رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

گزارش ماه آوریل ۲۰۲۳ بینوست از بازار رمزارزها منتشر شد / بحران بانک‌های آمریکا ممکن است به نفع رمزارزها باشد

شرکت سرمایه‌گذاری بینوست متشکل از فعالان و متخصصان حوزه رمزارزها در سال ۱۳۹۸ شکل گرفت. بینوست طی این سال‌ها موفق شده است تیمی از متخصصان را گرد هم آورد تا محصولات و خدماتی را جهت ورود به دنیای فناوری‌ نوظهور رمزارزها ارائه دهند. هدف این شرکت ارائه خدمات نوین همچون کریپتوفاندها و ایجاد اطمینان خاطر برای سرمایه‌گذاران حوزه ارزهای دیجیتال است.

تیم بینوست به طور پیوسته در حال رصد وضعیت بازار ارزهای دیجیتال است. در همین راستا این شرکت، گزارش بازار رمزارزها در ماه آوریل سال ۲۰۲۳ را منتشر کرده است.

این گزارش از بینوست موارد زیر را پوشش می‌دهد:

•           اقتصاد کلان

•           داده‌های آنچین

•           تحلیل تکنیکال


نگاهی مختصر به بازار رمزارزها در آوریل ۲۰۲۳


در ماه آوریل قیمت بیت‌کوین با حدود ۲۸.۵ هزار دلار شروع شد و به سطح حدود ۳۱ هزار دلار رسید که بالاترین سطح قیمتی در ۹ ماه گذشته بود. قیمت پایانی حدود ۲۹.۲ هزار دلار بود که نشان دهنده رشد ۲.۷ درصدی در یک ماه است.

در ماهی که گذشت، نشانه‌هایی از آشفتگی بانکی در آمریکا نمایان شد. اینکه آیا این وضعیت یک بحران بزرگ است یا فقط چند مورد ورشستگی بانکی، جای بحث دارد. اما قطعا می‌تواند نقش مهمی در بازار ارز دیجیتال ایفا کند.

مشکل در حال حاضر متوقف شده است اما سقوط اخیر بانک First Republic موج جدیدی به راه انداخته است. نگرانی‌های زیادی در مورد آسیب‌پذیری بانک‌ها وجود دارد که می‌تواند با جلب توجه انبوه به ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک جایگزین قابل اعتماد برای سیستم مالی مرسوم و ناکارآمد، به نفع بازار ارزهای دیجیتال باشد.

در ماه گذشته، یک آپدیت در شبکه اتریوم نیز اتفاق افتاد که امکان برداشت سهام ETH فراهم شد. با وجود نگرانی‌هایی که قبل از به‌روزرسانی وجود داشت، فشار فروش معنی‌داری در بازار دیده نشد.

عملکرد قوی بازار در سال ۲۰۲۳ کاملاً با سال ۲۰۲۲ در تضاد است و نشان می‌دهد که یک تغییر مطلوب در راه است. برخی نشانه‌ها از بهبود بازار نزولی خبر می‌دهند، اما قطعیتی در این مورد وجود ندارد.


ارتقای شاپلای اتریوم: جامعه اتریوم خوشحال از آپدیت موفقیت‌آمیز روی شبکه اصلی


بر اساس گزارش منتشرشده از سمت بینوست، اعضای جامعه اتریوم به آخرین به‌روزرسانی‌ها در شبکه اصلی اتریوم پاسخ دادند.

به‌روزرسانی مورد انتظار Shapella در اتریوم منتشر شد و راه را برای ویژگی‌های جدیدی مانند unstaking Ether هموار کرد. Shapella اصطلاحی است که توسط انجمن اتریوم استفاده می‌شود و «Shanghai» و «Capella» را با هم ترکیب می‌کند؛ ارتقاهایی که به طور همزمان اتفاق افتادند. هارد فورک به عنوان یک نقطه عطف مهم در نقشه راه اتریوم، بسیاری از اعضای انجمن را در مورد آینده شبکه هیجان زده می‌کند.

در مهمانی Shapella watch ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، گفت که شبکه اکنون در «مکان بسیار خوبی» قرار دارد.

یکی از اثرات موردانتظار به‌روزرسانی Shapella، ورود سرمایه‌گذاران نهادی بیشتر به اتریوم است. فردی زوانزگر، رهبر اکوسیستم اتریوم در Blockdaemon، پیش‌بینی می‌کند که ممکن است تمایل بیشتری برای استیک اتریوم از سوی سرمایه‌گذاران بزرگ وجود داشته باشد زیرا اکنون بعد از استیک گزینه برداشت دارایی وجود دارد.


بحران بانکی ایالات متحده: نهاد فدرال آماده می‌شود تا بانک First Republic را در اختیار بگیرد


طبق اطلاعات موجود در گزارش بینوست، این حرکت در حالی صورت می‌گیرد که گزارش فدرال رزرو اذعان می‌کند که قبل از فروپاشی بانک سیلیکون ولی، «اقدام قوی کافی» انجام نداده است.

شرکت بیمه سپرده فدرال ایالات متحده (FDIC) در حال آماده شدن است تا First Republic را تحت نظارت خود قرار دهد. قیمت بیت کوین مدت کوتاهی بعد از انتشار این اخبار، تقریبا ۱۰ درصد افزایش یافت.

بانک First Republic در کالیفرنیا مستقر است و به نظر می‌رسد در سال جاری پس از شکست بانک «سیلیکون ولی» و «سیگنچر» در ماه مارس، سومین موسسه مالی است که سقوط می‌کند.

این بانک فاش کرد که ۱۰۰ میلیارد دلار سپرده در بحران بانکی ماه گذشته از دست داده است. اگرچه برداشت‌ها در بسیاری از بانک‌ها کاهش یافته است، اما به نظر می‌رسد First Republic حتی پس از دریافت ۳۰ میلیارد دلار سپرده از ۱۱ بانک بزرگ در ماه مارس، همچنان در خطر است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که فدرال رزرو اعتراف کرده است که نتوانسته قبل از سقوط بانک سیلیکون ولی در ماه گذشته “اقدام کافی قاطعانه” انجام دهد. فدرال رزرو در گزارشی، مدیریت بسیار ضعیف بانک، مقررات ضعیف و نظارت ضعیف دولت را عامل این سقوط عنوان کرده است.


بررسی داده‌های درون زنجیره‌ای یا آنچین


داده‌های On-Chain رفتار سرمایه‌گذاران کلان و خرد را بررسی می‌کند و برای ردیابی احساسات عمومی سرمایه‌گذاران، تراکنش‌های عمده، کیف پول و موجودی صرافی ارز دیجیتال، وضعیت استخراج کنندگان و غیره استفاده می‌شود.

Money Flow Tracker،Whale Indicator و Cycle Detector زیربخش‌های اصلی از ماشین Binvest هستند که معیارهای آنچین را برای تحلیل رفتار سرمایه‌گذاران مطالعه می‌کند.

هر یک از این بخش‌های فرعی، برخی از بخش‌های داده‌های زنجیره‌ای را تجزیه و تحلیل می‌کند و مقداری بین ۰ تا ۱۰۰ برمی‌گرداند. مقدار کل روی زنجیره میانگین این سه مقدار فرعی است. مقدار به دست آمده در محدوده ۰ تا ۱۰۰ متغیر است که در آن ۱۰۰ موقعیتی را نشان می‌دهد که با ارزش‌ترین و ۰ خطرناک‌ترین منطقه در بازار است.

البته این مقادیر نسبی هستند و با مقایسه وضعیت فعلی با تاریخچه قیمت بیت کوین به دست می‌آیند. ارزش فعلی حدود ۵۹ است که نسبت به عدد ۹۳ در اواسط ژانویه و عدد ۶۱ در ماه گذشته کاهش یافته است.


تحلیل تکنیکال BTCUSDT


نمودار زیر تحلیل قیمت بیت کوین را در بازه زمانی روزانه نشان می‌دهد. همانطور که مشاهده می‌کنید یک الگوی سر و شانه (H&S) شکل گرفته است، در حالی که قیمت در زیر یک سطح عرضه هفتگی قوی تثبیت می‌شود.

قابل توجه است که BTC دقیقاً به الگوی H&S پایبند است و اکنون بالای شانه راست تکمیل شده است. به عنوان یک شاخص جهت‌گیری ارزشمند، شکست الگوی H&S نشان‌دهنده ادامه روند صعودی با شکست احتمالی در سطح ۳۱ هزار دلار است. با این حال، BTC با توجه به عملکرد سنتی خود ممکن است حداقل به سطح ۲۵ هزار دلار کاهش یابد.


تحلیل تکنیکال DXY


نمودار زیر روند بازه زمانی ماهانه DXY را نشان می‌دهد. DXY در حال حاضر در یک منطقه تقاضای ماهانه قوی قرار دارد که بین سطوح فیبوناچی ۰.۵ و ۰.۳۸۲ در نوسان است. تجزیه و تحلیل بیشتر نمودار، شکل‌گیری یک شمع قرمز را به تصویر می‌کشد که نشان دهنده ادامه احتمالی روند نزولی است.

در صورتی که DXY از این محدوده تقاضا بازگشتی داشته باشد، ممکن است فشار زیادی بر بازار ارزهای دیجیتال وارد شود. با این حال، در صورت شکستن محدوده تقاضای ماهانه، ممکن است کاهش قابل توجهی در قدرت دلار مشاهده شود که به طور بالقوه فشار بر بازار ارزهای دیجیتال را کاهش می‌دهد.


جمع‌بندی گزارش ماه آوریل بازار رمزارز


این گزارش از بینوست در مورد تحلیل قیمتی بیت‌ کوین صحبت می‌کند که طی یک ماه ۲.۷ درصد افزایش داشته و به ۳۱ هزار دلار رسیده که بالاترین سطح در ۹ ماه گذشته است. آشفتگی بانکی ایالات متحده باعث نگرانی در بازارهای مالی شده است و نگرانی‌هایی در مورد آسیب‌پذیری بانکی وجود دارد که ممکن است به نفع بازار رمزارز باشد.

در آشفتگی مالی فعلی، بیت کوین به دلیل بحران بانکی به عنوان یک پناهگاه امن در نظر گرفته می‌شود و افزایش همبستگی آن با طلا باعث افزایش تقاضا شده است. بازار بیت کوین قوی‌ترین بازده سه ماهه (۷۰+ درصد) را از تاریخ اکتبر ۲۰۲۱ به ثبت رسانده و یک بار دیگر بهترین بازده سالانه از ابتدای سال میلادی بین کلاس‌های دارایی مختلف را داشته است.

با این حال، در چشم‌انداز ۲ الی ۳ ماهه باید احتیاط کرد، زیرا ممکن است روند صعودی بیت کوین به دلیل اصلاحات فنی و همچنین نشست فدرال رزرو در ماه ژوئن ادامه پیدا نکند که می‌تواند رشد BTC را از بین ببرد. شاخص‌های آنچین نشان می‌دهند که یک تغییر مطلوب در جریان است و بهبودی قوی از بازار نزولی ممکن است اتفاق بیفتد.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/jdjl
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.