رمزارز
رسانه بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

 نگاهی به سرمایه انسانی در نوبیتکس / ۹۲ درصد کارمندان به‌صورت ترکیب دورکاری و حضوری کار می‌کنند

بر اساس نظرسنجی انجام‌شده در تیم سرمایه انسانی نوبیتکس، ۷۴ درصد کارکنان حتما نوبیتکس را برای کار به دوستانشان پیشنهاد می‌دهند و ۸۲ درصد نیروها از سطح همکاری با هم‌تیمی‌هایشان رضایت دارند. این رقم نشان‌دهنده اهمیت سرمایه انسانی در مجموعه‌هاست.

یکی از چالش‌های شرکت‌های استارتاپی، چه آن‌ها که حالا بزرگ شده‌اند و دیگر یک استارتاپ محسوب نمی‌شوند و چه آ‌ن‌ها که در آغاز راه هستند، جذب و نگهداری نیروهای متخصص، خلاق، کارآمد و متعهد به تیم است. معمولا در چنین شرکت‌هایی ارزش نیروی انسانی، بیشتر به چشم می‌آید و برای همین، ایجاد محیطی مناسب برای نیروها اهمیت ویژه‌ای دارد.

نوبیتکس که پلتفرم تبادل رمزارز در ایران است و از سال ۱۳۹۶ پا گرفته، هم در جذب نیرو حساسیت بالایی دارد و هم در ایجاد محیط قابل‌قبول و رضایتمندی نیروها، جزو شرکت‌های موفق به حساب می‌آید.


ساختار واحد منابع انسانی در نوبیتکس


تیم منابع انسانی نوبیتکس که شامل چهار بخش جذب نیرو، بخش حقوق، دستمزد و خدمات رفاهی، تیم تجربه کارکنان و تیم توسعه و آموزش می‌شود، برای ایجاد شرایط رضایتبخش در نوبیتکس تلاش می‌کند.

این تلاش‌ها باعث ایجاد فرهنگ سازمانی در این مجموعه شده که تیم‌های مختلف برای بهبود روند کار به سادگی امکان ارتباط و انتقال بازخورد بین تیم‌های دیگر و مدیران مجموعه را دارند. در مجموع، مدیریت کارها در نوبیتکس به شکل تعاملی صورت می‌گیرد. 

بر اساس گزارش منابع انسانی این سکوی تبادل رمزارز، تیم جوان و پویای نوبیتکس با میانگین سنی ۲۹ سال که ۴۰ درصدشان را زنان تشکیل می‌دهند، در زمینه‌های مختلف، چه موضوعات مربوط به سرویس‌ها و خدمات نوبیتکس به کاربران و چه موضوعات مربوط به امکانات مورد نیاز خود و انتظاراتی که از مجموعه دارند، پیشنهادهایشان را به تیم‌های مربوطه ارائه می‌دهند.

پویایی تیم، شرایط کسب تجربه‌های جدید را برای نیروها ایجاد می‌کند و از آنجا که فناوری بلاکچین و رمزارز، دنیای جدیدی را پیش روی ما قرار داده، کار در تیمی که با به‌روزترین نوآوری‌های جهان مرتبط است، تجربه‌ای خاص در اختیار افراد قرار می‌دهد؛ به‌ویژه اگر این تیم، در حوزه‌های فناورانه و نو، مشغول به فعالیت باشد.

سرمایه انسانی

نحوه حضور کارمندان در نوبیتکس


به گزارش واحد سرمایه انسانی این شرکت، در حال حاضر و با وجود عبور از همه‌گیری کرونا، همچنان بخش عمده نیروهای صرافی رمزارزی نوبیتکس به‌ویژه در بخش پشتیبانی، دورکار هستند؛ به‌طوریکه ۹۲ درصد نیروهای نوبیتکس به‌صورت هیبریدی ترکیب دورکاری و حضوری کار می‌کنند و تنها ۸ درصد کارکنان با توجه به نوع وظایفشان، به‌طور کاملا حضوری در محل شرکت مستقر هستند. همچنین ساعت کاری کارکنان شناور است و هر تیم با توجه به نیازهای خود، کارها را پیش می‌برد.

این انعطاف برای حضور در محل کار یا دورکاری و همچنین شناور بودن ساعت کار، علاوه بر کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در وقت و انرژی کارکنان، باعث ایجاد احساس آرامش و افزایش کارایی نیز شده است.


معیارهای نوبیتکس برای جذب سرمایه انسانی


تخصص، تلاش برای بهبود مستمر، مسئولیت‌پذیری در کار تیمی، اثرگذاری و خلق ارزش، سخت‌کوشی و البته اخلاق‌مداری، امانت‌داری و صداقت، معیارهایی هستند که نوبیتکس برای جذب نیرو در نظر می‌گیرد و با توجه به جوانی و پویایی تیم، کارکنان برای رشد و بهبود نیروهای دیگر، همه تلاششان می‌کنند.


آموزش کارمندان در صرافی رمزارز نوبیتکس


تیم آموزش در واحد سرمایه انسانی نوبیتکس نیز دوره‌های آموزشی مختلفی در حوزه‌های متنوع برای کارکنان برگزار می‌کند و با توجه به نیاز هر تیم یا فرد به آموزش‌های مرتبط با کار، نوبیتکس نیمی از هزینه‌های این آموزش‌های خارج از مجموعه را پرداخت می‌کند. در سال ۱۴۰۱، ۲۹ دوره آموزشی برای نوبیتکسی‌ها برگزار شد.

سرمایه انسانی

اقدامات نوبیتکس برای حفظ سرمایه انسانی


سرمایه انسانی ارزشمندتر از آن هستند که به راحتی یک شرکت یا کشور آن‌ها را از دست بدهد و نوبیتکس برای حفظ این سرمایه‌های ارزشمند تلاش می‌کند. حقوق رقابتی، بیمه از روز نخست ورود به نوبیتکس، بیمه تکمیلی، وام، کمک‌هزینه سفر، پاداش ۶ ماهه، هدیه ازدواج و تولد فرزند و… را هم باید به امکاناتی که نوبیتکس در اختیار کارکنانش قرار می‌دهد اضافه کنیم. به ترتیب، کمک‌هزینه نهار، وام، کمک‌هزینه سفر و هدیه تولد نوبیتکس، بیشترین سهم پرداخت خدمات رفاهی در نوبیتکس را دارند.


فرآیند جذب نیرو در نوبیتکس


در پایان سال ۱۴۰۱، ۳۰۹ نفر در نوبیتکس مشغول به کار بودند و در این سال، ۱۴۶ همکار جدید به نوبیتکس اضافه شده‌اند که ۳۰ درصد این آمار مربوط به تیم فنی بود. به‌طور کلی ۱۱۳۵ ساعت جلسه مصاحبه شغلی برگزار شد.

فرآیند جذب نیرو در نوبیتکس از زمان دیدن رزومه کارجو تا زمانی که پیشنهاد همکاری به او داده می‌شود، به‌طور میانگین ۲۰ روز طول می‌کشد.

سرمایه انسانی

نرخ دلبستگی سازمانی در نوبیتکس


دلبستگی شغلی کارکنان برای موفقیت کسب‌و‌کار ضروری است و باعث بالا رفتن بهره‌وری می‌شود. طبق نظرسنجی انجام‌شده، نرخ دلبستگی سازمانی در نوبیتکس در سال ۱۴۰۱، ۷۱ درصد بوده است.

کسانی که علاقمند به آشنایی با فرهنگ نوبیتکس و اطلاع از پشت صحنه این شرکت هستند، می‌توانند صفحه اینستاگرام نوبیتکس لایف را دنبال کنند.

در حال حاضر نوبیتکس در بخش‌های مختلفی به‌دنبال جذب بهترین‌هاست و افرادی که فکر می‌کنند می‌توانند نقشی در دنیای هیجان‌انگیز و نوآورانه بلاکچین و کریپتو داشته باشند، می‌توانند برای نوبیتکس رزومه ارسال کنند.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/6quq
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.