رمزارز
رسانه بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

منابع انسانی؛ مهم‌ترین چالش صرافی‌های رمزارزی که تهران نیستند

صرافی‌های رمزارزی ایرانی معمولاً در تهران قرار دارند و زیر ۱۰ صرافی هستند که در شهرهای دیگر فعالیت یا حداقل شعبه دارند. درست است که بیشتر کسب‌وکارها در هر حوزه‌ای در تهران حضور دارند، اما اگر خدمات آنها شامل همه مردم در تمام شهرها باشد دست‌کم برای ارتباط مستقیم با مردم در مراکز استان‌های دیگر چاره‌ای می‌اندیشند.

این دوری مسافت برای فعالان رمزارزی که در شهرهای دیگر سکونت دارند، مشکلاتی به همراه دارد و جلب اعتماد آنها سخت‌تر خواهد بود؛ زیرا کاربر برای ارتباط حضوری با صرافی مورد نظرش باید کیلومترها راه طی کند که منطقی نیست.

بیشتر این صرافی‌‌های انگشت‌شمار که در تهران نیستند نیز در شهرهای بزرگی چون اصفهان و مشهد فعالیت دارند. صرافی رمزارزی «اکس‌اونیکس» شاید تنها صرافی رمزارزی باشد که در شمال غرب ایران فعالیت دارد. البته اکس‌اونیکس در تهران نیز یک دفتر دارد؛ از این رو سراغ مدیر اجرایی این صرافی رفتیم تا نظرش را درباره این موضوع بپرسیم.

علیرضا باقری، مدیر اجرایی اکس‌اونیکس در ابتدای صحبت خود گفت: «ما حدود سه سال پیش تصمیم گرفتیم که بازنویسی زیرساخت‌هایمان را انجام دهیم. حدود شش ماه پیش با توجه به چشم‌اندازها و اهداف‌مان سیستم جدیدمان را راه‌اندازی کردیم و شبکه‌ها و کیف ‌پول‌های اختصاصی خود شامل پنج شبکه بیت‌کوین، اتریوم، ترون و bep20 را فعال کردیم؛ البته شبکه bep2 هم غیرفعال شد. چشم‌انداز ما این است که در سال 1403 معاملات P2P را راه‌اندازی کنیم.»

او در پاسخ این سؤال که اکس‌اونیکس به‌عنوان یک صرافی که خارج از تهران فعالیت دارد با چه چالش‌هایی روبه‌روست گفت: «مهم‌ترین چالش ما به‌عنوان یک صرافی خارج از تهران بحث منابع انسانی است، زیرا نیروهای متخصص یا عموماً مهاجرت کرده‌اند یا تهران را برای کار ترجیح می‌دهند. چالش دیگر ما این است که مجبوریم یک دفتر هم در تهران داشته باشیم و در اصل دودفتره باشیم. خود دو دفتر داشتن در دو شهر چالش‌هایی را به ‌دنبال دارد. برای مثال ارتباط بین این دو و هماهنگی‌شان کار دشواری است.»

باقری در مورد این پرسش که چه برنامه‌هایی برای آینده دارید مطرح کرد: «تصمیم داریم ویژگی‌های جدیدی اضافه کنیم، ولی فکر می‌کنم با وجود رقابت تنگاتنگی که در حال ‌حاضر وجود دارد کاربران بیشتر به ‌دنبال قیمت مناسب‌تر و سرعت و کیفیت بهتر هستند و ما روی این سه اصل تمرکز داریم. البته مطمئناً روی افزایش ویژگی‌ها نیز کارخواهیم کرد و مواردی مانند استیکینگ، معاملات P2P، هوش مصنوعی و… را نیز لانچ خواهیم کرد.» سؤال بعدی درباره معیارهای اکس‌اونیکس در لیست کردن توکن‌ها بود که باقری پاسخ داد: «ما یک پشتیبان اختصاصی برای این بخش داریم که بازار را رصد کرده و توکن‌ها را از جوانب گوناگون مانند مارکت‌کپ، ارزش و… بررسی می‌کند و بر اساس نیاز کاربران، توکن جدید انتخاب می‌شود.»

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/vx41
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.