رمزارز
رسانه بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

عرضه 2 رمزارز جدید در کوینینو / GMX و KLAY لیست شدند

ارزهای دیجیتال GMX و KLAY در پلتفرم تبادل رمزارز کوینینو لیست شدند و کاربران می‌توانند این رمزارزها را در هر دو بازار ریالی و تتری معامله کنند. از جمله مزایای خرید رمز ارز در صرافی ارز دیجیتال کوینینو می‌‎توان به خرید و فروش سریع، واریز آنی و برداشت آنی و نامحدود اشاره کرد.


ارز دیجیتال KLAY


Klaytn یک بلاک چین عمومی است که بر متاورس، گیم فای و اقتصاد خلق کننده تمرکز دارد. این پلتفرم که به طور رسمی در ژوئن ۲۰۱۹ راه اندازی شد، پلتفرم بلاک چین غالب در کره جنوبی است و اکنون در حال گسترش در بازار تجارت جهانی از پایگاه بین المللی خود در سنگاپور است.

این فعالیت‌های گسترش کسب‌وکار توسط صندوق رشد Klaytn پشتیبانی می‌شود که هدف آن رشد اکوسیستم ساخته شده در Klaytn است. این صندوق توسط بنیاد Klaytn، یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سنگاپور که در آگوست ۲۰۲۱ تأسیس شد، مدیریت و پرداخت می شود.

بلاک چین Klaytn در ژوئن ۲۰۱۹ توسط GroundX، زیرمجموعه بلاکچین بزرگترین پلت فرم موبایل کره، Kakao، توسعه و راه اندازی شد. پس از دو سال موفقیت در کره، بنیاد Klaytn – یک نهاد غیرانتفاعی اختصاص داده شده به شبکه Klaytn و اکوسیستم آن را برای شروع گسترش جهانی Klaytn تأسیس کرد.

بنیاد Klaytn یک سازمان غیرانتفاعی است که برای تسریع پذیرش جهانی و بلوغ اکوسیستم در Klaytn تأسیس شده است. این بنیاد صندوق رشد Klaytn را مدیریت می کند و در کنار Krust، یک شرکت تابعه از غول اینترنتی Kakao Corp که در پروژه های ساخته شده در Klaytn سرمایه گذاری می کند، فعالیت می کند.


ساختار حاکمیتی منحصر به فرد KLAY


هسته اصلی دیدگاه منحصر به فرد کلایتن در مورد تمرکززدایی، شورای حاکمیتی آنها به نام (GC) است. اعضای GC که شامل شرکت‌های پیشرو جهانی و DAO در سراسر مناطق جغرافیایی و صنایع است، یک شبکه اعتبارسنجی فشرده را تشکیل می‌دهند که می‌تواند مزایای یک بلاک چین عمومی غیرمتمرکز را در عین حفظ عملکرد یک بلاک چین مجاز ارائه دهد. در حرکت رو به جلو، Klaytn قصد دارد با استفاده از DAO های بیشتری در GC خود، تمرکززدایی را بیشتر افزایش دهد تا “DAO of DAOs” ایجاد کند.


صندوق اکوسیستم ۱ میلیارد دلاری در سطح پروتکل KLAY


از طریق ترکیبی از ذخیره اولیه صادر شده KLAY و توکنومیک های زنجیره ای که ۶۶ درصد از KLAY تازه استخراج شده را مجدداً سرمایه گذاری می کند، Klaytn در مجموع یک میلیارد دلار برای حمایت از رشد اکوسیستم کنار گذاشته است. وجوه در طیف وسیعی از برنامه های کمک مالی و پاداش توزیع می شود: * ذخیره بهبود Klaytn (KIR) برای زیرساخت ها، ابزارها و خدماتی که کیفیت شبکه Klaytn را بهبود می بخشد * صندوق رشد Klaytn (KGF) برای پروژه های مراحل اولیه با پتانسیل بالا برای ایجاد تأثیر مثبت بر Klaytn * و برنامه اثبات مشارکت (PoC) برای پاداش دادن به سازندگان قراردادهای هوشمند که به رشد فعالیت‌های زنجیره‌ای در Klaytn کمک می کند.


ارز دیجیتال GMX 


GMX یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) برای معاملات آتی ارزهای دیجیتال با حداکثر اهرم ۵۰ برابری بر روی ارزهای رمزپایه محبوب مانند BTC، ETH و غیره است. این پلتفرم در سپتامبر ۲۰۲۱ با نام Gambit Exchange راه اندازی شد. تا به امروز، GMX دارای حجم معاملاتی بیش از ۱۳۰ میلیارد دلار و ۲۸۳ هزار کاربر کل است که آن را به مشتقات پیشرو DEX در Arbitrum و Avalanche تبدیل کرده است.

GMX بر روی بلاک چین Arbitrum و Avalanche اجرا می شود. این اکوسیستم ها از طریق سیناپس – یک پل زنجیره‌ای متقابل – به مبادله متصل می‌شوند.

تیم موسس این ارز دیجیتال ناشناس است، با این حال، توسعه‌دهنده اصلی احتمالا @xdev_10 در توییتر است.


چه چیزی GMX را منحصر به فرد می‌کند؟


به جای مدل دفتر سفارش که توسط صرافی‌های متمرکز (CEX) استفاده می‌شود، معاملات از طریق یک نوآوری در مدل بازار خودکار (AMM) که توسط DEXهایی مانند Uniswap به کار گرفته شده است، انجام می‌شود. این دارای یک استخر بومی با چند دارایی، GLP است که برای ارائه دهندگان نقدینگی درآمد ایجاد می کند.

GLP به عنوان یک استخر نقدینگی چند دارایی (LP) که شامل ETH، BTC، LINK، UNI، USDC، USDT، DAI و FRAX عمل می‌کند. قیمت‌های بازار به اوراکل‌های Chainlink بستگی دارد که داده‌های قیمت رمز را از تمام صرافی‌های برتر جمع‌آوری می‌کنند.

اکوسیستم مبادله غیرمتمرکز مبتنی بر دو توکن است: GLP و GMX. اولین توکن در خدمت تامین نقدینگی است. قیمت GLP منعکس کننده ارزش تمام دارایی های GMX است که برای تجارت با اهرم و سوآپ فهرست شده اند. به عبارت دیگر، GLP شاخصی از تمام دارایی های موجود در بورس است. GMX توکن ابزار و حاکمیت است.

کاربران می توانند با استخراج GLP نقدینگی اضافه کنند و در ازای آن، ۷۰ درصد از تمام هزینه های تولید شده در بلاک چین مربوطه را دریافت می کنند. برخلاف برخی از استخرهای نقدینگی، GLP هیچ زیان دائمی را تجربه نمی کند. علاوه بر این، استخر GLP به عنوان یک طرف مقابل برای معامله گران عمل می کند، هنگامی که دارندگان توکن GLP نقدینگی را برای معاملات اهرمی تامین می‌کنند، زمانی که معامله‌گران متحمل ضرر می‌شوند سود می‌برند و برعکس آن نیز صادق است.

در زمان نگارش این مقاله، عرضه توکن GMX در گردش بیش از ۸.۷ میلیون است. حداکثر عرضه مورد انتظار ۱۳.۲۵ میلیون توکن GMX است.


ایمنی شبکه GMX چگونه تامین می‌شود؟


GMX بر روی بلاک چین Arbitrum و Avalanche قرار دارد.

آربیتروم یک بلاک چین لایه-۲ است که امنیت خود را از شبکه اتریوم می گیرد که اجماع و نهایی بودن تراکنش های آربیتروم را فراهم می کند. به عبارت دیگر، اتریوم اعتبار محاسبات خارج از زنجیره جمع آوری و در دسترس بودن داده ها را در پشت محاسبات تضمین می کند.

در Avalanche، بر خلاف اثبات کار یا اثبات سهام، مکانیسم اجماع Avalanche دارای یک رهبر پردازش تراکنش‌هایی نیست که توسط دیگران تأیید شود. در عوض، تمام گره ها با استفاده از یک پروتکل گراف غیر چرخه ای جهت دار (DAG) تراکنش ها را پردازش و تایید می کنند. به این ترتیب، تراکنش ها به طور همزمان پردازش می شوند و نظرسنجی تصادفی اعتبار سنجی ها، صحت تراکنش ها را با قطعیت آماری تضمین می کند. هیچ بلوکی در این مکانیسم اجماع وجود ندارد، که امکان نهایی شدن فوری و بهبود چشمگیر سرعت بلاک چین را فراهم می کند.

قراردادهای GMX نیز توسط ABDK Consulting ممیزی می‌شوند و یک جایزه باگ فعال برای GMX در Immunefi وجود دارد.


معامله در صرافی کوینینو


پلتفرم اکسچنج، و معاملات آنلاین رمزارزی و کیف پول امن کوینینو محصول شرکت توسعه سرمایه بُنیتا است که دارای تنوع گسترده‌ای از رمزارز و شبکه‌های بلاکچین با امکان انجام معاملات پیشرفته در ایران است. کوینینو به صورت P۲P و OTC و در دو بازار تتری و ریالی فعالیت می‌کند. این صرافی ارز دیجیتال از ۳۰۰ رمزارز پشتیبانی کرده و بیش از ۲۸۰ هزار کاربر دارد.

صرافی رمزارز کوینینو در نظر دارد تا با ایجاد بستر امن معاملاتی‌ و پلتفرمی با رابط کاربری آسان، زمینه انجام تراکنش‌های نا‌محدود رمزارزی را برای کاربران حرفه‌ای و تازه‌ورود به این بازار مهیا کند. همچنین کوینینو امکان درآمدزایی برای کاربران خود را فراهم کرده که کاربران بتوانند با دعوت دوستان خود و ثبت نام آن‌ها، از معاملات آن‌ها سود ببرند.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/oe88
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.