رسانه رمزارز
رسانه رسمی بلاکچین، رمزارز و دارایی دیجیتال ایران

ریزش قیمت ارز دیجیتال تا کجا ادامه خواهد داشت؟

قیمت ارز دیجیتال در سال‌های 2020 و 2021 رشد عجیبی را پشت سر گذاشت. این رشد قیمتی مطابق با سایر دوره‌های صعودی در بازار ارزهای دیجیتال، افراد زیادی را به سرمایه‌گذاری در این بازار تشویق کرد، اما در سال 2022 و به ویژه چند ماه اخیر، روند قیمت ارزهای دیجیتال از صعودی به نزولی تغییر حالت داد.

به عقیده تحلیلگران چنین ریزش‌هایی کاملاً منطقی و پیش‌بینی‌شده است. با این وجود ریزش قیمت ارزهای دیجیتال در این دوره با سایر دوره‌ها تفاوت مهمی دارد. برخلاف ریزش‌های سابق، در این دوره اغلب سرمایه‌گذاران از بازار ناامید نشده و دارایی‌های خود را به فروش نرسانده‌اند.

اغلب افراد در این دوره نسبت به بازگشت قیمت به وضعیت سابق، خوش‌بین هستند و این نشانه پذیرش گسترده‌تر ارزهای دیجیتال در بین مردم است. پذیرش رمزارزها در بین عموم بخش مهمی از مسیری است که بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال برای رسیدن به مقاصد بالاتر باید طی کنند و به نظر می‌رسد که این هدف دیگر دست‌نیافتنی نیست. با تمامی این تفاسیر ریزش قیمت ارز دیجیتال تا کی و کجا ادامه خواهد داشت؟ آیا می‌توان نسبت به آینده ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین امیدوار بود؟


کاهش قیمت ارز دیجیتال امری طبیعی است


زمانی که بیت کوین در ماه‌های پایانی سال 2020 سفر قیمتی خود را از 10 هزار دلار آغاز کرد، کمتر کسی تصور می‌کرد این حرکت در نوامبر 2021 در قیمت 65 هزار دلار به اوج خود برسد. بازار گاوی بیت‌کوین نزدیک به یک سال سرمایه‌گذاران بسیاری را هیجان‌زده کرده بود و حتی بسیاری از تحلیلگران قیمت‌های بالاتری مانند 100 هزار دلار را برای بیت‌کوین متصور بودند. با این وجود درست مطابق با هر بازار مالی دیگری، روند صعودی به پایان خود رسید و ریزش قیمت ارز دیجیتال آغاز شد. 

نوسان و صعود و نزول، بخشی جدانشدنی از هر بازار مالی است و نمی‌توان یک دارایی را بدون این چرخه قیمتی، تصور کرد. در حال حاضر نیز درست مانند زمانی که قیمت 100 هزار دلاری برای بیت کوین 65 هزار دلاری تصور می‌شد، برخی تحلیلگران معتقدند قیمت بیت کوین ممکن است حتی تا 12 هزار دلار سقوط کند.

با این وجود در طول چندماهه اخیر روند نزولی بیت‌کوین همچنان نسبت به چنین ریزشی مقاومت نشان داده است. آنچه برای بسیاری از سرمایه‌گذاران به مسئله نگران‌کننده‌ای تبدیل‌شده، خبرهای منفی‌ای است که از سرتاسر جهان به گوش می‌رسد. نکته جالب اینجاست که همواره اخبار در تلاش‌اند تا روند فعلی بازار را تشدید کنند.

همان‌طور که در یک بازار گاوی تنها اخبار مثبت است که به گوش می‌رسد، شنیدن اخبار منفی در بازار خرسی (نزولی) مسئله‌ای کاملاً طبیعی است. با این وجود در شرایط فعلی بازار چه باید کرد؟ فصل سرد ارزهای دیجیتال کی به بهار ختم می‌شود؟


آخرین فرصت برای فروش یا شانسی تازه برای خرید؟


روند نزولی فعلی ارزهای دیجیتال با روندهای نزولی سابق تفاوت مهمی دارد. در این دوره اغلب سرمایه‌گذاران دست به فروش دارایی‌های خود نزدند و به انتظار فصل پرسود بعدی بیت‌کوین نشسته‌اند. با توجه به اینکه بیت کوین 65 هزار دلاری حالا با قیمت‌هایی پایین‌تر از  20 هزار دلار معامله می‌شود، آیا این فرصت مناسبی برای خرید است؟

یا سرمایه‌گذاران می‌توانند دارایی خود را در همین قیمت از این بازار خارج کنند؟ در حال حاضر یکی از تکرارشونده‌ترین سؤالات از سوی بسیاری از معامله‌گرانی که فرصت ورود به ارزهای دیجیتال را از دست داده‌اند و یا در موقعیت بدی وارد بازار شده‌اند این است که بیت‌کوین بخریم یا نه؟

واقعیت این است که پاسخ قطعی به این سؤال از عهده هیچ تحلیلگری برنمی‌آید و علاوه بر آن هر سرمایه‌گذاری باید موقعیت و شرایط و اهداف خودش را بررسی کند و بر اساس آن تصمیم بگیرد. 

برخی تحلیلگران معتقدند که قیمت فعلی بیت‌کوین برای ورود به بازار بسیار هیجان‌انگیز است و همان فرصتی است که بسیاری در یک سال گذشته به انتظار آن نشسته بودند. در سویی دیگر، بسیاری از تحلیلگران بر این باورند تا زمانی که بازار از خود نشانه‌هایی مبنی به پایان روند نزولی نشان نداده است، نباید دست به خرید زد.

همچنین تحلیلگران و فعالان در مورد زمان پایان روند نزولی نیز اتفاق‌نظر ندارند. برخی معتقدند که در اواخر سال 2022 بازار مجدداً حرکت صعودی خود را آغاز خواهد کرد و برخی دیگر نیز از پایان روند نزولی در هاوینگ بعدی بیت‌کوین یعنی سال 2024 خبر می‌دهند.

یکی از پرتکرارترین توصیه‌ها در بازار فعلی، کم کردن میانگین ضرر با خرید بیت‌کوین با خرید در قیمت‌های پایین است. این توصیه بیشتر برای سرمایه‌گذارانی کاربرد دارد که در قیمت‌هایی مانند 40 هزار و یا حتی 60 هزار وارد بازار ارزهای دیجیتال شده‌اند. علاوه بر این افرادی که نسبت به سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال مایل هستند نیز می‌توانند از قیمت‌های فعلی به عنوان فرصتی برای خرید پله‌ای استفاده کنند. 


قیمت ارز دیجیتال را در صرافی نوبیتکس دنبال کنید


نوبیتکس با بیش از 4 میلیون کاربر، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال ایرانی است. شما می‌توانید برای مشاهده و رصد قیمت ارز دیجیتال به صرافی نوبیتکس مراجعه کنید. علاوه بر این با ثبت‌نام در سایت نوبیتکس می‌توانید معامله ارزهای دیجیتال را به سادگی هر چه تمام‌تر آغاز کنید.

نوبیتکس با دارا بودن امکاناتی از جمله استفاده از حد ضرر برای معاملات، اعلان تغییرات قیمتی، سفارش در دو بازار تتری(دلاری) و تومانی، سفارش به دو روش سریع و معین، ذخیره‌سازی سرد ارز دیجیتال، نسخه وب و اپلیکیشن و… لذت فعالیت حرفه‌ای در بازار ارز دیجیتال را برای شما به همراه خواهد داشت. 

لینک کوتاه: https://ramzarzmedia.com/8r5a
1 نظر
  1. […] که می‌دانید در شرایط نزولی بازار، اغلب کارفرمایان و کارکنان به‌دلیل کاهش شدید […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.