رمزارز
رسانه بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

اطلاعات درباره تترلند کذب است / پاسخ تترلند به گزارش خبرگزاری رویترز

در تاریخ ۴ نوامبر ۲۰۲۲ (۱۳ آبان ۱۴۰۱) خبرگزاری رویترز گزارشی با عنوان «با وجود تحریم‌ها، بایننس به شرکت‌های ایرانی کمک کرد تا هشت میلیارد دلار معامله کنند» منتشر کرد که در متن آن، دو مرتبه از «تترلند» نام برده شده است.

در این گزارش، رویترز مدعی شده با وجود تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران، اکسچنج‌های ایرانی با صرافی بین‌المللی بایننس مراودات مالی و تجاری دارند و مبادلات ایرانیان از این طریق انجام می‌شود. شایان ذکر است که ساعاتی پس از انتشار این گزارش، تترلند دلایل خود را برای کذب‌بودن ادعا و فرضیه مطرح‌شده رسماً برای رویترز ارسال کرد؛ اما تا‌کنون و پس از گذشت بیش از سه روز، همچنان هیچ پاسخی دریافت نکرده است.

تترلند خود را ملزم می‌داند برای شفاف‌سازی اذهان عمومی به نکات زیر اشاره کند:

_ در گزارش «چِین‌آنالیسیس» با عنوان «جرائم رمزارزی ۲۰۲۲» که در فوریه‌۲۰۲۲ منتشر شد، هیچ اشاره‌ای به تترلند نشده و فقط نام سه اکسچنج دیگر ذکر شده است. این در حالی است که رویترز در متن گزارش خود اذعان کرده که در گزارش چِین‌آنالیسیس به نام تترلند اشاره شده؛ بنابراین این موضوع کذب محض است و این موضوع بدیهی بی‌شک صحت کل گزارش را زیر سؤال خواهد برد.

_ در فایل‌هایی که رویترز از ریزتراکنش‌های صرافی‌های ایرانی در گزارش خود منتشر کرده، هیچ تراکنش و مدرک رسمی و معتبری درباره تترلند وجود ندارد و صرفاً نام پنج صرافی آمده که نام تترلند در میان آنها نیست و ادعای مطرح‌شده فاقد مستندات است.

_ در بخش دیگری از گزارش رویترز آمده است که «از تترلند درخواست پاسخ‌گویی کردیم؛ اما هیچ پاسخی دریافت نشده است». در‌ این‌ باره نیز اعلام می‌کنیم هیچ‌گونه درخواستی از رویترز دریافت نکرده‌ایم تا بخواهیم پاسخی برای آن داشته باشیم.

_ تترلند مرجع تخصصی تبادل تتر/ تومان است و از سال ۱۳۹۶ و هم‌زمان با آغاز فعالیت‌مان تاکنون، در بستری امن و مطمئن و با تمرکز بر انجام معاملات در داخل کشور و استفاده از دانش متخصصان بومی، تمام زیر‌ساخت‌ها و فناوری‌های لازم را فراهم آورده و به هیچ سرویس و نهاد خارجی وابستگی نداشته‌ایم.

_ تترلند هیچ‌گونه اکانت رسمی و غیررسمی تجاری یا شخصی در بایننس نداشته و ندارد. در تمامی پنج سال اخیر، معاملات تترلند به‌صورت تخصصی تتر/ تومان بوده و بدیهی است که معاملات تتر/ تومان از طریق صرافی بین‌المللی بایننس با وجود تحریم‌های وضع‌شده علیه ایرانیان، انجام نخواهد شد. خاطرنشان می‌کنیم سرویس «مبدل تترلند» که با کارمزد رایگان به‌تازگی راه‌اندازی شده، به هیچ‌‌کدام از صرافی‌های خارجی بایننس و کوکوین و اف‌تی‌ایکس وابستگی ندارد.

_ تترلند به‌عنوان کسب‌و‌کار آنلاین خصوصی فعال در حوزه تبادل رمزارز، هیچ‌گونه مراودات مالی و تجاری با سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و نظامی و شبه‌نظامی ندارد و خدمات خود را صرفاً به کاربران ایرانی اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی با مالکیت خصوصی و با انجام احراز هویت سخت‌گیرانه به‌منظور تبادلات رمزارز در داخل کشور ارائه می‌دهد.

«شفافیت» ارزشی بنیادین در تترلند است که به آن پایبند هستیم و همواره در این پنج سال سرویس‌دهی به هم‌وطنان عزیز‌، تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا با آنان صادق و شفاف باشیم و به‌‌خاطر منافع خود، به‌ هیچ‌ عنوان امنیت دارایی کاربران را به خطر نیندازیم. با توجه‌ به سوابق درج‌شده در بلاگ تترلند، هر زمان دارایی کاربران در‌ معرض خطر بوده، به‌‌سرعت و بدون جهت‌گیری هشدارهای لازم را داده و تمامی نکات امنیتی را به کاربران اطلاع‌رسانی کرده‌ایم.

در پایان نیز اعلام می‌کنیم که وظیفه ما در تیم تترلند همواره ارائه بستری امن و سریع و مطمئن به‌منظور تبادل تتر برای هم‌میهنان‌مان است و در این زمینه با تکیه بر دانش و تخصص تیم متشکل از جوانان و نخبگان کشور عزیزمان، کوشیده‌ایم این امر مهم را محقق کنیم.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/d5dy
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.