معرفی دو ارز دیجیتال جدید در نوبیتکس / ایپ ان‌اف‌تی و بیت‌تورنت لیست شدند

دو ارز دیجیتال ایپ ان‌اف‌تی (ApeNFT ) و بیت‌تورنت (BitTorrent) در لیست رمزارزهای صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس قرار گرفتند و در دو بازار ریالی و تتری این پلتفرم قابل خرید و فروش هستند.

بیت‌تورنت

ارز ایپ ان‌اف‌تی (ApeNFT)؛ پلی میان دنیای ان‌اف‌تی‌ها و هنرهای فیزیکی


ارز ایپ ان‌اف‌تی یا ApeNFT با نماد اختصاری NFT، پلتفرم و بازاری است که از توکن‌های غیرمثلی(ان‌اف‌تی)، متاورس و بازی‌های بلاکچینی پشتیبانی می‌کند. هدف اصلی ارز NFT این است که پلی بین دنیای توکن‌های غیرمثلی و هنر فیزیکی باشد. در واقع، ارز ایپ ان‌اف‌تی، هنرهای کلاسیک باکیفیت را به‌صورت توکنیزه‌شده وارد دنیای ارزهای دیجیتال می‌کند و سرمایه‌گذاری در این عرصه را آسان‌تر می‌کند. ارز ایپ ان‌اف‌تی یک پلتفرم چند زنجیره‌ای است که بر بستر بلاکچین‌های اتریوم، ترون و بی‌ان‌بی چین فعالیت می‌کند.

علاوه بر کاهش فاصله بین هنر کلاسیک و هنر دیجیتال، ایپ ان‌اف‌تی اهداف دیگری هم دارد که از جمله می‌توان به حمایت از خلق آثار هنری با استفاده از سیستم پاداش‌دهی، سرمایه‌گذاری روی هنرمندان بااستعداد در حوزه  ان‌اف‌تی، میزبانی از رویدادها و نمایشگاه‌های مختلف هنری و شناسایی و اسپانسرینگ گالری‌های فعال هنری اشاره کرد.

کلکسیون توکن‌های غیرمثلی جنسیس (Genesis)، از دیگر محصولات ارز ان‌اف‌تی است. این کلکسیون شامل ۱۰ هزار توکن غیرمثلی با ویژگی‌های منحصربه‌فرد است. دارندگان هر کدام از این توکن‌ها، عضوی از باشگاه وی‌آی‌پی ApeNFT هستند و می‌توانند دسترسی بیشتری به پروژه‌های مختلف در اکوسیستم ایپ ان‌اف‌تی داشته باشند.

توکن‌های غیرمثلی یا به اختصار NFTها مفهوم عامی است که می‌توان آن را به هر توکن یا کلکسیونی از توکن‌ها که در فضای توکن‌های غیرمثلی فعالیت می‌کنند، اطلاق کرد، اما ارز NFT و پلتفرم ApeNFT پروژه ویژه‌ای است که در فضای ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند.

عرضه کلی رمز ارز NFT حدود ۹۹۹ تریلیون واحد است که تاکنون ۲۷۷ تریلیون واحد از آن، معادل ۲۸ درصد کل توکن‌ها، به بازار عرضه شده است.

پلتفرم ApeNFT مشخصا در حوزه توکن‌های غیرمثلی فعالیت می‌کند و همانطور که محبوب شدن این حوزه در نیمهٔ دوم سال ۲۰۲۱ به رشد چشمگیر قیمت ارز NFT کمک کرد، گسترش مجدد بازار توکن‌های غیرمثلی در آینده می‌تواند باعث محبوبیت رمزارز ایپ ان اف تی و رشد قیمت آن شود.

در حال حاضر خرید ارز دیجیتال ان اف تی و فروش آن در صرافی نوبیتکس امکانپذیر است.  


ارز دیجیتال بیت‌تورنت جدید (BITTORENT – NEW)؛ ادغام یک سرویس با یک رمزارز


بیت‌تورنت جدید محصولی است که می‌توان از آن هم به‌عنوان یک ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری و هم به‌عنوان یک سرویس برای به‌اشتراک‌گذاری داده‌ها استفاده کرد، اما باید دید ادغام یک سرویس با یک رمزارز می‌تواند به موفقیت این رمزارز کمک کند یا نه.

بیت تورنت یک پروتکل ارتباطی است که کاربرد اصلی آن، به‌اشتراک‌گذاری داده‌ها و فایل‌هایی مانند ویدیو، بازی، کتاب و نرم‌افزار است. اشتراک‌گذاری در بیت تورنت به‌صورت غیرمتمرکز و همتا به همتا انجام می‌شود. بیت تورنت می‌تواند به کاربران کمک کند تا حجم عظیمی از داده‌ها را بین خود به اشتراک بگذارند. نحوه کار این پروتکل به گونه‌ای است که هر چه تعداد کاربران آن بیشتر شود، سرعت شبکه نیز افزایش خواهد یافت.

این پروتکل کار خود را در سال ۲۰۰۰ آغاز کرد. ۱۹ سال بعد و در مقطعی که بیت‌تورنت با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کرد، بنیاد ترون آن را خریداری و با فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال ادغام کرد تا رمزارز «بیت‌تورنت جدید» به وجود آید. بنیاد ترون معتقد است که با بهبود سرعت دانلود، افزایش کارایی و توسعه‌های دیگر، می‌توان به بقای اکوسیستم اشتراک‌گذاری داده‌ها کمک کرد.

همان طور که گفته شد، بیت تورنت در بلاکچین ترون توکنیزه شده است. توکن بومی این شبکه BTT نام دارد که با استاندارد TRC-10 ایجاد شده است. از این توکن برای پرداخت کارمزد اشتراک‌گذاری داده‌ها در بیت تورنت استفاده می‌شود.

ارز بیت تورنت جدید(BTT) از اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی در صرافی‌های رمزارزی مختلف قیمت‌گذاری شده است. اوج قیمت ارز بیت تورنت ۰.۰۰۰۰۰۳ دلار است که در ژانویه سال ۲۰۲۲به ثبت رسیده است. اما قیمت BTT در حال حاضر با ریزش ۸۰ درصدی از اوج قیمت، در محدوده ۰.۰۰۰۰۰۰۶ دلار معامله می‌شود. تعداد کل توکن‌های بیت‌تورنت جدید ۹۹۰ تریلیون واحد است که تاکنون حدود ۹۵۱ تریلیون واحد از این توکن‌ها به بازار عرضه شده است.

در حال حاضر نهادهای متمرکز بخش بزرگی از صنعت ذخیره‌سازی و به اشتراک‌گذاری داده‌ها در اینترنت را در اختیار دارند که از جمله می‌توان به خدماتی مانند گوگل درایو، وان درایو و دراپ باکس اشاره کرد. خدمات غیرمتمرکزی مانند بیت‌تورنت برای اینکه بتوانند بخشی از بازار این غول‌ها را به خود اختصاص دهند، کار سختی در پیش دارند. اما تسلط بر بخش کوچکی از این بازار هم می‌تواند رشد چشمگیری برای بیت‌تورنت محسوب شود. البته بیت‌تورنت برای موفقیت باید علاوه بر غول‌های گفته‌شده، در رقابت با رقبای غیرمتمرکزی مانند فایل‌کوین هم حرفی برای گفتن داشته باشد.

کاربران برای خرید و فروش بیت تورنت و سایر ارزهای دیجیتال می‌توانند به پلتفرم تبادل رمزارز نوبیتکس مراجعه کرده و پس از ثبت‌نام به خرید و معامله این دارایی‌ها بپردازند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.