رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

بحران بانکی و رشد رمزارزها / جهش قیمت بیت‌کوین به دنبال سقوط سهام بانک آمریکایی

امروز، ۲۶ آوریل، ارزش بیت‌کوین افزایش داشته و پس از صرف چند روز در محدوده پایین ۲۷۰۰۰ دلار، حالا در زمان نگارش این مطلب، قیمت آن به بالای ۲۹۰۰۰ دلار رسیده و با رشد ۶درصدی با قدرت برگشته است.

در سال ۲۰۲۲ بازار ارزهای دیجیتال همبستگی زیادی با اقتصاد کلان و بازارهای سهام پیدا کرده بود و همزمان با افت آن‌ها، دچار ریزش می‌شدند. اما حالا به نظر می‌رسد این رابطه برعکس شده است و بحران بانکی دیگر یک کاتالیزور آشنا برای بازارهای رمزارزی است و به محض احتمال ورشکستگی قریب‌الوقوع بانک‌های بزرگ، سرمایه‌گذاران به سرعت به سایر بازارهای مالی از جمله بازار رمزارزها هجوم می‌آورند.

داده‌های سانتیمنت نشان می‌دهد ارتباط بین بیت کوین و شاخص بازار سهام S&P ۵۰۰ در حال کاهش است و به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران فکر می‌کنند بیت کوین پناهگاه امنی برای حفظ ارزش پول آن‌هاست.
در همین راستا در پی کاهش پنجاه درصدی ارزش سهام «فرست ریپابلیک بنک» آمریکا و کاهش ارزش سهام این بانک از حدود ۱۲ دلار به حدود ۸ دلار، قیمت بیت‌کوین شاهد رشد قابل توجهی بود.

مشکلات این بانک آمریکایی در اوایل ماه مارس مطرح شد و به دنبال آن یازده غول بانکی ایالات متحده آمریکا از جمله جی‌پی مورگان و بنک آف اَمریکا، ۳۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در این بانک انجام دادند.
با این حال انتشار گزارش درآمدی سه‌ماهه فِرست ریپابلیک بنک در روز ۲۳ آوریل نشان داد که ارزش کل سپرده‌های این بانک بیش از ۱۰۰میلیارد دلار کاهش یافته است و به دنبال آن رغبت به بازار رمزارزها بیشتر شد.

انتشار خبر احتمال ورشکستگی و افزایش قیمت بیت‌کوین نشان می‌دهد که مفهموم پناهگاه سرمایه دوباره شکل گرفته است. در زمان ورشکستگی بانک‌های سیلیکون ولی و سیگنچر هم بیت‌کوین روند افزایشی مشابهی را تجربه کرد.

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/2y8a
منبع کوین‌تلگراف
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.