رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

حساب توییتر صرافی کوکوین هک شد / سرقت بیش از ۲۲ هزار دلار و تعهد به جبران خسارات

امروز هکرها به مدت ۴۵ دقیقه کنترل حساب توییتر کوکوین را در اختیار گرفتند و در این حمله ۲۲۶۳۸ دلار از سرمایه کاربران را سرقت کردند‌.

طبق گفته کوکوین، طی این اتفاق هکر یک تبلیغ ساختگی را در توییتر منتشر کرده‌است که به دنبال آن، با تعامل کاربران با سایت فیشینگ و انجام ۲۲ تراکنش، مجموع ۲۲٬۶۲۸ دلار ارز دیجیتال کاربران به سرقت رفته است.

این صرافی پس از دسترسی مجدد به حساب خود در توییتی نوشت: «کوکوین تمام ضررهای تاییدشده ناشی از این حمله را به طور کامل بازپرداخت می‌کند».
کوکوین ضمن اعلام شناسایی ۲۲ تراکنش مشکوک و مرتبط با توییت‌های جعلی، در رشته توییتی دیگر گفت: «برای جلوگیری از آسیب‌های بیشتر به کاربران، در حال حاضر در حال بررسی و مسدود کردن آدرس‌های مشکوک هستیم».

علی‌رغم این نقص امنیتی در حساب توییتر ، کوکوین ادعا می‌کند که دارایی‌های موجود این صرافی در امنیت هستند‌ و خطری سرمایه کاربران را تهدید نمی‌کند.

کوکوین همچنین اعلام کرده که با همکاری توییتر جهت جلوگیری از اتفاقات مشابه در آینده در حال انجام تحقیقات مفصل است. طبق اعلام این صرافی، کوکوین در نظر دارد که اقدامات امنیتی بیشتری را در تمام حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود از جمله حساب توییتری(که قبلاً نیز از احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده می‌کرده است) اعمال کند.

در پی این اتفاق، توکن بومی صرافی کوکوین (KCS) در ۲۴ ساعت گذشته با کاهش ارزش ۱/۳۷درصدی مواجه شده است.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/sy8w
منبع The block
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.