رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

کارگاه تخصصی مدیر بازاریابی محصول نوبیتکس در رویداد ۹ ژانویه / برای رسیدن به آرمان‌شهر دیفای هنوز راه درازی داریم

مدیر بازاریابی محصول نوبیتکس، در رویداد 9 ژانویه دیفای را یک آرمان قابل دسترس توصیف کرد و گفت: «آنچه در حال حاضر از دیفای شاهد هستیم به‌طور کامل دیسنترالایز نیست، اما تاریخچه مالی جهان نشان می‌دهد که امکان رسیدن به این آرمان وجود دارد.»

علی خویی، مدیر بازاریابی محصول نوبیتکس در کارگاه دیفای (امور مالی غیرمتمرکز) در رویداد 9 ژانویه، با اشاره‌ای به تاریخچه مبادلات و ایجاد پول گفت: «در حال حاضر یک میلیاد و ۷۰۰ میلیون نفر در دنیا به خدمات پایه بانکداری دسترسی ندارند. وقتی بیت‌کوین خلق شد، ایده‌ آن این بود که هم وسیله مبادله باشد، هم وسیله حفظ ارزش و هم وسیله‌ای برای شمارش و حسابداری، اما قابلیت ایجاد ساختار یکپارچه مالی را نداشت.»

او در ادامه توضیح داد: «در سال 2013 اتریوم معرفی شد؛ فناوری بازی که در آن پروژه‌ها بر پایه ساختار مالی غیرمتمرکز تعریف می‌شوند و نهاد انحصاری متمرکزی ندارد. چیزی که به‌عنوان دیفای از آن یاد می‌کنیم از اینجا شکل گرفت.»

خویی با اشاره به اینکه کل دارایی‌ که در دیفای قفل‌ شده 53 میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار است افزود: «در مقایسه با دارایی‌های موجود در بانک‌های دنیا که 183 تریلیون دلار است، رقمی که در دیفای قرار دارد عدد بزرگی نیست و یکی از دلایلش هم ریسک‌هایی است که در حال حاضر در قراردادهای هوشمند می‌توان متصور بود.»

مدیرمحصول نوبیفای نوبیتکس با طرح این سؤال که آیا دیفای آینده امور مالی است؟ گفت: «باید ببینیم دیفای را یک آرمان می‌بینیم یا نه. یک نکته این است که آنچه تا الان مطرح شده واقعاً کاملاً دیسنترالایز نیست و بخشی‌ از آن وابسته به یک نهاد متمرکز است، به همین دلیل تا رسیدن به آن آرمانشهر غیرمتمرکز فاصله داریم.»

او ادامه داد: «من به‌عنوان یک آرمان از دیفای یاد می‌کنم که امکان دسترسی به آن وجود دارد، زیرا وقتی تاریخچه مالی جهان را بررسی می‌کنیم، اتفاقات متعددی در آن افتاده است؛ در انتقال از بانکداری سنتی به بانکداری دیجیتال نیز همین مسائل و مقاومت‌ها و مخالفت‌های عجیب را شاهد بودیم اما این اتفاق افتاد. به این دلیل معتقدم در مورد دیفای نیز با وجود مقاومت‌ها، شاهد حرکت رو به جلو هستیم.»

خویی در پایان این کارگاه، درباره صرافی غیرمتمرکز «نوبی‌دکس» و کیف پول رمزارز غیرامانی «لاکت‌ولت» که دو محصول نوبیتکس در حوزه دیفای هستند، توضیحاتی ارائه داد.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/6ruz
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.