رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

ابراز ناامیدی شرکت‌های رمزارزی از تصمیم SEC / تأیید ETF اتریوم به تعویق افتاد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در تاریخ 24 ژانویه، یک روز قبل از اعلام نتیجه نهایی درباره ETFهای اتریوم Grayscale و BlackRock، اعلام کرد که برای تصمیم‌گیری زمان بیشتری نیاز دارد.

Grayscale و BlackRock دو شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری هستند که هر کدام درخواست‌هایی برای تأیید ETFهای اتریوم خود به SEC ارائه کرده‌اند. ETFهای Grayscale و BlackRock روی اتریوم، دومین رمزارز بزرگ جهان سرمایه‌گذاری خواهند کرد. Grayscale و BlackRock از تصمیم SEC ابراز ناامیدی کردند. Grayscale گفت که این تصمیم یک عقب‌گرد برای سرمایه‌گذاران ایالات متحده است و BlackRock گفت که این تصمیم به سرمایه‌گذاران اختیارات کمتری برای انتخاب محصولات سرمایه‌گذاری می‌دهد.

این تصمیمات SEC نشان می‌دهد که این کمیسیون هنوز در مورد ETFهای ارزهای دیجیتال تردید دارد و ممکن است به‌زودی تصمیمی در مورد این درخواست‌ها اتخاذ نکند. SEC یکی از نهادهای نظارتی اصلی در ایالات متحده است که در برابر ارزهای دیجیتال عمل می‌کند و دارایی‌های دیجیتال در حال تبدیل شدن به یک اولویت اصلی برای این کمیسیون هستند. گفته شده که این کمیسیون احتمالاً تا ماه می 2024 تصمیم خود را در مورد این ETF اعلام خواهد کرد.


دلایل احتمالی عدم تأیید ETF اتریوم


یکی از دلایل این تعویق گزارشی بود که سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) منتشر کرده است. این گزارش می‌گوید که FINRA از نوامبر 2022 بیش از 500 محتوا و تبلیغات خرده‌فروشی‌های رمزارزی را بررسی کرده و حدود 70 درصد آنها حاوی ادعاهای دروغین، اغراق‌آمیز، قول‌دهنده، ناموجه یا گمراه‌کننده بودند و قوانین مربوط به ارتباطات عمومی را نقض کردند. این امر نشان می‌دهد که برخی از شرکت‌های ارزهای دیجیتال در حال تلاش برای فریب سرمایه‌گذاران هستند.

دلیل دیگر آن گناهکار شناخته شدن بزرگ‌ترین صرافی رمزارزی جهان یعنی باینننس است. صرافی بایننس پس از اعتراف مدیرعامل خود، همچنان تحت فشار مقامات ناظر در ایالات متحده قرار دارد. دو ایالت آلاسکا و فلوریدا اعلام کردند که بایننس دیگر حق ارائه خدمات در این ایالت‌ها را ندارد و گزارش شده که مجوز آن را تمدید نکرده‌اند.

SEC هنوز در مورد اینکه آیا اتریوم یک اوراق بهادار است یا خیر، تصمیم قطعی نگرفته است. این عدم اطمینان می‌تواند باعث شود که SEC در مورد تأیید ETF اتریوم مردد باشد. همچنین قیمت اتریوم در سال‌های اخیر بسیار نوسان داشته است که تأیید ETF آن ممکن است باعث تشدید این نوسانات شود.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/4q69
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.