رمزارز
رسانه بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

جزئیات دومین جلسه کمیته فنی اتحادیه پایاپای آسیا / پول دیجیتال بانک‌های مرکزی بررسی شد

کمیته فنی اتحادیه پایاپای آسیا (ACU) یکی از ارکان اصلی این اتحادیه است که وظایف مهمی در زمینه تسهیل مبادلات تجاری و پولی بین کشورهای عضو ایفا می‌کند و یکی از هدف‌های اصلی آن دلار زدایی از اقتصاد کشورهای عضو است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دومین جلسه کمیته فنی اتحادیه پایاپای آسیا با حضور نمایندگانی از کشورهای بنگلادش، بلاروس، میانمار، پاکستان، هند و نپال برگزار شد در این جلسه موضوع پول­‌های دیجیتال بانک­‌های مرکزی به ­صورت برون مرزی و چند جانبه بررسی شد.

محسن کریمی، معاون روابط بین ­الملل بانک مرکزی در این نشست با بیان اینکه براساس مصوبه اجلاس پنجاه­ و­یکم تهران کمیته «آی ­تی» موضوع پول­های دیجیتال بانک­ های مرکزی به­ صورت برون­ مرزی و چند جانبه بررسی می‌شود و ایران پیگیری آن را به عهده دارد، گفت: کمیته کسب و کار و مدیریت ریسک نیز توسط کشورهای هند و پاکستان پیگیری می‌­شود و این کشورها گزارش­‌های خود را در نشست­‌های کمیته فنی که در تهران برگزار می­‌شود، ارائه می‌دهند.

وی افزود: طبق اساسنامه اتحادیه پایاپای آسیا، هر سال پس از برگزاری مجمع عمومی، دو جلسه کمیته فنی برگزار می‌شود و مصوبات مجمع برای اجرایی شدن توسط این کمیته پیگیری می‌شود. 

کریمی گفت: خوشبختانه در سال ۱۴۰۲، کشور بلاروس از اروپا و کشور موریس از آفریقا به این اتحادیه اضافه شدند و زمینه‌های عملیاتی‌سازی عضویت اعضای جدید توسط کمیته فنی بررسی و پیگیری می­‌شود.

معاون بین‌الملل بانک مرکزی با بیان اینکه تصمیمات مجمع قبلی اتحادیه پایاپای آسیایی در تهران در کمیته فنی در حال پیگیری است گفت: گزارش­‌های فنی این کمیته‌ها موضوع دستور جلسه نشست پنجاه و­ دوم اتحادیه پایاپای آسیا می‌شود که در آینده برگزار خواهد شد.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/2ay5
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.