شعار تبلیغاتی رمزارزی رابرت اف کندی جونیر: اگر در انتخابات پیروز شوم با بیت‌کوین از دلار آمریکا حمایت خواهم کرد

رابرت اف کندی جونیر (Robert F Kennedy Jr)، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا قول داده در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، با بیت‌کوین از دلار آمریکا حمایت کند. وی در بخشی از وعده‌های انتخاباتی خود فعالان و طرفداران صنعت کریپتو را نشانه رفته و مدعی شد، در صورت پیروزی در انتخابات از بیت‌کوین برای تثبیت دلار آمریکا و همچنین معافیت سود بیت‌کوین از مالیات بر عایدی سرمایه استفاده خواهد کرد.


وعده انتخاباتی رابرت اف کندی جونیر در خصوص رمزارزها


رابرت اف کندی جونیر در رویداد هیل دِ دایواید پی‌ای‌سی (Heal the Divide PAC) که در تاریخ نوزدهم جولای برگزار شد، ادعا کرد که حمایت از دلار آمریکا به وسیله آن‌چه وی آن را ارز سخت (Hard Currency) می‌خواند – نظیر طلا، نقره، پلاتین یا بیت‌کوین – می‌تواند به ثبات مجدد اقتصاد تضعیف شده آمریکا کمک کند.

وی اذعان کرد که حمایت از دلار و پایبندی به تعهدات بدهی ایالات متحده آمریکا با کمک این ارز سخت، قدرت از دست رفته یا دست کم تضعیف شده ایالات متحده را به آن باز خواهد گرداند، به مهار تورم کمک خواهد کرد و عصر جدیدی از ثبات اقتصادی، صلح و رفاه را برای آمریکا و ساکنین آن به دنبال خواهد داشت.

کندی توضیح داد که البته این روند تدریجی خواهد بود و او بسته به میزان موفقیت طرح، از بیت‌کوین برای حمایت از دلار، تعدیل و تثبیت آن کمک خواهد گرفت. وی افزود: «برنامه من این است که خیلی خیلی کوچک شروع کنم. شاید در ابتدا تنها یک درصد از کل اسکناس‌های چاپ شده با استفاده از ارز سخت نظیر طلا، نقره، پلاتین و بیت‌کوین پشتیبانی شود».

رابرت اف کندی جونیر در این رویداد به ‌عنوان بخشی از شعارها و وعده‌های تبلیغاتی خود مدعی شد تبدیل بیت کوین به دلار آمریکا را معاف از مالیات بر عایدی سرمایه خواهد کرد.

به عقیده کندی، معافیت پیشنهادی می‌تواند منجر به تشویق سرمایه‌گذاری‌ها شود و سرمایه‌گذاران را مجاب کند تا این‌بار در ایالات متحده آمریکا اقدام به راه‌اندازی کسب‌وکارهای کریپتویی خود کنند. اتفاقی که به دلیل محدودیت‌ها و سخت‌گیری‌ها، تا به امروز به ندرت شاهدش بوده‌ایم و اغلب سرمایه‌گذاران، کسب‌وکارهای خود را اغلب در حوزه‌های قضایی دوستدار رمزنگاری نظیر سنگاپور یا سوئیس توسعه داده‌اند.

شعار تبلیغاتی رمزارزی رابرت اف کندی جونیر: اگر در انتخابات پیروز شوم با بیت‌کوین از دلار آمریکا حمایت خواهم کرد

سابقه نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در حمایت از ارزهای دیجیتال


کندی پیش‌تر نیز علاقه‌مندی و حمایت خود از بیت‌کوین و کریپتو را ابراز کرده بود. آخرین طرفداری کندی از بیت‌کوین به کنفرانس بیت‌کوین ۲۰۲۳ میامی در تاریخ ۹ می برمی‌گردد که در آن کنفرانس نیز اعلام کرده بود که کمک‌های مالی کمپین سیاسی در بیت‌کوین را می‌پذیرد.

افشاگری‌های اخیر حاکی از آن هستند که در حال حاضر، کندی بالغ بر ۲۵۰۰۰۰ دلار بیت‌کوین در اختیار دارد. موضوعی که تا کنون سعی داشته آن را انکار کند اما به نظر می‌رسد که با اظهاراتش در رویداد ۹ جولای چندان هم دور از از ذهن نیست. رابرت اف کندی جونیر یکی از امیدهای ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکاست که وعده‌های جذاب و شنیدنی در مورد رمزارزها داده است.

البته که کندی تنها کسی نبوده که سعی دارد با اتصال به کریپتو در عرصه سیاست پیروز شود. رونالد دیون دیسنتس (Ron DeSantis) نیز دیگر نامزد جمهوری‌خواه ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا و فرماندار فلوریداست که در ۱۴ جولای مدعی شد در صورت انتخاب شدن به‌عنوان رئیس جمهوری کشور، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را ممنوع اعلام کرده و از بیت‌کوین حمایت خواهد کرد.

منبع کوین‌تلگراف
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.