رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

قوانین رمزارزها در ایران / دارایی‌های دیجیتال ما پس از مرگ چه می‌شوند؟

قوانین ارزهای دیجیتال در ایران هنوز در حال توسعه است و همین موضوع هم چالش‌هایی را برای کاربران این دارایی‌ها ایجاد کرده است. یکی از این چالش‌ها، نحوه انتقال دارایی‌های دیجیتال پس از مرگ است. ماهنامه دامیننس بیت‌پین به این سؤال پاسخ می‌دهد.


مالکیت دارایی‌های دیجیتال پس از مرگ


رمزارزها دارایی‌های دیجیتالی هستند که امنیت و شفافیت آن با استفاده از فناوری بلاکچین تضمین می‌شود و تنظیمات و قوانین مرتبط با این دارایی‌های دیجیتالی هم در کشورهای مختلف جهان بسته به فرهنگ‌، شرایط اقتصادی و نیازهای مختلف آن کشور، در شکل‌ها و زمینه‌های متفاوتی، تدوین و اجرا می‌شوند. یکی از چالش‌های قانون‌گذاری رمزارز‌ها در هر کشوری، نحوه انتقال این دارایی‌های دیجیتال پس از مرگ افراد است.

این موضوع در کشور ما هم به یکی از موضوعات مورد بحث تبدیل شده که سؤالات و ابهامات زیادی پیرامون آن مطرح است؛ آیا قوانین و مقررات حقوقی در ایران، این نوع دارایی‌های دیجیتال را به‌عنوان میراثی قابل‌ انتقال به وراث می‌شناسد؟ آیا می‌دانید که وراث‌ شما چگونه می‌توانند دارایی‌های دیجیتال شما را به ارث ببرند؟ آیا مطمئن هستید که وراث شما قادر خواهند بود به دارایی‌های دیجیتال شما دست پیدا کنند؟

این سؤالات، همه بخشی از مسائل حساس و پیچیده‌ای هستند که با گسترش و رشد بازار رمزارزها، برای بسیاری از سرمایه‌گذاران و دارندگان رمزارزها پیش می‌آید. در همین راستا ماهنامه دامیننس، در مصاحبه‌ای با خانم مریم خجسته، کارشناس امور حقوقی و قراردادی صرافی ارز دیجیتال بیت‌پین، به بررسی وضعیت حقوقی رمزارزها در ایران و چگونگی انتقال آنها به وراث پرداخته است.

قوانین رمزارزها در ایران / دارایی‌های دیجیتال ما پس از مرگ چه می‌شوند؟

در این نوشته ابتدا به قانونی بودن یا نبودن خریدوفروش ارزهای دیجیتال در ایران پرداخته شده و با رویکرد مراجع قضایی به دعاوی، محدودیت‌ها و الزامات قانونی در حوزه رمزارزها آشنا می‌شوید و سپس در مورد قوانین صرافی‌های داخلی مانند بیت‌پین در خصوص تصمیم‌گیری در مورد دارایی‌های کاربران پس از فوت‌شان خواهید خواند. در انتها هم نگاهی خواهید داشت به پیش‌بینی آینده قانون‌گذاری در حوزه کریپتوکارنسی در ایران.

دامیننس ماهنامه‌ای است که با هدف آگاهی‌بخشی و آموزش در زمینه کریپتوکارنسی، محتوایی جذاب و کاربردی برای شما فراهم می‌کند و در هر شماره با خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخبار بازار ارزهای دیجیتال، مفاهیم، نوآوری‌ها، الگوریتم‌ها، پلتفرم‌ها، پروژه‌های پرسروصدای بازار در ماه گذشته و نکات و تحلیل‌های تخصصی و مهم در بازار کریپتوکارنسی، میزبان شما خواهد بود. این ماهنامه، با شعار «بیت‌پین، یکی برای همه» و تلاش تیمی از کارشناسان، تحلیلگران و روزنامه‌نگاران حرفه‌ای در زمینه کریپتوکارنسی، محتوایی متنوع و جذابی ارائه می‌دهد که در قالب فایل PDF هم قابل‌ دانلود است.

صرافی رمزارز بیت‌پین از شما دعوت می‌کند برای مطالعه بیشتر در مورد قوانین ارزهای دیجیتال در ایران، اولین شماره از این ماهنامه را بخوانید و نظرات و پیشنهادهای خودتان را نیز جهت بهبود کیفیت محتوای ماهنامه، برای این مجموعه ارسال کنید.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/a4zl
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.