رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

فاطمه جعفری از برنامه‌های نمایشگاهی کاریزما در رویداد ۹ ژانویه می‌گوید / معرفی خدمات و زیرساخت‌های کاریزما

۹ ژانویه رویدادی با محوریت بلاکچین، رمزارز و دارایی‌های دیجیتال است که در آن، دغدغه‌های اکوسیستم رمزارز به بحث گذاشته می‌شود و موجبات تعامل و همکاری کسب‌وکارهای فعال در این حوزه را فراهم می‌کند. کاریزما یکی از شرکت‌های حاضر در بخش نمایشگاهی این رویداد است که در گفت‌وگو با فاطمه جعفری، مدیر پروژه این گروه مالی، به دلایل حضورشان در این رویداد پرداختیم.

جعفری با اشاره به برنامه‌های نمایشگاهی کاریزما در رویداد ۹ ژانویه گفت:‌ «در این رویداد، کاریزما در بخش‌های مختلف، برنامه‌های گوناگونی را برای مخاطبان خود در نظر گرفته است؛ در قسمت پنل‌ها و ارائه‌ها، راضیه صباغیان، معاون توسعه نهادها و ابزارهای مجموعه کاریزما سخنرانی‌ خواهد داشت. همچنین محسن رحمتی، مدیرعامل شرکت پردازش اطلاعات مالی کاریزما درباره نوآوری در بازار سرمایه و فاطمه جعفری، مدیر پروژه کاریزما درباره فرصت‌های متقابل بازار سرمایه و بازار دارایی دیجیتال صحبت خواهد کرد.»

فاطمه جعفری با اشاره به کاریزما توضیح داد: «کاریزما یک نهاد مالی است که دوازده شرکت زیرمجموعه دارد که عبارت‌اند از: کارگزاری بازار سرمایه، کارگزاری بیمه، بیمه زندگی، شرکت‌های انرژی و سرمایه‌گذاری، مشاور سرمایه‌گذاری، سبدگردانی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، لیزینگ، صرافی، بازرگانی؛ درواقع کاریزما یک هلدینگ خدمات مالی است که انواع خدمات را به افراد حقیقی و حقوقی ارائه می‌کند.»

او ادامه داد: «یکی از موضوعاتی که برای کاریزما بسیار حائز اهمیت است سرمایه‌گذاری روی فناوری اطلاعات و زیرساخت‌های نرم‌افزاری است؛ هم از طریق خدماتی که خودش به افراد حقیقی و حقوقی ارائه می‌دهد و هم از طریق فراهم کردن زیرساخت‌ها تا به اهالی بازار و فعالان بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری کمک کند و آنها بتوانند ابزارهایشان را کامل‌تر کنند و بتوانند به افراد مختلف خدمات ارائه دهند.»

جعفری با اشاره به مجموعه پردازشگر اطلاعات مالی کاریزما بیان کرد:‌ «یکی از شرکت‌های زیرمجموعه کاریزما، پردازشگر اطلاعات مالی است که با ۲۰۰ نفر پرسنل در حوزه آی‌تی فعال است و ابزارهای مالی آماده می‌کند. در حال حاضر ابزارهای مالی خالص برای کاربر مفید نیست و نیاز است از تکنولوژی کمک گرفت؛ مجموعه پردازشگر اطلاعات مالی نیز در همین راستا ایجاد شده است.»

به گفته جعفری، کاریزما در کنار این خدمات و فعالیت‌ها توانسته مجوز توکن‌سازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری از سازمان بورس و اوراق بهادار را در سندباکس بگیرد. توکن‌سازی سه صندوق سرمایه‌گذاری کاریزما با نام‌های کهربا، کارا و اهرم در بستر سندباکس با هدف تسهیل روند سرمایه‌گذاری انجام شده و ویژگی‌هایی به صندوق سرمایه‌گذاری اضافه می‌کند. خدمات این سه صندوق در بستر مزدکس و کاریزما ایکس ارائه می‌شود.

جعفری با اشاره به هدف کاریزما از شرکت در این رویداد گفت:‌ «هدف کاریزما از شرکت در این رویداد معرفی کاریزما ایکس و خدماتی است که در حوزه بلاکچین و زیرساخت‌ ارائه می‌کند.»

مدیر پروژه کاریزما در پایان گفت:‌ «کاریزما به‌طور جدی می‌خواهد فعالیتش را در سه صندوقی که پیش‌تر نام‌برده شد، شروع کند. در مجموعه کاریزما آماده‌ایم تا در صورت فضا دادن رگولاتور در حوزه کریپتو و ابزارهای معاملاتی کریپتویی و خدمات مشترک این بازار با بازار سرمایه ورود کنیم، زیرا بحث تکنولوژی‌های نوین همواره برای کاریزما جذاب بوده و روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.»

به گفته جعفری، کاریزما در این رویداد در تلاش است تا فضای تعاملی با رگولاتور ایجاد و بازار را شفاف‌تر کند.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/xjt9
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.