رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

جی‌پی‌مورگان اعلام کرد / ای‌تی‌اف‌های اسپات بیت‌کوین می‌تواند فشار نزولی بر قیمت وارد کند

بانک سرمایه‌گذاری جهانی جی‌پی‌مورگان هشدار داده است که تصویب صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین (ETF) توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) می‌تواند «فشار نزولی شدیدی بر قیمت بیت‌کوین وارد کند». تحلیلگران این بانک تخمین می‌زنند پس از اینکه گری‌اسکیل (Grayscale Investments)، تراست بیت‌کوین خود (GBTC) را به یک ای‌تی‌اف اسپات بیت‌کوین تبدیل کند، میلیاردها دلار می‌تواند از بازار کریپتو خارج شود.

نیکولاوس پانی‌گیرتزوگلو، تحلیلگر جی‌پی‌مورگان، پیش‌بینی‌های خود را درباره تأثیر بالقوه بر قیمت بیت‌کوین از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) که صندوق‌های نقدی قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) را تأیید می‌کند، در پستی در لینکدین به اشتراک گذاشت.

او ضمن تأکید بر اعتقاد خود به تأیید قریب‌الوقوع ای‌تی‌اف‌های اسپات بیت‌کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، هشدار داد که بحث‌های مشتری بر خروج سرمایه بالقوه از گری‌اسکیل بیت‌کوین تراست (GBTC) در حین تبدیل به ای‌تی‌اف بیت‌کوین متمرکز است.

جی‌پی‌مورگان پیش‌بینی کرد: «ما تخمین می‌زنیم که حدود 2.7 میلیارد دلار می‌تواند از GBTC خارج شود. از نظر تأثیر بازار، اگر این 2.7 میلیارد دلار به طور کامل از فضای بیت‌کوین خارج شود، مطمئناً چنین خروجی فشار نزولی شدیدی بر قیمت بیت‌کوین وارد می‌کند.»

این بانک سرمایه‌گذاری اعلام کرد: «اگر در عوض بیشتر این 2.7 میلیارد دلار به ابزارهای دیگر بیت‌کوین مانند ای‌تی‌اف‌های تازه ایجاد شده بیت‌کوین پس از تأیید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده منتقل شود که بهترین حدس ماست، هرگونه تأثیر منفی در بازار کمتر خواهد بود. با این حال تعادل ریسک‌ها برای قیمت بیت‌کوین به نظر ما به سمت نزول منحرف می‌شود، زیرا مقداری از این ۲.۷ میلیارد دلار احتمالاً به طور کامل از فضای بیت‌کوین خارج می‌شوند.»

جی‌پی‌مورگان هشدار داد: «اگر کارمزد آن (در حال حاضر 200 واحد پولی) پس از تبدیل ای‌تی‌اف به محدوده تخمینی کارمزد تعادلی ما در حدود 50 تا 80 واحد، به‌شدت کاهش پیدا نکند، پول بسیار بیشتر از 2.7 میلیارد دلار بالا می‌تواند از GBTC خارج شود.»


تغییر به سمت نهادهای رمزنگاری قانون‌گذاری‌شده


پانیگیرتزوگلو همچنین تجزیه و تحلیل خود را از تأثیر تسویه حساب بایننس با وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ)، خزانه‌داری و سایر آژانس‌های فدرال بر صنعت ارز دیجیتال به اشتراک گذاشت.

او گفت: «تسویه حساب بایننس در حال تقویت تغییر مداوم به سمت نهادها و ابزارهای رمزنگاری قانون‌گذاری شده است که هدف مقامات ایالات متحده پس از سقوط اف‌تی‌ایکس بوده است. چنین تغییری به سمت نهادها و ابزارهای رمزنگاری تنظیم‌شده باید برای اکوسیستم کریپتو مثبت باشد، زیرا مقررات بیشتر به جلب علاقه مشارکت‌کنندگان و سرمایه‌گذاران سنتی بازار کمک می‌کند.»

تحلیلگر جی‌پی‌مورگان افزود: «در واقع، مشارکت مدیران دارایی‌های سنتی بزرگ مانند بلک‌راک و فیدلیتی در تأیید آتی ای‌تی‌اف‌های فیزیکی یا اسپات بیت‌کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده با این عقیده مطابقت دارد.»

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/f7vj
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.