدعی است که «بیانیه مختصری» در مورد این موضوع ارائه کرده است. این موضوع نشان می‌دهد که حتی اگر کوین‌بیس آن را ناکافی بداند، در مورد رد شدن درخواست، نوعی ارتباط برقرار شده است.
لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/9nt0
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.