رمزارز
رسانه بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

به منظور پاسخ دادن به نیازهای کاربران/ توکن‌های رندر و بیکونومی در صرافی نوبیتکس لیست شدند

ارزهای دیجیتال رندر و بیکونومی توکن رمزارزهای جدیدی هستند که در نوبیتکس لیست شده و در دو بازار ریالی و تتری این صرافی ارز دیجیتال قابل معامله هستند.

بیکونومی یک پلتفرم بلاکچینی است که رابط کاربری یکپارچه‌ای را به توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهد تا برنامه‌های غیرمتمرکز و راهکارهای وب ۳ کاربرپسندی را برای کاربران نهایی ایجاد کنند. هدف اصلی پلتفرم این است که یک زیرساخت ساده برای تراکنش‌ها ایجاد کند که کاربران عمومی‌تر بتوانند به‌راحتی از آن استفاده کنند. با این حال تمرکز اصلی بیکونومی بر توسعه‌دهندگان است تا آنها برنامه‌های غیرمتمرکزی ایجاد کنند که کاربران عادی به همان راحتی که از وب ۲ یعنی نسخه فعلی اینترنت استفاده می‌کنند، از وب ۳ هم استفاده کنند. این راهکار در نهایت می‌تواند به افزایش تعداد کاربران ارزهای دیجیتال منجر شود. توکن بومی این پلتفرم بیکونومی است که با حروف اختصاری BICO شناخته می‌شود.

بیکونومی (BICONOMY) در بلاکچین اتریوم پیاده‌سازی شده و از بزرگ‌ترین اکوسیستم دیفای استفاده کرده تا صحت و امنیت تراکنش‌های شبکه را تضمین کند. بیکونومی به‌عنوان یک راهکار لایه دو فعالیت می‌کند، اما به‌گونه‌ای طراحی شده که در بلاکچین‌های لایه اول دیگر مانند بایننس اسمارت‌چین هم قابلیت عملیات داشته باشد. شبکه بیکونومی از دو محصول مهم پشتیبانی می‌کند؛ گس‌لس و هایفن.


پلتفرمی برای حل چند مشکل مهم فضای ارزهای دیجیتال


بیکونومی تلاش می‌کند چند مشکل در فضای ارزهای دیجیتال را حل کند. این پروتکل به گونه‌ای طراحی شده که دست توسعه‌دهندگان را برای توسعه محصولات باز می‌گذارد و فاصله بین پیچیدگی برنامه‌های بلاکچینی و کاربران عادی را کاهش می‌دهد. به‌عنوان بخشی از این راهبرد، شبکه از پل‌های میان‌زنجیره‌ای استفاده می‌کند که ارتباطات بین‌زنجیره‌ای امن و آسان را تسهیل می‌کند.

بیکونومی شرکتی در دبی است که در سال ۲۰۱۹ تأسیس شد. این شرکت ارز دیجیتال بیکونومی را ایجاد کرده است. شرکت‌های بزرگ و مطرحی مانند بایننس و کوین‌بیس ونچرز در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

امنیت قرارداد هوشمند بیکونومی توسط چهار پلتفرم سنجش امنیت کوانتوم استمپ، میکس‌بایتز، سرتیم و هالبورن بررسی می‌شود. بیکونومی یک پلتفرم غیرامانی و بدون نیاز به اعتماد است که کاربران در آن کنترل کامل دارایی‌های خود را بر عهده دارند. پیاده‌سازی بیکونومی در بلاکچین اتریوم باعث شده شبکه غیرمتمرکز اتریوم امنیت تراکنش‌‌های بیکونومی را تأمین کند. با توجه به توسعه وب 3 و پشتوانه پلتفرم بیکونومی، می‌توان انتظار آینده‌ای خوب را برای این ارز دیجیتال داشت. در حال حاضر این رمزارز که در رتبه 173 کوین مارکت کپ قرار دارد در محدوده قیمتی 0.24 دلار معامله می‌شود. امکان خریدوفروش بیکونومی در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس در دو بازار ریالی و تتری وجود دارد.


ارز دیجیتال رندر توکن


ارز دیجیتال رندر توکن رمزارز دیگری است که امکان خریدوفروش آن در نوبیتکس فراهم شده است.

رندر توکن یا RNDR توکن کاربری شبکه رندر است و این شبکه نیز فراهم‌کننده راهکارهای رندر کردن غیرمتمرکز بر پایه واحد پردازشی گرافیکی یا همان GPU‌ است. توکن RNDR‌ در بلاکچین اتریوم و با استاندارد ERC-20 ایجاد شده است. این توکن برای پرداخت هزینه رندر کردن انیمیشن‌ها، موشن‌گرافی‌ها و… در شبکه رندر استفاده می‌شود. شبکه از سه جزء اصلی تشکیل شده است؛ سازندگان، نودهای اپراتور و اکتین رندر.

سازندگان کسانی هستند که انواع تصاویر دیجیتال مانند انیمیشن را تولید می‌کنند. این افراد می‌توانند از توان گرافیکی سخت‌افزار افراد دیگر برای رندر کردن پروژه‌های خود با سرعت بالا و هزینه کم استفاده کنند. نودهای اپراتور افرادی هستند که سخت‌افزار گرافیکی خود را در اختیار شبکه رندر قرار می‌دهند تا به سازندگان در پیشبرد پروژه‌هایشان کمک کرده و در ازای آن کارمزدی دریافت کنند. نودهای اپراتور به نسبت زمانی که سخت‌افزار خود را در اختیار شبکه رندر قرار داده‌اند، رندر توکن دریافت می‌کنند.

اگر با کارهای گرافیکی آشنا نیستید، رندر کردن به فرایند تولید تصویر با استفاده از کامپیوتر بر پایه مدل‌های محاسباتی و نمایش دادن تصویر تولیدشده روی نمایشگر گفته می‌شود. این فرایند به سخت‌افزار گرافیکی قدرتمندی نیاز دارد.

اولین پیش‌فروش عمومی توکن‌های RNDR در سال ۲۰۱۷ به ثبت رسید. سپس یک مرحله عرضه خصوصی از ژانویه تا می ۲۰۱۸ انجام شد که طی آن حدود ۱۱۸ میلیون توکن رندر با قیمت ۰.۲۵ دلار به فروش رفت. طی همین عرضه خصوصی، تست‌نت رندر به سرمایه‌گذاران و کاربران اولیه معرفی شد. شبکه اصلی نیز در ۲۷ آوریل سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد.


سقف هشت‌دلاری رندر


قیمت توکن رندر در پیش‌فروش خصوصی این ارز دیجیتال، ۰.۲۵ دلار بود. در اولین روزهایی که رندر توکن در صرافی‌های ارز دیجیتال لیست شد، قیمت آن بسیار پایین‌تر از قیمت پیش‌فروش و حدود ۰.۰۵ دلار ثبت شد. اما در بازار صعودی سال ۲۰۲۱، قیمت رندر با رشد محسوسی به بیش از ۲.۵ دلار رسید. در اواخر همان سال، قیمت رندر توکن رشد دیگری را تجربه کرد و تا حدود هشت دلار بالا رفت. این بیشترین قیمت ثبت‌شده برای رندر توکن است. در سال ۲۰۲۲، توکن رندر یک روند نزولی بلندمدت را تجربه کرد و قیمت آن تا ۰.۴ دلار هم کاهش یافت. اما در سال ۲۰۲۳، بخشی از این افت جبران شد و قیمت رندر توکن در چند مقطع مختلف به بیش از دو دلار رسید و در حال حاضر در محدوده قیمتی 2.3 دلار خریدوفروش می‌شود. امکان خرید ارز دیجیتال رندر و فروش آن در بازارهای ریالی و تتری نوبیتکس ایجاد شده است.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/vngg
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.