رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

دومین جلسه دادگاه متهمان پرونده دوج کوین در قزوین برگزار شد / 311 شاکی و کلاهبرداری رمزارزی به ارزش 10 هزار میلیارد ریال

رییس کل دادگستری استان قزوین از برگزاری دومین جلسه رسیدگی متهمان پرونده دوج کوین در شعبه ۱۰۲ دادگاه های کیفری ۲ قزوین به ریاست قاضی اکرمی خبر داد.

پرونده دوج کوین، ۳۱۱ شاکی دارد و پرونده های کثیرالشاکی در حوزه اقتصاد به شمار می‌رود. میزان کلاهبرداری در این پرونده در صورت تبدیل رمزارز به ارزش کنونی آن، حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال است.

به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، علی شعبانی روز چهارشنبه در بیان جزییات این خبر تصریح کرد: «براساس شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری یک شرکت در حوزه استخراج رمزارز و امیدوار کردن مردم به پرداخت سودهای غیرمتعارف، پرونده قضایی در یکی شعب بازپرسی دادسرای قزوین تشکیل و متهمان تحت تعقیب کیفری قرار گرفته و بازداشت شدند».

رئیس دادگستری کل استان قزوین اضافه کرد: «پس از تحقیقات مقدماتی در دادسرا، کیفرخواست متهمان به اتهام مشارکت در کلاهبرداری از طریق امیدوار کردن مردم به امور غیرواقع، فریب مردم به وجود شرکت و موسسات موهوم، ایجاد مانع جهت دسترسی به داده‌ها و جعل رایانه‌ای، مداخله غیرمجاز در اموال توقیفی بدون مجوز قانونی صادر و پرونده جهت ادامه روند رسیدگی به دادگاه های کیفری ۲ قزوین ارسال شد».

شعبانی با اشاره به اینکه پرونده ارز دیجیتال دوج کوین، ۳۱۱ شاکی دارد و جزء پرونده های کثیرالشاکی و مهم استان محسوب می شود، خاطرنشان کرد: «میزان کلاهبرداری متهمان در صورت تبدیل رمزارز و محاسبه دقیق، حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال پیش‌بینی شده که رسیدگی به این پرونده به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد و دومین جلسه رسیدگی با حضور متهمان، شکات و وکلای طرفین برگزار شد.

رییس کل دادگستری استان قزوین با بیان اینکه سه متهم در پرونده دوج کوین تحت تعقیب قضایی قرار گرفته که ۲ نفر از آنان به دلیل عجز از تودیع وثیقه در زندان به سر می برند و یک نفر نیز متواری است، یادآور شد: «در این جلسه رسیدگی، اظهارات شکات و دفاعیات متهمان و وکلای طرفین اخذ شد و قاضی پرونده درخصوص برگزاری جلسات رسیدگی دیگر و یا صدور حکم قضایی تصمیم گیری خواهد کرد».

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/o086
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.