رمزارز
رسانه بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

رئیس هیئت‌مدیره انجمن فین‌تک خبر داد / برای صرافی‌های رمزارز اینماد اختصاصی صادر می‌شود

رئیس هیئت‌ مدیره انجمن فین‌تک از صدور نوعی اینماد اختصاصی برای صرافی‌های رمزارز خبر داد.

محمدمهدی فاطمیان، رئیس هیئت‌مدیره انجمن فین‌تک در گفت‌وگو با راه پرداخت از صدور نوعی اینماد اختصاصی برای صرافی‌های ارز دیجیتال خبر داد.

او در ادامه توضیح داد: «با این اقدام مشکلات مربوط به دریافت درگاه پرداخت، انسداد درگاه پرداخت توسط دستگاه قضایی به علت نداشتن اینماد و… برطرف خواهد شد.»

به گفته فاطمیان هفته آینده جلسه‌ای در خصوص اینماد صرافی‌های رمزارز در بانک مرکزی با حضور فعالان صنف برگزار و جزئیات مربوط به آن منتشر می‌شود.

لازم به ذکر است که پیش از این شاپرک در نامه‌ای به شرکت‌های پرداخت‌یاری بر الزام اخذ اینماد توسط درگاه‌های پرداخت تأکید کرده و بر اساس این الزام بنا بود که پایانه‌های اینترنتی فاقد اینماد از اواخر آبان‌ماه سال گذشته بسته شوند. با توجه به این الزام بعد از انتشار نامه شاپرک درگاه پرداخت برخی صرافی‌ها بسته شد.

گفتنی‌ست در زمان الزام دریافت اینماد برای درگاه‌های پرداخت، موجی از ناامیدی و احتمال مهاجرت‌های شرکتی برای کسب‌وکارهای فین‌تکی ایجاد شد چرا که رگولاتوری این کسب‌وکارها هنوز نهایی نبود؛ حال با توجه به خبر صدور اینماد اختصاصی برای صرافی‌های رمزارز، فعالان این حوزه نسبت به ادامه فعالیت در اکوسیستم رمزارز ایران و اخذ اینماد بر درگاه پرداخت خود امیدوار شده‌اند.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/nuoa
منبع راه پرداخت
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.