رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

چرا SEC بعد از تأیید ETF اتریوم با مشکل مواجه می‌شود؟

مورفی معتقد است که SEC برای توضیح اینکه چگونه اتریوم یک کالا است برای دادگاه‌های ایالات متحده مشکل خواهد داشت، اما توکن‌های اکوسیستم مشابه مانند سولانا و کاردانو چنین نیستند

جیمز مورفی، وکیل رمزارزها، معروف به MetaLawMan، معتقد است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) پس از تصویب صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) برای شبکه اتریوم دچار مشکل شده است.

مورفی در یک پست X گفت که SEC با شکایت‌های خود علیه برخی از شرکت‌های رمزارزی «مشکل عمیقی» دارد؛ زیرا تأیید این آژانس از ETFهای اتریوم بحث در مورد کالا بودن اتر (ETH) را نهایی کرد.

در تاریخ ۲۳ می، SEC رسماً برای راه‌اندازی هشت ETF اتریوم از سوی مدیران دارایی، از جمله فیدلیتی، بلک‌راک، آرک اینوست، Franklin Templeton، VanEck و Invesco/Galaxy Digital چراغ سبز نشان داد.

یک هفته پیش، اعضای جامعه کریپتو و کارشناسان بازار به دلیل موضع ضد رمزارزی SEC، شانس تأییدیه‌ها را ۲۵ درصد اعلام کردند. بااین‌حال، بازار شاهد چرخش شگفت‌انگیزی از رویدادها در این هفته بود و تحلیلگران این شانس را تا ۷۵ درصد افزایش دادند.

درحالی‌که SEC در طول سال‌ها بر موضع خود علیه رمزارز پافشاری کرده است، این آژانس نبردهای حقوقی را علیه چندین نهاد دارایی دیجیتال آمریکایی آغاز کرده و آنها را به ارائه اوراق بهادار ثبت نشده؛ مانند ریپل، کاردانو، سولانا، پالیگان و بسیاری از رمزارزهای دیگر متهم کرده است.

مورفی در توییت خود خاطرنشان کرد که آژانس اوراق بهادار بارها در جلسه دادرسی علیه بزرگ‌ترین صرافی رمزارز آمریکا، کوین بیس، مدعی شد که توکن‌های رمزارزی که در یک اکوسیستم فعالیت می‌کنند به‌عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی می‌شوند. دارایی‌هایی مانند اتریوم، سولانا، کاردانو و ریپل در این دسته قرار می‌گیرند.


SEC در موردهای رمزارزی دچار مشکل می‌شود


علاوه بر این، این وکیل رمزارز فاش کرد که قاضی منطقه‌ای ایالات متحده، کاترین پولک فایلا، ناظر بر پرونده SEC علیه کوین بیس، استدلال اکوسیستم این آژانس را در حکم خود به کار برد. این سفارش بیان می‌کند که مشتریانی که توکن‌ها را در کوین‌بیس می‌خرند، نه‌تنها دارایی‌ها را به شکل بی‌ارزش به دست می‌آورند، بلکه اکوسیستم‌های دیجیتالی را نیز خریداری می‌کنند که رشد آن به ارزش توکن‌ها مرتبط است.

مورفی معتقد است که SEC برای توضیح اینکه چگونه اتریوم یک کالا است برای دادگاه‌های ایالات متحده مشکل خواهد داشت، اما توکن‌های اکوسیستم مشابه مانند سولانا و کاردانو چنین نیستند.

باتوجه‌به اینکه کوین‌بیس به‌زودی درخواست خود را برای تأیید درخواست تجدیدنظر موقت در این پرونده ارسال می‌کند، مورفی گفت که اگر این صرافی همچنین درخواستی برای بازخوانی مجدد یا درخواست خود برای رد پرونده SEC با این فرض که آژانس ارائه کند، جای تعجب ندارد. اکنون اتریوم را به عنوان یک کالا می‌شناسد. بدتر از آن، سایر شرکت‌های رمزارزی با پرونده‌های معلق مشابه با این آژانس اوراق بهادار می‌توانند از همین رویکرد استفاده کنند.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/3l64
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.