رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

بیت‌کوین؛ آخرین میدان نبرد در انتخابات آمریکا

موضع دونالد ترامپ در قبال رمزارزها، از مخالفت صرف به سمت نامزدی که طرفدار رمزارزها است، تغییر پیدا کرده است

آمریکایی‌ها در تاریخ ۵ نوامبر برای انتخاب رئیس‌جمهور بعدی خود، پای صندوق‌های رأی می‌روند. انتظار می‌رود که رقابتی تنگاتنگ بین جو بایدن و دونالد ترامپ پیش رو باشد.

با نزدیک‌تر شدن به‌روز انتخابات، نامزدهای ریاست جمهوری برای جلب اعتماد مردم رقابت می‌کنند و وعده‌هایی در مورد آینده‌ای روشن‌تر ارائه می‌دهند. در حال حاضر، بحث رمزارزها نیز در این رقابت گرفتار شده است.

اکنون به نظر می‌رسد که ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، روی رمزارزها تمرکز کرده و موضع نرم‌تری را در قبال آنها در پیش گرفته است. او در سخنان خود، آینده‌ای خوب و محکم را برای صنعت رمزارزها در ایالات متحده نوید می‌دهد.

با این وجود، سؤالی که مطرح می‌شود این است که آیا ترامپ واقعاً طرفدار رمزارزها شده است یا فقط با نزدیک شدن به روز انتخابات، رمزارزها را به وسیله‌ای برای طرفدار خریدن تبدیل کرده است؟


نظر ترامپ در مورد تغییرات کریپتو


ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود به طور کلی از رمزارزها انتقاد می‌کرد. رویکرد او به طور کلی در آن زمان منفی بود و اعلام می‌کرد که رمزارزها برای خرید مواد مخدر و فعالیت‌های غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال، ترامپ با نزدیک شدن به انتخابات ۲۰۲۴، رویکرد خود را به کلی تغییر داده است.


آیا ترامپ واقعاً به رمزارزها اهمیت می‌دهد؟


در حالی که برخی از اعضای اکوسیستم رمزارز قبلاً وفاداری خود را به ترامپ اعلام کرده‌اند، برخی نیز نسبت به او بدبین هستند.

مونیکا طاهر، مدیر سابق فناوری و نوآوری کسب‌وکار دولت السالوادور، اظهار کرد: «رمزارزها توسط برخی از سیاستمداران فرصت‌طلب به وسیله‌ای برای ارتقای جایگاه و معرفی خود به عنوان مبتکر مورد استفاده قرار می‌گیرد.»

او بر این باور است که ترامپ نمونه بارز این فرصت‌طلبی است؛ زیرا او در ابتدا با رمزارزها مخالف بود و اکنون به دلیل مسائل مالی، حتی به این روش کمک نیز می‌پذیرد.


آرای دارندگان رمزارز


صرف نظر از انگیزه‌های ترامپ برای روی آوردن به رمزارزها، این موضوع می‌تواند روی رأی‌ها تأثیرگذار باشد. بر اساس گزارش منتشر شده توسط پارادایم در تاریخ ۱۴ مارس، ۱۹ درصد از رای‌دهندگانی که ثبت‌نام کرده‌اند، رمزارز خریداری کرده‌اند.

این نظرسنجی نشان داد که دارندگان رمزارزها، مایل به تغییر حزب هستند. بر اساس این نظرسنجی، ۴۸ درصد از پاسخ‌دهندگان در سال ۲۰۲۴ از ترامپ حمایت کرده‌اند، اما تنها ۳۹ درصد در سال ۲۰۲۰ به او رأی دادند.

این موضوع می‌تواند در برگرداندن نتایج انتخابات سال ۲۰۲۴ تأثیرگذار باشد.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/xk4g
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.