رمزارز
رسانه بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

قابلیت جدید صرافی نوبیتکس برای کسب سود / امکان خرید تعهدی به نوبیتکس اضافه شد

پس از تجربه ویژگی موقعیت فروش تعهدی، صرافی نوبیتکس «موقعیت خرید تعهدی» را نیز همراه با ضریب در موقعیت فروش و خرید تعهدی به سرویس‌های خود اضافه کرده است.

موقعیت خرید تعهدی، موقعیتی است که کاربر با قرار دادن مبلغ ریالی یا تتری به‌عنوان وجه تضمین، از کاربران دیگر که دارایی خود را در استخر مشارکت قرار داده‌اند، وکالت خرید دارایی رمزارزی دریافت می‌کند. به این ترتیب معامله‌گر با تحلیل در جهت افزایش قیمت رمزارزی مثل بیت‌کوین، از طریق استخر مشارکت از وکالت‌دهنده وکالت خرید مقدار معینی بیت‌کوین را دریافت می‌کند و پس از فروش دارایی وکالت‌گرفته‌شده در قیمت بالاتر، تتر یا ریال وکالت‌دهنده را به استخر مشارکت بازمی‌گرداند.

وجه تضمین مبلغی است که کاربر در کیف پول تعهدی خود قفل می‌کند تا بتواند وکالت خرید یا فروش یک دارایی رمزارزی را دریافت کند. این مبلغ تضمینی برای جبران ضررهای احتمالی است و می‌تواند ریال یا تتر باشد.  


دریافت وکالت خرید از وکالت‌دهندگان در خرید تعهدی


در موقعیت خرید تعهدی نوبیتکس، کاربران با قرار دادن وجه تضمین با توجه به ضریبی که انتخاب می‌کنند می‌توانند وکالت خرید دارایی مورد نظر خود را از استخر مشارکت دریافت کنند. به عنوان مثال کاربر با قرار دادن ۱۰۰ تتر به‌عنوان وجه تضمین، وکالت خرید مقدار بالاتری بیت‌کوین را دریافت می‌کند و پس از خرید این مقدار بیت‌کوین و فروش آن در قیمت بالاتر، کسب سود کرده و مقدار مورد تعهد خود را تسویه می‌کند. البته دارایی خریداری‌شده در موقعیت خرید مستقیماً در اختیار کاربر قرار نمی‌گیرد، بلکه در کیف‌پول او بلاک می‌شود. 

این مقدار منهای کارمزد معامله خرید در بازار نوبیتکس خواهد بود. به این معنی که اگر کاربر وکالت خرید ۱۰ کوین، مجموعاً به ارزش صد تتر (قیمت هر کوین ۱۰ تتر) را از استخر مشارکت می‌گیرد، پس از انجام معامله خرید، کارمزد معامله نیز از آن کسر می‌شود و مقدار ۹.۹۹۹ کوین دارایی حاصل از خرید تعهدی اوست. میزان این کارمزد حدوداً برابر یک‌دهم درصد از کل مبلغ مورد معامله خواهد بود که از سوی معامله‌گر پرداخت می‌شود و کاربر باید کل مبلغ 100 تتر را به استخر مشارکت بازگرداند.

در صورتی که موقعیت در یک روز باز و بسته شود، یعنی وکالت‌گیرنده در بازه زمانی یک‌روزه به‌اصطلاح معامله خود را ببندد، تمام سود برای وکالت‌گیرنده خواهد بود و در صورت زیان، مقدار از وجه تضمین کاربر کسر خواهد شد، اما در صورتی که موقعیت بیشتر از یک روز باز باشد، به ازای هر روز تمدید وکالت، سه درصد از سهم سود محقق‌شده به استخر دارایی وکالت‌دهندگان تعلق می‌گیرد. در واقع وکالت‌دهنده تنها در بخشی از سود وکالت‌گیرنده سهیم است، اما در ضرر او شریک نخواهد بود.

قابلیت جدید یک صرافی ایرانی برای کسب سود؛ خرید تعهدی به نوبیتکس اضافه شد

موقعیت خریدوفروش تعهدی، سرویسی است که در پلتفرم‌های خارجی به شکلی مشابه وجود داشته، اما در موقعیت فروش یا خرید تعهدی در نوبیتکس، این سرویس با رعایت موازین شرعی، صرفاً از طریق وکالت در اختیار معامله‌گر قرار می‌گیرد.

برای شروع کار با معاملات تعهدی در نوبیتکس و باز کردن موقعیت خرید یا فروش، کاربر باید ابتدا ضمن آشنایی با این قابلیت و پذیرفتن شرایط و قوانین استفاده و با داشتن تحلیل درست بازار، مقدار دارایی تتری یا ریالی خود را از کیف پول اسپات به کیف پول تعهدی خود منتقل کند و سپس با توجه به بازاری که قصد فعالیت در آن را دارد، وکالت خرید رمزارز مورد نظرش را دریافت کند. 


نحوه استفاده از امکان موقعیت خرید در نوبیتکس 


برای فعال کردن امکان استفاده از موقعیت خرید تعهدی در وب‌سایت صرافی رمزارز نوبیتکس، ابتدا وارد حساب کاربری‌تان در نوبیتکس شوید و پس از ورود به قسمت بازار، روی معاملات تعهدی کلیک کرده و با کلیک روی ضریب، درخواست خود را ثبت کنید. همچنین برای فعال‌سازی این قابلیت در اپلیکیشن اندروید، وارد منو شوید و سپس با انتخاب گزینه تنظیمات، گزینه ضریب را انتخاب کرده و درخواست فعال‌سازی را ثبت کنید. به این ترتیب پس از تأیید درخواست از سوی نوبیتکس، امکان استفاده از ضریب در موقعیت فروش و خرید تعهدی کاربر فعال می‌شود. 

در حال حاضر امکان خرید تعهدی یا موقعیت خرید که در بازارهای بین‌المللی با عنوان «پوزیشن‌بای» شناخته می‌شود، با ثبت درخواست از سوی کاربران نوبیتکس فعال می‌شود و به‌زودی این امکان در دسترس همه کاربران قرار می‌گیرد. 

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/8178
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.