رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

سرپرست محصول نوبیتکس مطرح کرد / سیاست‌ها و معیارهای نوبیتکس در لیست کردن کوین‌های جدید

مهدی سیلاوی، سرپرست محصول نوبیتکس در استودیوی نمایشگاه الکامپ با بیان اینکه نوبیتکس به‌عنوان بزرگترین بازار مبادله رمزارز در ایران استانداردهایی را برای لیست کردن کوین‌های مطمئن دارد، سیاست‌ها و معیارهای نوبیتکس در لیست کردن کوین‌های جدید را تشریح کرد.


نوبیتکس به بازارهای مطمئن، ورود می‌کند


سرپرست محصول نوبیتکس در خصوص حساسیت‌های موجود در بازار رمزارزها گفت: «نوبیتکس تلاش می‌کند ریسک‌های کاربران را تا حدی که ممکن است، کنترل کند».

مهدی سیلاوی ادامه داد: «هر نوع سرمایه‌گذاری همان اندازه که بازدهی دارد، ریسک‌هایی هم به همراهش دارد و بازار رمزارزها هم خالی از ریسک نیست؛ بعضی از این ریسک‌ها قابل اجتنابند و بعضی‌ها ذاتی هستند».

او افزود: «ریسک‌های ذاتی به این برمی‌گردد که هر بازاری ریسک‌هایی دارد و هیچ بازار کاملا بدون ریسکی نداریم. بازار رمزارز نیز با توجه به اینکه بازار نویی محسوب می‌شود، ریسک‌های خودش را دارد».

سیلاوی با بیان اینکه استراتژی نوبیتکس این است که وارد بازارهایی که هنوز امتحانشان را پس نداده‌اند، نشوند، ادامه داد: «اما بعضی ریسک‌ها قابل اجتناب هستند، مثلا یک کوین ممکن است پانزی یا اسکم باشد یا صرفا با یک پامپ رشد کرده باشد. این نوع کوین‌ها بعد از مدتی ارزششان کم می‌شود و کاربران متضرر می‌شوند».

معیارهای نوبیتکس در لیست کردن کوین‌های جدید

معیارهای نوبیتکس در لیست کردن کوین‌های جدید


سرپرست محصول صرافی رمزارز نوبیتکس ادامه داد: «می‌توانم بگویم در عمل هم در این زمینه موفق بوده‌ایم، چون می‌بینید که کاربران حرفه‌ای به کاربرانی که تازه می‌خواهند وارد این حوزه شوند توصیه می‌کنند کوین‌هایی را خریداری کنند که در نوبیتکس لیست شده است».

سیلاوی در حاشیه الکامپ اظهار کرد: «در مجموع در فضای رمزارز اینکه هر کسی باید تحقیق کند و بعد وارد این بازار شود، یک اصل است، اما ما برای اینکه ریسک کاربران را کنترل کنیم بر پیاده کردن استانداردها در لیست هر کوین تاکید داریم».  


عرضه کوین‌ها و توکن‌هایی که از فضای هیجانی دور شده‌اند


او درباره معیارهای نوبیتکس برای انتخاب کوین و توکن توضیح داد: «یکی از ملاک‌های مهم این است که یک کوین از فضای هیجانی‌اش عبور کرده باشد و مدتی از لانچ آن گذشته باشد».

او ادامه داد: «ما در نوبیتکس بررسی می‌کنیم که ببینیم بالاترین قیمتی که یک کوین یا توکن داشته با قیمتی که الان دارد چه قدر متفاوت است، اگر این تفاوت زیاد باشد ما آن را انتخاب نمی‌کنیم».


لیست شدن در بازارهای معتبر جهانی، از معیارهای نوبیتکس


سرپرست محصول نوبیتکس با اشاره به اینکه ملاک‌ها هر کدام ضریب‌های متفاوتی دارند، ادامه داد: «یکی دیگر از معیارهای نوبیتکس این است که کوین مورد نظر در بازارهای معتبر جهانی لیست شده باشد، ملاک دیگر این است که هولدرهای کوین تعدادشان زیاد باشد».


دیسنترالایز بودن کوین، از ملاک‌های اساسی برای لیست شدن در نوبیتکس


سیلاوی در خصوص معیارهای نوبیتکس تاکید کرد: «اگر کوین دست یک سری آدم خاص یا شرکت خاص باشد، این باعث می‌شود که آن افراد بتوانند قیمت کوین را دستکاری کنند».

سیلاوی افزود: «در مجموع دیسنترالایز بودن برای ما مهم است. هر چه قدر کوین از جهت هولدرها غیرمتمرکز باشد و از لحاظ طراحی بر بلاکچین غیرمتمرکزی طراحش شده باشد، برای ما جذاب‌تر است».


مارکت کپ، عامل موثر در انتخاب کوین و توکن


سرپرست محصول نوبیتکس یادآور شد: «این که کوین چه مارکت کپی دارد، به این معنا که چقدر کوین در بازار وجود دارد و قیمت هر کوین چقدر است، نیز واجد اهمیت است».


بررسی توکنومیست برای عرضه کوین‌های جدید در نوبیتکس


سیلاوی در خصوص دیگر معیارهای نوبیتکس برای لیست کردن توکن‌ها و کوین‌ها ادامه داد: «مسئله بعدی توکنومیست است؛ یعنی اقتصاد کوین چگونه است».

توکنومیست به این معنی است که یک کوین چه پشتوانه‌ای دارد و چگونه خلق می‌شود. یک سری کوین‌ها تعدادشان ثابت است یعنی تورمی نیستند و ضد تورمی‌اند اما یک سری کوین‌ها بدون هیچ برنامه ای و به راحتی خلق و توزیع می‌شوند که این باعث می‌شود قیمتشان ناگهان ریزش کند.


الزام داشتن کامیونیتی قوی رمزارز برای عرضه آن در صرافی نوبیتکس


سرپرست محصول نوبیتکس با اشاره به اینکه قوی بودن کامیونیتی کوین از دیگر معیارهای نوبیتکس برای انتخاب کوین است، افزود: «موضوع دیگر این است که این توکن چه کاربردی در فضای بلاکچین دارد و چه قولی به کاربران می‌دهد و آیا واقعا قولش همراه با خلق ارزش است؟»

سیلاوی ادامه داد: «یک توکن ممکن است بگوید نتورکی دارد که تعداد تراکنش‌های زیادی را مدیریت می‌کند، فی کمی دارد و زمان ثبت تراکنش آن کم است».


نوبیتکس، میم‌کوین‌ها را لیست نمی‌کند


سیلاوی در خصوص معیارهای نوبیتکس برای عرضه کوین‌های جدید تاکید کرد: «برخی از کوین‌ها این مورد آخر یعنی کامیونیتی قوی را ندارد و میم کوینی که اخیرا مطرح شد، رمزارز پپه بود که پامپ زیادی نیز داشت، ما هم تقاضاهای زیادی در شبکه‌های اجتماعی و در کانال‌های خودمان داشتیم که کابران تقاضای لیست شدن پپه را می‌کردند».

او ادامه داد: «پپه چون میم‌کوین بود و ما میم‌کوین‌ها را به خاطر بحث کاربردشان اضافه نمی‌کنیم، پپه را هم لیست نکردیم که دیدیم تصمیم خوبی بود و در همین دو هفته اخیر حدود هفتاد هشتاد درصد کاهش قیمت داشت».

معیارهای نوبیتکس در لیست کردن کوین‌های جدید

عرضه دو کوین جدید در هر هفته توسط نوبیتکس


وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۱ رمزارز در نوبیتکس لیست شده‌اند که در دو بازار ریالی و تتری قابل معامله هستند، گفت: «اما برنامه سه ماه اخیر ما در نوبیتکس این بوده که به‌طور میانگین هر هفته دو کوین را لیست کردیم و این برنامه ادامه خواهد داشت».

سرپرست محصول نوبیتکس درباره فرایند لیست کوین نیز توضیح داد: «تیم بلاکچین بین کوین‌ها و نتورک‌های موجود در بازارهای جهانی، فرایند پردازش را دارد که یک سری ملاک‌ها را اندازه بگیرند و بررسی کنند، بعد کار فنی برای لانچ شدن کوین شروع می‌شود».


برنامه‌های آینده نوبیتکس


سیلاوی افزود: «در برنامه‌های پیش روی نوبیتکس در نظر داریم برای آن دسته از کابرانی که نیاز دارند در بازار کوین‌های پربازده‌تر وارد شوند، خارج از بازار P2P که در حال حاضر داریم، سرویس دیگری فراهم کنیم».

سرپرست محصول نوبیتکس اضافه کرد: «از طرفی امکان فروش تعهدی را نیز از مدتی قبل در نوبیتکس لانچ کردیم که کاربران بتوانند در بازارهای نزولی کوین‌ها نیز وارد شوند و کسب سود کنند».

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/ghrq
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.