رمزارز
رسانه بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

در نشست خبری یوبیتکس در الکامپ 26 عنوان شد/  اکوسیستم نوآوری در کشور به فضای گفتمان نیاز دارد

نشست خبری یوبیتکس در بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ با محوریت بیان چالش‌های اکوسیستم و نوآوری کشور و معرفی دستاوردهای یوبیتکس برگزار شد.

مجموعه یوبیتکس از سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را آغاز کرده و در سال ۱۳۹۹ از اولین محصول خود، پلتفرم مبادله رمزارز رونمایی کرد. این مجموعه در حال حاضر بالغ بر صدهزار کاربر دارد و به گفته محمد یعقوبی، مدیر این مجموعه، تلاش می‌کند تا پلتفرمی شایسته ارائه دهد تا کاربران ایرانی از صرافی‌های رمزارزی خارجی بی‌نیاز شوند.


نه‌تنها نخبگان، که کسب‌وکارها نیز در حال مهاجرت هستند


عیسی کشاورز، آی‌تی‌من- منتور و بنیان‌گذار پلتفرم مبادلات رمز ارز یوبیتکس در نشست خبری با تاکید بر اینکه امروزاکوسیستم نوآوری در کشور به شکل نگران کننده‌ای ناامیدکننده است، گفت: «اگر تا دیروز نخبه‌های کشور مهاجرت می‌کردند، امروز کسب‌وکارها مهاجرت می‌کنند و مدیران باید به این مورد مهم بیشتر توجه کنند».

 عیسی کشاورز افزود: «اکوسیستم نوآوری در کشور به یک فضای گفتمان نیاز دارد و در این راستا مسوولان دولتی را به گفت‌وگو دعوت می‌کنیم تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود فضای نگران‌کننده پیش‌رو برداشته شود».او ادامه داد: «البته این ما ناامیدیم نیستیم بلکه می‌خواهیم فرصت‌ها را از دست ندهیم».

بیانگذار یوبیتکس این نوید را داد که پلتفرم‌های فین‌تک، رمزارز و بلاکچین ظرف سال‌های آینده همانطور که روزی اسنپ، تپسی و دیجی کالا به شکل استارت آپ در نمایشگاه الکامپ شرکت می‌کردند واکنون به اقتصادی بزرگ تبدیل شده‌اند، روزی پیشرو بازار خواهند بود و بازار فناوری کشور را در دست خواهند گرفت.


تنها راه برون‌رفت و نجات نهادهای بانکی، پولی و صندوق‌های اعتباری در کشور استفاده از ظرفیت نهفته در حوزه بلاکچین است


کشاورز با بیان اینکه تنها راه برون رفت و نجات نهادهای بانکی، پولی و صندوق‌های اعتباری در کشور استفاده از ظرفیت نهفته در حوزه بلاکچین است، گفت: «هم‌اکنون بخشی از حاکمیت ارزش و اهمیت این حوزه را شناخته و آن را به رسمیت می‌شناسد اما در سمت مقابل یک نهاد دیگر کاملا موضع گیری می‌کند».

او ادامه داد: «متاسفانه وقتی برای بخشی از حاکمیت از بلاکچین و رمزارز تعریف می‌کنیم ، موضع‌گیری دارند و احساس می‌کنند که ناسزا می‌دهیم؛ در صورتی که اگر سازمان تاکسیرانی به جای اینکه خود را در فرایند سنتی گیر اندازد یک روزی اهمیت اسنپ را می‌پذیرفت، اکنون نه تنها در تعارض منافع نبود بلکه یکی از مهمترین سهام داران آن بود».

 کشاورز اضافه کرد: «با وجود شرایطی که در فضای کشور حاکم است، بخش خصوصی جرات سرمایه‌گذاری ندارد و این شایسته نیست هر کس را به شکلی از گردانه اقتصادی کشور خارج کنیم تا کار را به دست مجموعه‌هایی بسپارند که فاقد دانش لازم هستند و شرایط لازم برای زیستن در دنیای پر از پیچیدگی را ندارند».

نوآوری

چهار مرحله برای پیشرفت اکوسیستم نوآوری در ایران وجود دارد


کشاورز همچنین با بیان اینکه بحث اکوسیستم نوآوری در کشور باید چهار مرحله را برای پیشرفت طی کند، گفت: «مرحله نخست، کاربرد فناوری است که در این بخش هنوز فضای زیرساخت کامل آماده نیست و استانداردهای لازم را نداریم».

به گفته کشاورز مرحله دوم مدیریت فناوری است که متاسفانه در این بخش نیز هنوز سازمانی که بتواند این حوزه را تبیین کند وجود ندارد.

او ادامه داد: «مرحله سوم بحث تولید فناوری و نوآوری است. در واقع حمایت‌های مالی که به تولیدکننده جرات ریسک دهد بسیار کم رنگ است و در آخر پیش بینی فناوری است که در این بخش هنوز راه زیادی داریم».

 وی تصریح کرد: «انجمن ها و سازمان‌های مردم‌نهاد باید به صورت قوی‌تر و متمرکز یک خودنظارتی و خوداصلاح‌گری در این حوزه انجام دهند و دولت نه مسوولیت بپذیرد و نه دخالت کند».


یکی از چالش‌های یوبیتکس، عدم دانش کافی کاربرانی رمزارزی بود


 در بخش دیگری از این نشست خبری که در غرفه یوبیتکس در سالن 7 نمایشگاه الکامپ بیست و ششم برگزار شد، محمد یعقوبی بنیان‌گذار یوبیتکس توضیحاتی در مورد نحوه شکل‌گیری این صرافی رمزارز ارایه کرد و گفت: «با توجه به تحریم‌ها و شرایط داخلی کشور توانستیم پلتفرمی مناسب در اختیار مشتریان قرار دهیم که پاسخگوی نیاز آن‌ها باشد».

یعقوبی افزود: «یکی از چالش‌های یوبیتکس معامله کاربرانی بود که هیچ دانشی از رمزارز نداشتند. از این رو دوره‌های آموزشی رایگان برای مشتریان خود در نظر گرفتیم تا درگیر کلاهبرداری نشوند».

وی اضافه کرد: «یوبیتکس با هم‌اندیشی صاحب‌نظران اقتصادی و افراد صاحب نظر و اعتماد آفرینی در تراز جهانی به وجود آمد و قابلیت معامله بیش از ۱۵۰ رمز ارز را دارد».

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/b5gk
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.