رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

28 هزار شاکی و مالباخته / دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده صرافی کریپتولند برگزار شد

دومین جلسه دادگاه علنی پرونده صرافی غیرمجاز معروف به صرافی کریپتولند به اتهام کلاهبرداری شبکه‌ای با حضور متهم ردیف دوم و متهم ردیف سوم، تعدادی از شکات و وکلای آن‌ها، رئیس، مستشار شعبه و نماینده دادستان در شعبه پنجم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی استان تهران در ۳۰ مرداد برگزار شد. این پرونده حدود ۲۸ هزار نفر شاکی و مالباخته دارد.

به گزارش خبرگزاری میزان، براساس کیفرخواست صادره اتهام متهمان مشارکت در تشکیل شبکه سازمان‌یافته، اخلال کلان در نظام اقتصادی از طریق تصدی صرافی غیرمجاز و معاملات رمزارز تحت عنوان صرافی کریپتولند است.

رئیس شعبه پنجم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی در رابطه با این پرونده اظهار کرد: «متاسفانه امروز رمزارز‌ها موجب آسیب شده است و عده‌ای از مردم به دلیل عدم توجه به عواقب آن دچار مشکل می‌شوند و احیانا توسط افراد کلاهبردار به دام می‌افتند».

رئیس شعبه پنجم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی گفت: «در جلسه قبل کیفرخواست توسط نماینده دادستان قرائت شد و با توجه به عدم حضور متهم ردیف اول در جلسه، دادگاه پس از تفهیم اتهام به متهمان ردیف دوم و سوم و وکلای آن‌ها، هر یک در جایگاه قرار گرفتند و از خود دفاع کردند».

وی افزود: «به منظور تسریع در امور و جلوگیری از اطاله دادرسی، ادامه جلسه رسیدگی به روز شنبه چهارم شهریورماه امسال موکول شد».

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/u17p
منبع میزان
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.