رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

پیش از خرید ارز دیجیتال به این نکات توجه کنید

خرید ارز دیجیتال این روزها به یکی از گزینه‌های مورد علاقه بسیاری از مردم جهان برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است. این بازار با وجود عمر کوتاهی که دارد، شاهد رشد زیادی بوده و بارها به تیتر اول اخبار اقتصادی جهان تبدیل شده است. به نظر می‌رسد که فرصت رشد و کسب درآمد در این بازار برای خیلی‌ها جذاب و هیجان‌انگیز باشد؛ با این وجود هرگز نباید نکات اولیه یک سرمایه‌گذاری موفق را فراموش کرد. با رعایت چنین نکاتی می‌توان حتی از سخت‌ترین شرایط بازار نیز سربلند بیرون آمد، اما نکات مهم برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال چیست؟ چه تفاوتی با سایر بازارهای مالی دارد؟ در ادامه نکات مهمی را که هر فردی باید پیش از شروع سرمایه‌گذاری به آنها توجه کند مرور می‌کنیم.


هدف از خرید ارز دیجیتال را مشخص کنید


هدف شما از خرید ارز دیجیتال چیست؟ آیا به یک سرمایه‌گذاری بلندمدت فکر می‌کنید یا معامله کوتاه‌مدت بیشتر برای شما مناسب است؟ چند درصد سود برای شما کافی است؟ تا چه میزان مایل به تحمل ضرر هستید؟ آیا خرید ارز دیجیتال برای اهداف شما گزینه مناسبی است یا سایر بازارها مالی بیشتر مطابق نیازهای شما حرکت می‌کنند؟ چه مبلغی برای شروع سرمایه‌گذاری برای شما مناسب است؟

شاید تعیین هدف در ابتدا به نظر بسیاری، خسته‌کننده و غیرضروری باشد اما چنین نیست و اهمیت بسیار زیادی دارد. در اصل شما پس از مشخص کردن هدف است که با انتظارات خود از بازار و یک سرمایه‌گذاری، آشنا خواهید شد و می‌توانید بر اساس نیازها و انتظارات خود شرایط بازار و سبد سرمایه‌گذاری‌تان را ارزیابی کنید. اهداف شما تعیین‌کننده انتخاب بازار، انتخاب شیوه کسب درآمد در بازار، انتخاب دارایی، انتخاب زمان ورود به یک معامله و زمان خروج از آن است. در نتیجه حتماً پیش از ورود به بازار ارزهای دیجیتال اهداف خود را شناسایی کنید.


خودتان تحقیق کنید


نکته مهمی که بسیاری از سرمایه‌گذاران فراموش می‌کنند این است که باید پیش از سرمایه‌گذاری تحقیق کنند. باید جزئیات پروژه مورد نظر را با دقت بررسی کنید و اخبار مربوط به آن را بخوانید. حرف و توصیه دوستان، آشنایان و حتی تحلیلگران مشهور نمی‌تواند تعیین‌کننده قطعی اتفاقاتی باشند که در آینده رخ خواهد داد. البته باید تمامی حرف‌ها و نظرات موافق و مخالف را شنیده و با استدلال بررسی کنید، اما هرگز بر اساس این نظرات دست به عمل نزنید و خود تصمیم‌گیرنده اصلی امور مالی خود باشید. 


در خرید ارز دیجیتال به موارد امنیتی توجه کنید


خرید ارز دیجیتال برای بسیاری در نگاه اول سخت و پیچیده به نظر می‌رسد. با این وجود با کمی تحقیق می‌توانید بهترین راه را پیدا کنید. یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای خرید ارز دیجیتال ثبت‌نام در یک صرافی معتبر ایرانی است. ثبت‌نام در صرافی‌های خارجی از یک طرف با چالش تحریم روبه‌روست و از طرفی دیگر شما در مرحله اول برای خرید تتر (دلار) به یک درگاه امن واریز ریال نیاز دارید و صرافی‌های ایرانی این نیاز شما را برطرف می‌کنند. حتماً پیش از انتخاب صرافی مورد نظر، در خصوص آن تحقیق کنید و حجم معاملات آن، کارمزد، امکانات و سایر موارد مربوطه را چک کنید. 

حتماً پیش از خرید ارز دیجیتال نکات مهم امنیتی را مرور کنید. آدرس ایمیل ویژه‌ای برای امور مالی خود در نظر بگیرید و آن را در اختیار کسی نگذارید. علاوه بر این در انتخاب رمز حساب‌های کاربری خود دقت کنید. برای نگهداری مقادیر زیادی ارز دیجیتال از یک کیف پول مطمئن استفاده کنید. میزان دارایی خود در بازار ارزهای دیجیتال را با کسی به اشتراک نگذارید و مراقب پیام افراد ناشناس باشید. 


به سبد سرمایه‌گذاری خود تنوع ببخشید


همیشه شنیده‌ایم که در بازارهای مالی هرگز تمام تخم‌مرغ‌های خود را در یک سبد نگذارید. این توصیه بسیار حیاتی می‌تواند سرمایه شما را از خطرات بسیاری نجات بدهد. بد نیست که در کنار ارز دیجیتال از سرمایه‌گذاری‌های دیگری مانند طلا، استیبل‌کوین‌ها و… نیز غافل نشوید و به طور کلی از وارد کردن حجم بالایی از سرمایه‌تان در بازارهای پرریسک خودداری کنید. علاوه بر این، در بازار ارزهای دیجیتال نیز تمام دارایی‌تان را بر روی یک ارز سرمایه‌گذاری نکنید. ارزهای دیجیتال هر کدام با دیگری متفاوت بوده و به شکلی متفاوت و برای اهدافی متفاوت به وجود آمده‌اند. با توجه به این مسئله تلاش کنید تا ارزهای دیجیتال سبد شما حوزه‌های فعالیت متنوعی و درصد ریسک متفاوتی داشته باشند. 


نوبیتکس، مرجعی امن برای خرید ارز دیجیتال


یک صرافی امن می‌تواند بهترین دروازه برای ورود شما به دنیای ارزهای دیجیتال باشد. صرافی دانش‌بنیان نوبیتکس با بیش از چهار میلیون کاربر، بزرگ‌ترین بازار مبادله ارزهای دیجیتال در ایران است. شما می‌توانید به سادگی با ثبت‌نام در این صرافی، خرید و فروش ارزهای دیجیتال را آغاز کنید و از امکانات آن بهره‌مند شوید. خرید و فروش در دو بازار تتری (دلاری) و تومانی، امکان استفاده از سفارش سریع و معین، استفاده از حد ضرر، اعلان تغییرات قیمت، تحلیل سود و زیان پورتفوی ارز دیجیتال، ذخیره‌سازی سرد و امن دارایی و مشاهده آسان تاریخچه معاملات، بخشی از امکانات صرافی نوبیتکس هستند. شما می‌توانید با استفاده از نسخه وب و یا اپلیکیشن نوبیتکس آسان‌ترین روش معامله ارزهای دیجیتال را تجربه کنید. 

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/47hp
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.