رمزارز
رسانه بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

مدیرمحصول نوبیفای نوبیتکس از فرایند استیکینگ می‌گوید / استیک در 8 رمزارز در نوبیتکس ممکن شد

مدیر محصول نوبیفای نوبیتکس با اشاره به اینکه استیکینگ یکی ازمحصولات نوبیفای نوبیتکس است، درباره فرایند استیکینگ توضیح داد و گفت: «در آینده، در کنار استیکینگ، سرویس‌های جدیدی در لاین نوبیفای، به نوبیتکس اضافه خواهند شد تا کاربران از نگهداری دارایی رمزارزی خود عایدی دریافت کنند». 

در حال حاضر امکان استیک در رمزارزهای ترون، اتم، بی ان بی، سولانا، دات متیک(پالیگان) کاردانو، فانتوم و آوالانچ در نوبیتکس فراهم شده است. در ادامه گفتگوی رسانه رمزارز با مدیرمحصول نوبیفای نوبیتکس در این خصوص را خواهید خواند.

نوبیفای نوبیتکس

لاین نوبیفای نوبیتکس


علی خویی در استودیوی نمایشگاه الکامپ با اشاره به لاین نوبیفای در نوبیتکس، توضیح داد: «نوبیفای یک لاین محصول است و نوبیتکس با توجه به هدفی که برای گسترده کردن فعالیت‌های رمزارزی در کشور دارد، به‌عنوان سردمدار این اکوسیستم، سراغ این رفت تا محصولاتی را که در دنیا در فضای فایننشیال بر بستر بلاکچین و رمزارزها هستند، به سرویس‌های خود اضافه کند».

خویی افزود: «اسم‌گذاری نوبیفای، بر اساس ترکیب دو کلمه نوبیتکس و فایننشیال بود که قرار است لاینی از محصولاتی باشد که به کسب عایدی از دارایی‌هایی که معمولا ازسوی کاربران در فضای کریپتو هولد می‌شوند، کمک کند».

او ادامه داد: «فعلا در گام نخست، اولین محصول این لاین، استیکینگ بود که اواخر سال گذشته به صورت اولیه رونمایی شد و لانچ عمومی آن فروردین امسال بود».


استیکینگ و مکانیزم‌های اجماع در صنعت رمزارز


مدیر محصول نوبیفای نوبیتکس درباره استیکینگ توضیح داد: «اگر بخواهم استیکینگ را خیلی خلاصه توضیح بدهم، ابتدا باید به مکانیزم‌های اجماع اشاره کنم».

خویی در این خصوص توضیح داد: «با توجه به فضای غیرمتمرکزی که در صنعت رمزارز برقرار است، نیاز به یک ساختار وجود دارد تا بازیگران عرصه، نسبت به فعالیت‌هایی که در این فضا انجام می‌شود، اطمینان حاصل کنند و ممانعتی هم برای اینکه کسی نتواند عملیات مخربی را در شبکه انجام دهد، ایجاد شود».

خویی افزود: «هر ارزی برای خودش یک مکانیزم اجماع دارد تا بر اساس آن بازیگران و کاربران به یک اجماع برسند که تراکنش‌هایی که دارد انجام می‌شود درست است و آن‎ها را تایید کنند».

بیت‌کوین به‌عنوان سردمدار این صنعت، مکانیزم اجماع کار را داشت که با توجه به موضوع ماینینگ و مصرف برق، برای خیلی‌ها شناخته‌شده است. در این فرایند یک سری معادلات پیچیده ریاضی باید حل شود؛ یک کاربر این کار را انجام می‌دهد و به این ترتیب شبکه به او اجازه انجام تراکنش را می‌دهد و به ازای انجام این فرایند، پاداش دریافت می‌کند.

علی خویی در ادامه توضیح داد: «به دلیل همراه نبودن با محیط زیست و انرژی زیادی که این فرایند مصرف می‌کرد، از سال ۲۰۱۲ یک فرایند جدید به نام اثبات سهام مطرح شد».

او ادامه داد: «به این شکل که یک سری ولیدیتور یا همان اعتبارسنج، دارایی خود را در شبکه درگیر می‌کنند و به ازای این کار، این شانس را پیدا می‌کنند که شبکه، تایید یک ترانش را به آنها بدهد. هر قدر این دارایی در شبکه بیشتر باشد، این شانس بیشتر به آن‌ها داده می‌شود که به‌عنوان اعتبارسنج تایید تراکنش‌های بیشتری را انجام دهند و در ازای این کمک به شبکه، پاداش دریافت کنند».

مدیر محصول نوبیفای نوبیتکس افزود: «استیکینگ به این معنی است که کاربری که در این فضا نیست، دارایی‌اش را در اختیار یک اعتبارسنج قرار می‌دهد و اعتبارسنج با استفاده از دارایی‌های کاربر، شانس انجام تراکنش و دریافت پاداش از شبکه برای خود را افزایش می‌دهد و وقتی پاداش را دریافت می‌کند، با توجه به میزان دارایی که کاربر در اختیار او قرار داده، بخشی از پاداش را به او می‌دهد».

خویی اظهار کرد: «به‌طور خیلی خلاصه کاربر دارایی خود را در شبکه قرار می‌دهد و در ازای این کار که به تایید تراکنش‌ها و امنیت شبکه کمک می‌کند، پاداش دریافت می‌کند. این سرویس بیشتر به درد کسانی می‌خورد که تمایل به هولد کردن یا نگهداری سرمایه برای مدتی طولانی‌تر دارند و برای مدت حداقل یک ماه قصد فروش دارایی خود را ندارند».

او اضافه کرد: «یعنی تصورشان این است که ارزش داراییشان در آینده بیشتر می‌شود. به این ترتیب هم به فعالیت شبکه کمک می کنند و هم یک عایدی دریافت می‌کنند».

نوبیفای نوبیتکس

تفاوت استیکینگ با سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری


علی خویی در پاسخ به سئوالی درباره تفاوت استیکینگ با سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری، گفت: «جنس و ساختار این دو کاملا متفاوت است. در استیکینگ شما مستقیما در شبکه مشارکت دارید، همه چیز شفاف است و در ازای این مشارکت، پاداش دریافت می‌کنید».

به گفته خویی، در حال حاضر امکان استیک در رمزارزهای ترون، اتم، بی ان بی، سولانا، دات متیک(پالیگان) کاردانو، فانتوم و آوالانچ در نوبیتکس فراهم شده است. همچنین در برنامه‌های پیش روی نوبیتکس، سرویس‌های دیگری به لاین نوبیفای نوبیتکس اضافه خواهد شد.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/l51g
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.