رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

ربات معامله‌گر اسپات‌گرید چیست؟ / هدیه صد هزار شیبایی او‌ام‌پی‌فینکس به کاربران برای ساخت اولین ربات اسپات‌گرید

دستیابی به معاملات سودده در بازار رمزارز بی‌تردید نیازمند توجه به پارامترهایی همچون «زمان» است؛ مؤلفه‌ای که در ربات‌های معامله‌گر مورد توجه قرار گرفته‌ است. به‌عنوان نمونه با فرض سوددهی لحظه‌ای یا حتی روزانه ترید، معامله‌گر قادر به حضور تمام‌وقت پای سیستم نیست تا هم‌زمان تمامی ابعاد و زوایای بازار را مورد بررسی قرار دهد و در زمان مناسب، اقدام به خریدوفروش رمزارز کند. برای رفع این محدودیت، ربات‌های معامله‌گر ساخته شده‌اند؛ ربات‌هایی که هر روز نوع جدیدی از آنها با قابلیت‌های متفاوت ایجاد و روانه بازار می‌شوند. ربات معامله‌گر اسپات‌گرید (Spot Grid) از آن جمله است که صرافی او‌ام‌پی‌فینکس در راستای پاسخ‌دهی به نیاز معامله‌گران آن را به سایر امکانات خود اضافه کرده‌ است. به عبارت دیگر، این ربات‌ها به معامله‌گران کمک می‌کنند تا به طور ۲۴ساعته از همه فرصت‌های معاملاتی استفاده کرده و از تغییرات بازار عقب نمانند.


اهمیت استفاده از ربات اسپات‌‌گرید برای تریدرها


برای درک ضرورت آشنایی معامله‌گران با ربات اسپات‌گرید ابتدا لازم است امکانات و قابلیت‌های این ربات مورد بررسی قرار گیرد.

ربات معامله‌گر اسپات‌گرید چیست؟ / هدیه صد هزار شیبایی او‌ام‌پی‌فینکس به کاربران برای ساخت اولین ربات اسپات‌گرید

توجه به «نوسانات جزئی قیمت» و نیز «واکنش سریع» از ویژگی‌های بارز این ربات است. به این معنی که این دستیار معاملاتی ابتدا حرکات و نوسانات بازار را به صورت لحظه‌ای رصد کرده و با توجه‌ به تنظیمات ساده‌ای که از پیش توسط تریدر تعیین شده، به نوسانات بازار واکنش نشان داده و اقدام به خریدوفروش می‌کند.

درباره جزئیات ربات معامله‌گر اسپات‌گرید باید گفت که این ربات از چند گرید تشکیل شده و در نهایت یک سقف و کف برای معاملات در نظر می‌گیرد. هر بار که قیمت به سطوح پایین‌تر برخورد می‌کند، ربات یک سفارش خرید به صورت خودکار و هر بار که به سطوح بالاتر برخورد کند، یک سفارش فروش خودکار ثبت خواهد کرد.

ربات معامله‌گر اسپات‌گرید چیست؟ / هدیه صد هزار شیبایی او‌ام‌پی‌فینکس به کاربران برای ساخت اولین ربات اسپات‌گرید

در این میان با هدف کاهش ریسک معاملاتی، توجهی ویژه به دو موضوع «حد سود» و «حد ضرر» شده است. ربات اسپات‌گرید به این دو نقطه بسیار حساس است و با رسیدن قیمت‌ها به هر یک از این دو نقطه، عملکرد ربات متوقف می‌شود. در این وضعیت، تمامی سفارشات باز به صورت خودکار لغو و تمامی موجودی کاربر به پایه بازار تبدیل می‌شود که بسته به بازار تتری یا تومانی به تتر یا تومان تبدیل خواهد شد.

البته ذکر این نکته ضروری است که ربات اسپات‌گرید بیش از بازدهی در بازارهای رونددار، بیشترین بازدهی را در بازارهای رنج و نوسانی دارد. اتفاقاً در بازار نوسانی به دلیل مؤلفه‌هایی چون «پیچیدگی» و «غیرقابل پیش‌بینی بودن» بازار که به سردرگمی معامله‌گر می‌انجامد، کارایی این ربات برجسته‌تر می‌شود.


معرفی ربات اسپات‌گرید صرافی او‌ام‌پی‌فینکس


همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، صرافی اوام‌پی‌فینکس با توجه‌ به اهمیت و ضرورت آشنایی و استفاده معامله‌گران از ربات اسپات‌گرید، این ربات را به دیگر امکانات خود افزوده است؛ بنابراین کاربر بعد از ورود به حساب و رجوع به قسمت بالای صفحه، سمت راست و انتخاب ربات‌های معامله‌گر، گزینه ربات اسپات‌گرید را مشاهده و پس از فعال‌سازی از آن استفاده می‌کند.

ربات معامله‌گر اسپات‌گرید چیست؟ / هدیه صد هزار شیبایی او‌ام‌پی‌فینکس به کاربران برای ساخت اولین ربات اسپات‌گرید

بعد از ساخت ربات در اوام‌پی‌فینکس، کاربر قادر خواهد بود به دو روش «شخصی‌سازی» و «پیشنهاد خودکار» گرید، ربات مورد نظر خود را فعال کند. همان‌طور که از عنوان روش «شخصی‌سازی» پیداست، کاربر در این روش به صورت دستی تنظیمات را انجام می‌دهد.

در این روش بعد از تعیین محدوده قیمتی و تعداد گریدها، مبلغ مورد نظر برای سرمایه‌گذاری قید می‌شود. اگر گزینه «استفاده از داراییِ DOGE» نیز فعال شود، آن مقدار دوج‌کوینی که از قبل در کیف پول کاربر موجود است هم در سفارش‌های ربات لحاظ می‌شود. در این روش، حد سود و ضرر از قسمت تنظیمات پیشرفته قابل تعیین است.

برخلاف روش اول، در روش دوم یعنی «پیشنهاد خودکار» تنها انتخاب بازار و مبلغ سرمایه‌گذاری بر عهده کاربر است. سپس تعداد گرید و محدوده قیمتی ربات توسط الگوریتم‌های هوشمند تعیین می‌شود. شایان ذکر است که با وجود سهولت استفاده از این ربات، آموزش کاملی از عملکرد آن در دسترس قرار گرفته‌ که می‌توان با مراجعه به وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی اوام‌پی‌فینکس از آنها استفاده کرد.  


کارمزد صفر با استفاده از ربات اسپات‌گرید او‌ام‌پی‌فینکس


صرافی او‌ام‌پی‌فینکس به دلیل مزیت‌های مختلفی که ربات اسپات‌گرید دارد و اهمیت بالای استفاده تریدرها از این قابلیت، تلاش کرده فرصت مناسبی در اختیار کاربران قرار دهد؛ بنابراین به مناسبت راه‌اندازی این ربات هوشمند به کاربرانی که تا پایان شهریورماه ۱۴۰۲ اولین ربات خود را بسازند ۱۰۰۰۰۰ شیبا تعلق خواهد گرفت.

 همچنین، کارمزد ربات گرید برای کاربرانی که در این بازه زمانی اقدام به استفاده از ربات می‌کنند، صفر خواهد بود. این زمان مناسبی برای معامله‌گران است تا علاوه بر استفاده از این ابزار کاربردی، تمام معاملات خود را بدون پرداخت کارمزد انجام دهند و برای استفاده از آن جوایزی نیز دریافت کنند.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/j9qx
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.