رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

پیامدهای سقوط لونا ادامه دارد / شرکت ترافرم‌لبز اعلام ورشکستگی کرد

شرکت مربوط به ارزهای دیجیتال ترافرم‌لبز که استیبل‌کوین ترا و توکن لونا مربوط به آن بود، در ایالات متحده اعلام ورشکستگی کرده است. لازم است اشاره شود که توکن‌های ترافرم‌لبز در ماه می سقوط کردند و ۴۰ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست دادند. این موضوع به سقوط سایر رمزارزها یا به‌اصطلاح «کریپتوکراش» در سال ۲۰۲۲ کمک کرد.

یکی از بنیان‌گذاران این شرکت، دوکوان در حال حاضر در مونته‌نگرو به دلیل جعل اسناد مجرم شناخته شده است. او به کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران توسط رگولاتورهای ایالات متحده متهم شده و در انتظار استرداد است. او همچنین با اتهامات کلاهبرداری در کره جنوبی، کشور زادگاهش مواجه است؛ بنابراین می‌تواند به آنجا مسترد شود. سومین پرونده حقوقی نیز در سنگاپور، جایی که شرکت ثبت شده، در جریان است.


کریپتوکراش


توکن لونا در دسامبر ۲۰۲۱ مورد توجه قرار گرفت و ارزش آن از پنج دلار به ۱۱۶ دلار در آوریل ۲۰۲۲ افزایش یافت. در این زمان، طرفداران لونا با عنوان «لوناتیکز» و دوکوان به‌عنوان «پادشاه» آنها شناخته شد. اما به صورت ناگهانی، این توکن در تاریخ ۹ می ۲۰۲۲ سقوط کرد و تنها در طول ۴۸ ساعت، ۹۹ درصد از ارزش خود را از دست داد. از نظر الگوریتمی، لونا به توکن خواهر خود، یعنی استیبل‌کوین ترا پیوند داده شد؛ به این معنی که قرار بود ارزش آن به صورت ثابت، یک دلار باقی بماند. اما ارزش استیبل‌کوین ترا به حدود ۰.۰۲ دلار کاهش یافت و پس از آن باعث سقوط لونا شد.

این سقوط منجر به موج‌های شوک در بازار کریپتو شد و سرمایه‌گذاران میلیاردها دلار سرمایه خود را از ترس اتفاق مشابه، از سایر رمزارزها بیرون کشیدند. در این زمان تخمین زده می‌شود که حدود ۴۰۰ میلیارد دلار ارزش ارزهای دیجیتال، مانند بیت‌کوین، از بین رفته است.

کریس امانی، مدیر اجرایی ترافرم‌لبز با اعلام تشکیل پرونده ورشکستگی گفت: «این اقدام ضروری است تا به ما اجازه دهد در راستای اهداف جمعی خود اقدام و در عین حال، چالش‌های حقوقی باقی‌مانده را حل کنیم.»

شرکت ترافرم در بیانیه‌ای اعلام کرد که در نظر دارد تمام تعهدات مالی به کارمندان و فروشندگان را در طول پرونده فصل ۱۱ انجام دهد و برای انجام این کار نیازی به تأمین مالی اضافی ندارد. ورشکستگی فصل ۱۱ به این معنی است که ترافرم‌لبز می‌تواند به کسب‌وکار خود ادامه دهد. لازم است اشاره شود که این شرکت، خدمات مربوط به بلاکچین و وب ۳ را ارائه می‌دهد.

پرونده این ورشکستگی در بالتیمور ثبت شده و دارایی ترا بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار ذکر شده است. آنها همچنین می‌گویند که دوکوان مالک ۹۲ درصد از سهام شرکت است و دانیل هیونسونگ شین، هم‌بنیان‌گذار این شرکت، هشت درصد دیگر را در اختیار دارد.


مجرمان اصلی ترافرم‌لبز


دوکوان در مارس ۲۰۲۳ در مونته‌نگرو دستگیر شد؛ در حالی که قصد داشت سوار هواپیما به مقصد دبی شود. سه ماه بعد، او به جرم جعل اسناد – که او آن را رد کرد – مجرم شناخته و به زندان محکوم شد. هان چانگ جون، مدیر سابق امور مالی ترافرم‌لبز نیز پس از مجرم شناخته شدن به همین اتهامات، به زندان محکوم شد.

به گزارش رویترز، پلیس گذرنامه‌های کاستاریکا و مجموعه‌ای جداگانه از گذرنامه‌های بلژیکی را در میان چمدان‌های آنها پیدا کرده است. در نوامبر ۲۰۲۳، دادگاهی در مونته‌نگرو استرداد او را تأیید کرد، اما هنوز تصمیم گرفته نشده بود که آیا این استرداد به کره جنوبی است یا ایالات متحده.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/p8oo
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.