رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

معرفی 2 ارز دیجیتال جدید در نوبیتکس / رمزارزهای سلر و ترشولد لیست شدند

ارزهای دیجیتال سلر(CELER) و ترشولد (Threshold) در نوبیتکس لیست شدند و حالا امکان خرید و فروش آن‌ها در دو بازار ریالی و تتری نوبیتکس امکان‌پذیر است.


ارز دیجیتال سلر (CELER)


سلر نتورک یک پلتفرم لایه دوم برای بهبود مقیاس‌پذیری است که به ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز در بلاکچین‌های مختلف کمک می‌کند. ارز سلر نتورک به ‌عنوان یک قرارداد هوشمند بر بستر بلاکچین‌هایی مانند اتریوم و پولکادات راه‌اندازی شده است. اهداف اصلی ارز دیجیتال سلر، ساده‌سازی مراحل استفاده از قراردادهای هوشمند، تراکنش‌های زنجیره‌ای بسیار سریع و فراهم کردن محیطی امن برای پیاده‌سازی برنامه‌های غیرمتمرکز در بلاکچین‌های مختلف است.

ایده اصلی پشت ارز سلر نتورک این است که به توسعه‌دهندگان کمک کند تا برنامه‌های غیرمتمرکز خود را از طریق راهکارهای لایه دوم مقیاس‌پذیر کنند. همچنین سلر ابزارهای لازم را برای حل برخی از مشکلاتی که پلتفرم‌های قراردادهای هوشمند با آن درگیر هستند ارائه می‌کند.

تعداد کل توکن‌های رمزارز سلر نتورک ۱۰ میلیارد واحد است که تاکنون بیش از ۷۶ درصد از این توکن‌ها، معادل ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون توکن وارد بازار شده است.

قیمت ارز دیجیتال سلر در روزهای ابتدایی لیست شدن در صرافی‌های رمزارز، حدود ۰.۰۲۲ دلار بوده و در حال حاضر هم تقریبا با همین قیمت معامله می‌شود. اما در اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی، قیمت سلر تا اوج ۰.۱۷ دلاری هم رسیده است.

با توجه به تمرکز سلر بر مقیاس‌پذیری و حوزه قراردادهای هوشمند، می‌توان گفت که این پروژه، بازار بزرگی را برای فعالیت انتخاب کرده است. با این حال، وجود رقبای بزرگ و پرشمار در این بازار می‌تواند چالش اصلی ارز سلر نتورک باشد.

همچنین چندزنجیره‌ای بودن سلر نتورک و فعالیت آن در بلاکچین‌های بزرگی مانند اتریوم، بایننس اسمارت‌چین و پولکادات می‌تواند به افزایش موارد استفاده آن کمک کند. همه این‌ها عواملی هستند که می‌توانند در قیمت ارز سلر نتورک تاثیرگذار باشند.

در انتخاب صرافی برای معامله ارزهای دیجیتال از جمله رمز ارز سلر باید چندین عامل مهم را در نظر گرفت؛ امنیت دارایی‌های رمزارزی در صرافی، پشتیبانی از جفت‌ارزهای مختلف، اعتبار صرافی نزد معامله‌گران رمزارز، حجم معاملات، عمق بازار و نقدینگی، سرعت برداشت دارایی‌ها و پشتیبانی مناسب از کاربران از جمله موضوعاتی است که باید در انتخاب صرافی برای خرید و فروش در نظر گرفت.

در حال حاضر امکان خرید ارز دیجیتال سلر و فروش یا نگهداری این رمزارز در بازارهای ریالی و تتری صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس فراهم شده است.

ترشولد

ارز دیجیتال ترشولد (Threshold)


در دنیای امروز، کاربران برای استفاده از برخی خدمات باید بخشی از اطلاعات شخصی خود را در اختیار نهادها یا شرکت‌های ثالث قرار دهند. برای مثال، برای استفاده از تاکسی اینترنتی کاربر باید موقعیت و شماره تلفن خود را در اختیار تاکسی‌‌های اینترنتی قرار دهند. یا برای دریافت وام از بانک‌ها، کاربر باید اطلاعات هویتی و مالی خود را در اختیار بانک قرار دهد.

به این ترتیب، کاربر باید برای استفاده از خدمات مختلف باید این موضوع را بررسی کند که اطلاعات بیشتری از حریم خصوصی خود را فاش کند تا بتواند از خدمات بیشتری استفاده کند یا برای حفظ حریم خصوصی خود، قید استفاده از برخی خدمات را بزند.

هدف ارز ترشولد این است که با استفاده از فناوری رمزنگاری، بستری را فراهم کند که کاربر بتواند از بیشترین خدمات استفاده کند، بدون اینکه اطلاعات خود را به ‌صورت مستقیم در اختیار نهادهای ثالث قرار دهد.

فرآیند رمزنگاری در ترشولد به‌گونه‌ای انجام می‌شود که عملیات حساسِ مربوط به اطلاعات افراد در چندین نودِ مستقل از هم توزیع می‌شود. برای اینکه یک عملیات با موفقیت انجام شود، باید حداقل تعدادی از این نودها باهم همکاری کنند. این ایده ساده، امنیت یک سیستم اطلاعاتی را به طرز چشمگیری افزایش داده و همچنین اتکا به نهادهای متمرکز را کاهش می‌دهد.

در این سیستم، هیج بازیگر مخربی نمی‌تواند در کار سیستم اختلال ایجاد کند. حتی اگر برخی از نودها به درستی کار نکنند، تا زمانی که حداقل تعدادی از مشارکت‌کنندگان از قوانین شبکه پیروی کنند، سیستم به‌صورت ایمن و صحیح به کار خود ادامه خواهد داد.

تعداد کل توکن‌های ترشولد ۱۰ میلیارد و ۵۱۵ میلیون واحد است. تاکنون بیش از ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون از این توکن‌ها، معادل ۸۲ درصد از کل عرضه آن، وارد بازار شده است.

ترشولد از اوایل سال ۲۰۲۲ در برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال لیست و معامله آن با قیمت ۰.۱۴ آغاز شد و چند هفته بعد به اوج قیمتی ۰.۱۸ رسید. قیمت رمزارز ترشولد در هر لحظه در نمودار بالای صفحه آن در نوبیتکس قابل‌مشاهده است.

ترشولد یک توکن اتریومی است و مهاجرت اتریوم به سازوکار اثبات سهام و احتمال کاهش چشمگیر کارمزدهای این بلاکچین بعد از پیاده‌سازی شاردینگ، کمک بزرگی به پیشرفت اکوسیستم‌‌هایی خواهد کرد که برپایه اتریوم شکل گرفته‌اند. این موضوع می‌تواند موارد استفاده از ارز ترشولد را به‌صورت چشمگیری بالا ببرد و باعث افزایش قیمت آن شود.

ترشولد در واقع از ترکیب دو پروژه کیپ نتورک (Keep Network)‌ و نوسایفر (NuCypher) به وجود آمده است. توکن بومی این شبکه که با نماد T شناخته می‌شود بر بستر اتریوم پیاده‌سازی شده است و توکن حاکمیتی دائوی ترشهولد است.

یکی از ویژگی‌های مهم ترشولد، توکن tBTC است. t‌BTC نسخه توکنیزه‌شده بیت‌کوین در بلاکچین اتریوم است که می‌توان آن را در دینای دیفای و وب ۳ استفاده کرد. البته این امکان قبلا در پروژه رپد بیت‌کوین (WBTC) فراهم شده بود، اما مزیت tBTC نسبت به WBTC، غیرمتمرکز بودن آن است.

tBTC به جای یک نهاد متمرکز، از گروهی از اپراتور‌ها که به‌صورت تصادفی انتخاب شده‌اند استفاده می‌کند تا پلی بین دو بلاکچین بیت‌کوین و اتریوم ایجاد کند. این گروه از اپراتورها به‌صورت مستقل از هم کار می‌کنند تا با استفاده از فناوری رمزنگاری، بیت‌کوین دریافت‌شده از کاربر را به‌صورت ایمن و با توافق حداقلی میان نودها، وارد بلاک‌چین اتریوم کنند.

در حال حاضر امکان خرید ارز دیجیتال ترشولد نگهداری و مبادله آن در صرافی رمزارزی نوبیتکس در دو بازار تتر و ریالی ممکن شده است.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/q3el
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.