رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

ویژگی مهم رویداد ۹ ژانویه / امکان تعامل مستقیم تریدرها و کاربران فراهم است

رمزارز / پونه ترابی؛ سومین رویداد ۹ ژانویه با حضور مدیران و فعالان صنعت رمزارز، بلاکچین و دارایی دیجیتال درحالی کم‌تر از یک هفته دیگر برگزار خواهد شد که یک تفاوت مهم با رویدادهای سال قبل دارد؛ در رویداد سال جاری، علاوه بر موضوعاتی که در دوره‌های قبل مطرح شده بود، موضوع معاملات خرد و کلان و ارتباط بین تریدرها و کاربران به صورت ویژه مورد توجه قرار خواهد گرفت. نکته مثبت دیگر رویداد سال جاری، حضور پررنگ معامله‌گرهای حرفه‌ای است که می‌تواند فرصت ویژه‌ای را برای معامله‌گران غیرحرفه‌ای رقم بزند تا طی تعامل با این افراد با زوایای مختلف معامله در دنیای رمزارز آشنا شوند.

اهمیت روزافزون و جذابیت فناوری بلاکچین و رمزارزها از یک طرف و نوظهور بودن این فناوری از سوی دیگر، دغدغه‌هایی را درمورد افرادی که با هدف معامله وارد این بازار می‌شوند اما به اندازه کافی با اکوسیستم آشنایی ندارند و احتمال ضرر آن‌ها وجود دارد، ایجاد کرده است. مخصوصا آنکه بازار رمزارز و مخصوصا بیت‌کوین به عنوان سردمدار این بازار، طی سه سال گذشته نوسانات زیادی داشت و غیرقابل پیش‌بینی بود و همین موضوع باعث شده است بسیاری از کاربران که با بازار رمزارز آشنایی کامل ندارند، شاهد از بین رفتن سرمایه‌های خود در این بازار باشند.


خلا بستر ارتباط گیری بین تریدرهای حرفه‌ای و کاربران غیرحرفه‌ای


تریدرهای حرفه‌ای در بازار رمرارزها نقش بسیار مهمی در تعیین جایگاه این بازار در کشور دارند و یکی از عوامل اصلی به بلوغ رسیدن حوزه بلاکچین و رمزارز در کشور به شمار می‌روند؛ با وجود آنکه تعامل و گفت‌وگو با این افراد می‌تواند به افزایش سواد و آگاهی کاربران کمک کند، اما یکی از چالش‌هایی که این حوزه با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند، خلا ارتباطی بین کاربران حرفه‌ای و کاربران غیر حرفه‌ای است.

شرایط به گونه‌ای پیش رفته است که با وجود آنکه تعداد قابل توجهی از مردم بخشی از سرمایه‌های خود را به بازار رمزارز سپرده‌اند، هیچ بستر مناسبی برای ارتباط ‌گیری و تعامل با تریدرهای حرفه‌ای ندارند و غیرقابل پیش‌بینی بودن بازار رمزارز و همچنین تصور اشتباهی که درمورد سوددهی این بازار ایجاد شده است، باعث شده کاربران و معامله‌گران غیرحرفه‌ای در چاله سقوط بازار رمزارز گرفتار شوند.

مشکلات مذکور درحالی نگران‌کننده شده که قرار است برای اولین‌بار در سومین دوره رویداد ۹ ژانویه کارگاه‌های آموزشی توسط چهره‌های شناخته‌شده کسب‌وکاری یا کامیونیتی رمزارز و بلاکچین کشور برگزار خواهد شد. حضور در چنین کارگاه‌هایی و بهره‌گیری از سواد تریدرهای حرفه‌ای می‌تواند پجره جدیدی را به روی غیرحرفه‌ای‌ها برای آشنایی بیشتر با بازار رمزارز باز کند.

همچنین افرادی که می‌خواهند از یک معامله‌گر ساده به یک معامله‌گر حرفه‌ای تبدیل شوند می‌توانند در نمایشگاه رویداد مذکور با صرافی‌ها مذاکره کنند و جلسات b2b داشته باشند.

در حوزه فناوری هم کارگاه‌های تخصصی‌تری توسط متخصصان، تریدرهای شناخته‌شده و فعالان این صنعت با هدف ارتقای آگاهی و دانش کامیونیتی رمزارز ایران در خصوص ترندهای جدید فناوری مرتبط با بلاکچین مثل بحث‌های مربوط به دیفای، استیکینگ، استخرهای نقدینگی و… برگزار می‌شود.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/vx0x
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.