رمزارز
رسانه بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

شرکت‌های رمزارزی کوچک می‌شوند / اخراج‌ها و تعدیل نیرو تحت تأثیر شرایط اقتصادی و وضعیت بازار به حوزه رمزارز رسیده است

اخراج‌ها و تعدیل نیرو تحت تأثیر شرایط اقتصادی و وضعیت بازار به حوزه رمزارز رسیده است

زهرا قربانی / تعدیل نیرو در شرکت‌های چندملیتی و به‌خصوص آمریکایی به اوج خود رسیده است. کارشناسان دلیل این اتفاق را سیاست‌های اقتصادی دولت آمریکا و بحران پس از کرونا می‌دانند، بحرانی که رکود و تورم شدیدی را به کشورها تحمیل کرده است. طی چند ماه اخیر افزایش بیش از انتظار تورم باعث ناامیدی سهامداران به عقب‌نشینی بانک مرکزی آمریکا نسبت به ادامه سیاست افزایش نرخ بهره شد.

علاوه بر این، جنگ اوکراین قیمت‌های جهانی انرژی و مواد غذایی را بالاتر برده و قیمت گاز در پمپ‌بنزین‌های آمریکا در ماه گذشته به رکورد بیش از شش دلار در هر گالن رسید. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد فدرال‌رزرو به ‌احتمال‌ زیاد به سیاست افزایش شدید نرخ بهره خود ادامه خواهد داد و تلاش می‌کند با کاهش تقاضا، روند افزایش قیمت‌ها را کنترل کند و اجازه ندهد تورم در اقتصاد این کشور ریشه بدواند.

در این شرایط معمولاً افراد به‌جای سرمایه‌گذاری در بازارهایی با ریسک بالا ترجیح می‌دهند پول و سرمایه خود را در بانک‌ها نگه‌دارند یا دارایی‌های کم‌ریسک‌تر خریداری کنند. نتیجه این شرایط، رکود و سقوط بازارهای سهام و ارز دیجیتال می‌شود و در نهایت شرکت‌ها برای محافظت و سرپا نگه داشتن کسب‌وکار خود و کاهش هزینه‌ها مجبور به تعدیل نیرو می‌شوند. علاوه بر مواردی که پیش‌تر گفته شد، سقوط قیمت بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیز وضعیت نامطلوبی برای فعالان صنعت رمزارز به وجود آورده است.


تأثیر رکود در بازار رمزارزها بر فعالان حوزه ارز دیجیتال


صرافی ارز دیجیتال جمینی (Gemini) هفته گذشته با استناد به پیامی که برای کارمندان خود ارسال کرد، 10 درصد از کارکنان خود را اخراج کرد. کامرون وینکلووس، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل این صرافی در این پیام گفته که شرایط بد اقتصاد کلان و کلاهبرداری بی‌سابقه در صنعت کریپتو، صرافی جمینای را مجبور به کاهش تعداد کارکنان کرده است. این سومین باری است که این صرافی بخشی از کارمندان خود را اخراج می‌کند. جمینای تنها شرکتی نیست که تحت تأثیر رکود قیمت رمزارزها قرار گرفته است.


موج تعدیل‌ در شرکت‌های رمزارزی


ConsenSys یک شرکت فناوری نرم‌افزاری بلاکچین، مستقر در نیویورک نیز هفته گذشته حدود ۱۱ درصد از کارکنان خود را اخراج کرد. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد این دور از کاهش‌ها در مجموع ۹۶ کارمند را تحت تأثیر قرار داده است. جوزف لوبین، بنیان‌گذار ConsenSys گفت: «بازار نزولی کنونی ما با یک محیط اقتصاد کلان بسیار چالش‌برانگیز ناشی از افزایش تورم، عقب‌ماندگی فعالیت‌های اقتصادی و افزایش ناآرامی‌های ژئوپلیتیکی هم‌زمان است.»

همچنین با ادامه رکود ارزهای دیجیتال، حدود سه هفته پیش کوین‌بیس حدود ۲۰ درصد از نیروی کار خود را اخراج کرد. این شرکت اعلام کرد که پلتفرم مبادلات ارزهای دیجیتال کوین‌بیس ۹۵۰ کارمند یعنی حدود ۲۰ درصد از نیروی کار خود را به دلیل ادامه رکود در بازار ارزهای دیجیتال و اقتصاد گسترده‌تر اخراج کرده است.

این دور جدید از کاهش مشاغل پس از اخراج حدود ۱۱۰۰ نفر از این شرکت در ماه ژوئن صورت گرفت. کوین‌بیس پیش از این گفته بود که در ماه سپتامبر پس از کاهش نیرو در اوایل سال گذشته، حدود ۴۷۰۰ کارمند داشته که اکنون پس از اخراج‌های اخیر، آمار تعداد کارمندان این صرافی باید حدود ۳۷۰۰ نفر باشد.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/vy0f
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.